Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánbölcsőde - Mennyi lenne...

Magánbölcsőde - Mennyi lenne az az összeg, amiért igénybe vennétek egy magánbölcsőde szolgáltatásait, amennyiben az állami bölcsibe nem veszik fel a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Mint ismeretes, 2012-ben lesznek 2 évesek azok a gyermekek, akik után csak 2 éves korukig jár a GYED ill. GYES. Várhatóan meg fognak jelenni a magánintézmények, mivel az önkormányzatok nem tudják felvállalni a megnövekedett feladatokat. Én szeretnék egy magánbölcsődét létesíteni, ezért vagyok kíváncsi a véleményekre! Köszönöm!
2009. nov. 11. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a család jövedelmi helyzetétől is függ. Például a mi lányunk most 1 éves, jövőre tervezzük a következő babát. De, ha nem így lenne, akkor visszamennék dolgozni szeptembertől. Kiszámoltuk (nem kellett nagy tudás hozzá :) ), hogy ha magánbölcsibe adjuk, akkor még a havi 50.000 is simán megéri nekünk, mivel a Gyes ugye kb 30.000 Ft, én viszont nettó 150ezret keresek, szóval még a bölcsi kifizetése után is sokkal jobban állunk, mint a Gyessel. Viszont aki mondjuk nettó 90.000-et keres, az nagy valószínűséggel nem fog 50.000 Ft-ot áldozni a bölcsire. De most abszolút a hasamra ütöttem, nem tudom, mennyibe kerül a bölcsi...
2009. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 2012 után a GYES is csak 2 éves korig jár!
2009. nov. 11. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudom. De jövőre én még elmehetek/elmehetnék Gyesre. Azért írtam, h lásd, hogy számoltunk.
2009. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem maximum havi 30ezerér érné meg, de annyiból a gyermekfelügyelet sem jön ki, nemhogy a tízórai, ebéd, uzsonna. Szóval én abszolút nem gondolkozom ilyesmiben. Egyébként 60ezertől- 150ezerig kérnek/hó. De ezt csak egy nagyon szűk réteg tudja megfizetni. Szóval ez szerintem nem lesz alternatívája az állami bölcsinek.
2009. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi havi max. 50ezer körül áldoznánk rá, ha kellene. (de mi nem esünk bele ebbe a dologba, csak anno nézelődtünk magánbölcsik/ovik felé is)
2009. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én még ugyan 3 évig itthon maradhatok, de szívesen adnám bölcsibe a lányom a kistesó miatt. A gyed-em 67eft szóval gyakorlatilag a férjem fizetéséből élünk. 30000ft- még beleférne, de több nem. Igazán örülnék neki ha találnánk valahol ilyen helyet.
2009. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó a következtetésed, csak egy dolgot felejtettél el. A bölcsődei, óvodai ellátás önkormányzati feladat. Mivel az önkormányzatok által fenntartott intézmények nem fogják tudni ellátni a megnövekedett igényt, nem csak a magánbölcsődék/magánóvodák száma fog megnövekedni, hanem a családi napközik is. Ez utóbbit az önkormányzatok támogatják, gyakorlatilag már most van olyan csana, amit majdnem teljesen önkormányzati pénzből tartanak fenn. Valószínű, hogy anyuka inkább olyan helyre íratja be a gyerekét, ahol kicsi a létszám, családias a légkör, amire kevesebbet kell fizetni, mint egy 100%-os magánba. Családi napköziben nem gondolkoztál? Ha jól emlékszem, akkor ráadásul sokkal lazábbak a feltételek, mint egy soklétszámos óvodánál, mégsem annyira, hogy az ember meggondolja kétszer is, hogy beadja-e a gyerekét.


Bocs, a kitérőért :)


Az ár szerintem attól is függ, hogy azért mit adnak? "Csak" ellátást vagy különböző foglalkozásokat Pl. ismerek olyan helyet, ahol hetente angolul tanulnak, minden hónapban kirándulnak (persze évszaknak megfelelően) stb.

Van-e extra szolgáltatás? Pl. ha egyik gyerekkel este menni kell orvoshoz, a másikat később is el lehet hozni szúrós tekintetek nélkül.

Meg persze, hogy hol van. Egy vidéki kisvárosban valószínűleg sokkal kevesebbet lehet kérni, mint a fővárosban és ott is eszméletlen különbségek vannak...

Én ezektől függően 50eFt körüli összeget tartok még reálisnak.

2009. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Igazad van, a családi napközire is nagy a kereslet és egyszerűbb létesíteni. Lehet, hogy az lesz belőle, nem magánbölcsőde! De szerintem egy családnak az sem olcsóbb, mint a bölcsőde, inkább a fenntartóknak kedvezőbb! Én jelenleg egy bölcsődében dolgozom, s itt is egy csoportban max. 12 gyerek lehet.
2009. nov. 11. 19:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Most néztem meg pár családi napközi árát, s 40.000 Ft-tól 65.000 Ft-ig terjednek az árak.
2009. nov. 11. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyár eleje környékén volt itt több olyan kérdés-válasz, amiben azt írták többen is, hogy náluk (vidéki volt mindegyik) ugyanúgy ingyenes a csana, mint az önkormányzati bölcsőde. Ezért írtam, hogy szerintem az jobb, de nyilván utánanézel majd jó alaposan, hogy mit lehet és mit nem. Valami olyasmi is rémlik, hogy valaki azt írta, hogy mivel az önkormányzat pénzeli, ezért nem is kérhet plusz pénzt. Sajnos nem találom a kérdést :(
2009. nov. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!