Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan család, ahol a...

Van még olyan család, ahol a kb 2,5 éves pici mellől anyukának vissza kellett menni dolgozni, és apuka is dolgozik, és a nagyszülők vannak munkaidőben a picivel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy mennyire változott meg a pici viselkedése veletek szembe,kevésbé lett-e ragaszkodó,és esetleg fordult olyan elő,hogy inkább a mamával akart volna lenni az után is,hogy végeztetek a munkával,és otthon voltatok?Nem távolodott-e el a pici tőletek emiatt.Ha van olyan,aki nagyon közel lakik,esetleg egy háztartásban a nagyival,akkor főleg azok válaszát várnám.Előre is köszönöm.
2011. febr. 15. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos már két éves korában vissza kellett mennem dolgozni, és a nagymamára bíztuk a kicsit. Eleinte inkább az ellenkezőjétől féltem, hogy nem fog elmaradni, mert elég anyás volt a drágám. De szerencsére nagyon hamar megszokta, hogy reggel kelünk, megyünk a mamához, anya elmegy dolgozni, délután jön. Velünk szemben nem változott meg a viselkedése, és továbbra is ragaszkodó. Próbálok reggel meg este minnél több időt tölteni vele, persze kicsit nehéz a munka meg a házimunka mellett. De muszály. Már volt, hogy akkor is mondta, hogy menjünk a mamához, amikor nem kellett menni. Meg délután néha nyafogás van az öltözésnél, hogy még játszani akar, mikor indulnánk haza. De tulajdonképpen örülök neki,sokkal jobb, hogy jól megvannak, mintha azon kéne aggódnom, hogy nem szeret oda járni, és utánam sír egész nap. Ne aggódj, tudja ő, hogy kik a szülei, és ugyanúgy szereti őket, mint előtte, ha nem még jobban.
2011. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Mi ma kezdtük a bölcsit. Holnap már ott kell hagynom 1 óra hosszára. Láttam, ma hogy mennyire sír egy némelyik beszoktatós. A szívem szorul össze, ha erre gondolok, hogy holnap az én kisfiam sírni fog. Örülj neki, hogy nem bölcsibe megy.
2011. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, és tegnap volt 2 éves
2011. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,ő is nagyon anyás volt,eddig nem vettem észre változást.Első héten nyafogott,hogy ne menjek,meg játszak inkább munka helyett vele,de délelőtt semmi nyűgje nem volt,jól érezte magát.Délbe hazaérek,utána az övé vagyok.Sokat játszunk,bohóckodunk.Csak félek,hogy hosszabb idő után se fog e változni a dolog,mert erre a pár hónapra nem akarom böcsibe adni.
2011. febr. 15. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálunk már fél éve ez van, és nem változott meg a viselkedése. Mindenki azt mondta (gyerekorvos, védőnő, barátnők stb.), hogy sokkal jobb helyen lesz, mint a bölcsiben. Úgyhogy tényleg örülj,hogy van ilyen lehetőséged.
2011. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is épp erre készülök... Nemsokára munka és anyukám lesz a kislánnyal. Én nagyon örülök, mert a nővérét annak idején sajnos bölcsibe kellett adnunk és 2 éven keresztül gyakorlatilag havonta (vagy havonta többször) kínlódtunk a lázzal, tüszős mandulagyulladással és egyéb felsőlégúti betegségekkel. A gyerekek immunrendszere nagyjából 3 éves korukra erősödik meg, ha előtte közösségbe kerülnek, akkor sokat betegeskednek majd. Persze ennyiből nyugodt avgyok, hogy a mama vigyáz majd rá, de én is félek, hogy gyengül majd köztünk a kapocs (ő is nagyon anyás).
2011. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!