Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz hajlandó magától...

Mikor lesz hajlandó magától ráülni a bilire, szűkítőre?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányommal tanuljuk a szobatisztaságot pár napja. Nem merek várni vele nyárig, mert mi van, ha nem sikerül a nyár végére(ovi). (Tavaly nyáron is sokat volt pelus nélkül, de nem jött össze a dolog, akkor még nem is aggódtam.) Bepisil a bugyiba. Kérdezem időnként(óránként kb.), kell-e pisilnie. Bilire, szűkítőre hiába hívom, rá sem akar ülni. Azt mondja, nem kell pisilni. Aztán csak becsurran. Még mindig nem lenne érett? Várjak, had teljen még el pár nap, és a bepisilés kellemetlenségei(pisis bugyi, stb) úgyis "rákényszerítik" a bilire? Vagy el sem kellett volna kezdeni addig, amíg nem akar ráülni meztelen a bilire?
2011. febr. 17. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Probald mesevel bilire ultetni, ott olvasgassatok, beszelegesstek,epitgessetek. Na meg egy jo segitseg es soknak bevalt a BILIKONYV cimu meseskony Alona Frankeltol, valami 1200 forint, szakemberek szerint sok gyerekre hatassal van. Hatha segit
2011. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Elozo vagyok, nezd meg ez a konyv amirol beszeltem, remelem segiteni tudtam.

2011. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Épp az előbb néztem meg, köszönöm. :) próba, szerencse...
2011. febr. 17. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 2,5 éves a fiam, most kezdjük az ovit. Decemberben kezdtem a szobatisztaság témát, ugyanez mint nálad, ordított ha meglátta a bilit. Egy egész hónapot vártam, maradt a pelus. Február elején újra elővettük, mert már tényleg nagyon szorított az idő és láss csodát, kb. egy hét alatt eljutottunk oda, hogy szól, hogy pisi, kaki és már ül is a bilire. Szerintem még nem érett rá a leányzó.
2011. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél a jutalmazás-matrica- és mesenézés vált be. nálunk a zenélős bilit, kacsás szűkítőt szereti. És főleg inspiráló volt neki hogy a barátnőm lánya "már milyen nagy" (2,5) és a wc be pisil, utána ő is rá akart ülni egyből. Esetleg egy próbát megérne.
2011. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h még kaptam válaszokat!

Sajnos alig van gyerek a környezetünkben, velük is csak ritkán találkozunk. De próbálok majd vmi inspirációt belevinni a dologba. Kedves 16:11-es! Leírnád nekem, pontosan hogyan csináltad a szoktatást a kisfiaddal??? Abban bíznék én is, hogy hátha egyszer nálunk is eljön a megfelelő "pillanat", és csodálatos módon megtörik a jég.

2011. febr. 18. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok a pár napja 16.11-kor író. Én úgy kezdtem a lurkóval, hogy levettük reggel a pelust, mondtam neki ezerszer, hogy nincs pelus, szóljál ha pisilni kell! Eleinte persze nem szólt, először kb. 40 percenként, aztán óránként bilire ültettem és pisilt is bele. Pár nap alatt megunta, hogy állandóan macerálom, ekkor már mondta, hogy nem kell pisilini majd szólok, és már két-három órát is kibírt, akkor elkaptam és bilire ültettem, ha szólt, ha nem. Még van hogy most is így csináljuk, gyere gyorsan pisilni, nem várom meg hogy szól vagy nem. Szerintem tuti függ attól, hogy érett-e rá az idegrendszere, vagy sem. Ha nem érett rá, akkor hiába szenvedsz vele. Nyáron meg még könnyebb lesz, tuti szobatiszták lesztek szeptemberre. Én a helyedben még várnék egy hónapot, annyira nem szorít az idő.
2011. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsóm! :)Az, h a leányzóm rá sem hajlandó ülni a bilire, én nem tudom ráültetni, mert nem akarja, sajnos tényleg azt jelentheti, h nem érett rá. A módszereddel totál egyetértek, csak hát ő egyszerűen nem ül rá, hiába kérdezgetem. Most hanyagoljuk a dolgot, megint... :( Pedig a pelenkázást már gyűlöli. Óriási harc, főleg reggelente. Mondtam, h választhat, vagy kínlódunk a pelenkázón(vacak krémezés, uncsi pelus, stb.), vagy a fenébe vele, és bilivel elő. Ráadásul csináltatnánk apával vmi jó kis játéktárolót a pelenkázóból. Na, hát inkább jön, h pelusozzam. Úgy csinál, mintha ijesztgetném ezzel.
2011. febr. 22. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok, az utolsó! :-)) Hát ha ennyi mindent bevetsz és mégsem akarja, akkor tuti nem érett még rá! NAGYON sok türelmet kívánok neked a pelusharchoz, nagyon ismerős!! :-)) Még egy dolog jutott eszembe, hogy nekünk két bilink van, az egyik a hagyományos, a másik meg ilyen székecske, aminek kivehető a közepe (a bili rész). A kisfiam választhatott, hogy melyikre akar ülni és ő a széket választotta. Próbáld meg több bilivel ha gondolod. Ja és mi a székes bili hátuljára ragasztottunk egy Thomas matricát (mert Thomas a minden) és onnantól kezdve még szívesebben ült rá, mert Thomas is látta milyen ügyes...

:-)) Próbáld ki valamelyiket, hátha bejön. Sok sikert!

2011. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!