Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli babánál milyen...

1,5 év körüli babánál milyen lázcsillapítót használtok?

Figyelt kérdés
A szirupot képtelen vagyok beadni neki.
2011. febr. 18. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

kúp vagy szirup, de csak ha nagyon muszáj

a szirupot italba raktam

2011. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Noraminophenazon, vagy Nurofen kúpot szoktam neki adni. Sokkal gyorsabban hat, mint a szirup. Persze ha nagyon magas a láz akkor hűtőfürdőt is bevetünk.
2011. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam szereti a szirupot, mi azt szoktuk használni, de úgy tudom a Nurofen-nek van kúp változata is.

Ill. nekünk a kórházba írtak fel mikor nagyon lázas volt egy kúpot, hosszú a neve:

Soppositorium Antipyreticum Pro Parvulo

Nagyobbaknak lázcsillapító kúp.

2011. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nurofent. Abból van narancsos és epres ízű is, próbáltad mindkettőt? Szerencsére az én babámnak nagyon ízlik, nincs vele gondom. Talán egyszer-kétszer volt, mikor nem akarta bevenni, akkor az ölembe ültettem, a fejét betámasztottam a könyökhajlatomba és úgy nyomtam bele óvatosan a pipettával, így muszáj volt lenyelnie. De van itthon kúp is a Germicid kúp is végszükség esetére, csak az nagyon erős.
2011. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fiam csapkod, üvölt, elfut előlem mikor be akarom adni neki. Képtelen vagyok lefogni. Reggel már az egész lakás, a gyerkőc haja, ruhája ragadt a sziruptól.
2011. febr. 18. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet... Kisfiam is így viselkedik,ha valamilyen gyógyszert be akarok neki adni. Viszont a Nurofen epres szirupot imádja! Felszívom az adagoló fecskendőbe, a kezébe adom és így szépen beveszi. Ezen kívül Antipyreticum kúpot adok neki, de ezt általában csak akkor,ha 39 fok felett van a láza, addig csak a Nurofen + hűtőfürdő.
2011. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első

Mostanában bejön az is, hogy felszívom a fecskendőbe, odaadom neki és mondom, hogy nyalóka. Szépen elszívogatja

2011. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem másfél évesen még nem tudja mi az a nyalóka, vagy ti már ennyi idősen adtatok neki? (ezt csak azért kérdezem, mert amúgy is érdekel és pont erről eszembe is jutott)

Szerintem a kúp azért jobb egyébként is, mint a szirup, mert sokkal gyorsabban felszívódik és nem károsítja a májat, vesét, mint a szirup. Persze éjszaka könnyebb a szirupot használni, én ilyenkor mindig mondom, hogy finom, kóstold meg.

Egyébként meg germicid-c kúpot ír fel az orvos, vagy nurofent lehet venni vény nélkül. Van még a mexalen kúp, ami ugyanolyan hatóanyagú, mint a panadol, szóval jóval gyengébb.

2011. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!