Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, mennyire kell...

Mit gondoltok, mennyire kell takargatni magukat a szülőknek otthon?

Figyelt kérdés

A lányom februárban két éves lesz, előfordul, hogy együtt fürdünk, de amúgyis szokott látni öltözködés közben, jah és még szopizik is alvás előtt, úgyhogy teljesen abszurdnak érezném ha takargatnám magam előtte.

Az éjjeli ébredéseknél is sokszor meztelenül megyek be a félálomban nyekergő lánykámhoz, mert a párommal összebújás után legszívesebben anyaszült meztelenül alszunk egymás karjaiban, vagyis szinte mindegyik éjszakát így töltjük. Bár mostanában gondolkodom rajta hogy egy köntöst felakasztok a gyerekszoba ajtaja mellé, amit gyorsan magamrakaphattok.

Reggelente a lányom kel legelőbb, ő ébreszt minket is, akik ugye meztelenül lapulunk a paplan alatt, és így előfordul, hogy arra a fél percre, amíg a párom kibújik a paplan alól és felöltözik, őt is látja csupaszon. Előfordult már olyan is, hogy zuhanyzás után látta meg véletlenül a lányom. Se a párom, se a lányom nem jönnek zavarba ilyenkor, de mivel én soha életemben nem láttam apámat meztelenül, nem is tudom hova tegyem ezt a dolgot magamban. Nem szívesen szólnék rá a páromra, hisz nem is vagyok meggyőződve róla, hogy ez rossz dolog, de valahogy arról sem, hogy jó. Amúgy egyikünk sem meztelenkedik csak úgy a lakásban.

Furcsa mód a párom se látta az ő apját soha ruha nélkül. Anyáinkat viszont mindketten, még felnőtt korunkban is.

Nem mintha mások véleménye alapján szeretnék dönteni, de kíváncsi vagyok, más családokban hogy is van ez...


2010. nov. 22. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi nem takargatjuk magunkat ám nagyon kell szerintem arra figyelni mikor a gyereket kezdi el zavarni a dolog!Akkor természetesen nem meztelenkedünk majd.3 gyerekünk van,Ők még kicsik így még ebből nem volt "helyzet".
2010. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs szégyenlősködés, bár azért ruhát felveszek, ha bemegyek a lányomhoz. Mármint anyaszült meztelenül direkt nem járkálok a lakásban, szex után sem.

De együtt fürdünk a kislányommal. Egyszer én, egyszer az apja. Nem látom, hogy zavarná, bár ő még csak 16 hónapos!

2010. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem az első jól mondja. figyelni kell hogy mikor kezdi el zavarni, pl nem néz oda (és ez nagyon feltűnő egy gyereknél szerintem, ha zavarba jön), na akkor már ne mászkálj be hozzá meztelenül, hanem tényleg szerezz egy köntöst, a meztelen alvással szerintem nincs gond, azt nem kell mellőzni. bár nekem nincs gyerekem, de így gondolom, ezt tenném.
2010. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tabu a testünk. Nem mondom, hogy meztelenül rohangálunk a lakásban, de ha mégis mmeglátnak úgy a gyerekek, nem csinál belőle egyikünk se tragédiát. Szerintem azzal, ha tabuként kezelnénk a dolgot, rémült arcot vágnánk, ha így meglát a gyerek, csak azt alakítanánk ki bennük, hogy ez valami tiltott, rossz dolog... aztán bennük alakulna ki valami téves képzet a saját testükkel kapcsolatban. mi mind a 3 naggyal sokszor fürödtünk együtt, láttak nem egyszer csupaszon.. soha, egyikkel se volt probléma. Amikor ár ők kezdtek szégyenlősek lenni, azt tiszteletben tartottuk, nem erőltettük az együtt fürdést, nem nyitottunk rájuk fürdés közben. A kicsi nálunk is 2 éves, még ő is szopik... Számára sem tabu a meztelen test. Fura is lenne, ha előtte takargatnám a mellemet :) Különben a nagyoknak is természetes az, hogy előttük szoptatok.... számukra ez nem szexuális dolog, hanem a kicsi etetése... tehát természetes dolog.
2010. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell rejtegetni, de mutogatni se semmit. A reggeli bebújós dolgot én némi fehérneművel "javítanám" és a köntösös dolog is jó ötlet szerintem. Együtt fürödni...Hát, azt azért már nem kellene szerintem...
2010. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mutogatjuk magunkat, de nem is bújkálunk, próbáljuk természetesen.

Kb. 3 -3,5 éves koráig ez így teljesen rendben volt. Aztán valahogy elkezdtem kínosan érezni magam, és szóltam is apának, hogy ha lehet, mostmár azért figyeljünk oda erre. Nagy lány már, észrevettem, hogy alaposabban szemügyre vesz engem is, a férjem is, ami tulajdonképpen nem baj, mert én pl. az első barátomig egyáltalán nem voltam vele tisztában, hogy néznek ki a fiúk.....szóval egy ideje, ha lehet, vigyázunk, hogy ne nagyon lásson minket meztelenül. Persze néha elkerülhetetlen, mikor zuhanyzok, törölkőzök, és bejön kezet mosni WC-zés után, vagy hasonlók, olyankor nem ugrok be a sarokba, de pl. beviszem magamhoz a ruhámat, és a fürdőszobában öltözök fel, nem megyek végig a házon meztelenül, mint pár hónapja.


Szerintem, ha neked már kellemetlen, akkor itt az idő, hogy figyelj erre.


Mondjuk nekem fura, hogy szex után meztelenül mész be megszoptatni.....ez így egy kicsit....nem is tudom, mit mondjak. Egy köntös mindenképpen!

2010. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 3 éves lányom korábban nem látta az apját meztelenül, de volt, hogy rányitott fürdés közben és meglátta a himbilimbijét, na azóta nagyon kíváncsi, mi is az ott és miért lóg:) Korábban én együtt fürödtem vele, de most már kérdezgeti, hogy neked miért szőrös a nunid? Kicsit azért ciki, mert már oviba jár, és mint köztudott, az oviban mindenfélét elkotyognak a gyerekek.
2010. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Lányom is február 25- én lesz 2 éves:)

minden este az apjával fürdik. Úgy gondoljuk most még nem érdekli, nem foglalkozik azzal lányunk mi a kuki, nuni!

Majd olyan 3-4 évesen férjem már nem fog előtte csupaszkodni, felvesz egy boxert, de én igen!

Nem hiszem hogy nőknek egymás előtt pláne családom belül szégyenlősnek kéne lenni!

2, 40 körüli barátnőm is mesztelenül mutatkozik 20 éves fia előtt, ill. Apjuk a lányok előtt. Náluk ez a természetes, nem szégyenlősek a saját gyermekük előtt. Ki hogy érzi!

2010. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Igazából nem zavar annyira a meztelenség, csak mivel én más mintát láttam az apai ruhátlanság terén, mint amit a párom képvisel, elgondolkodtam ezen a dolgon.

Éjszakára viszont tényleg odakészítek mostmár egy köntöst. Amúgy nem flangálok meztelenül szex után se a lakásban, egyszerűen csak úgy alszunk el összebújva, szinte rögtön, és így is ébredek, mikor a lányom hajnalban felsír. Szerintem nem olyan meredek, de egy köntösnek tényleg eljött már az ideje, úgy érzem.

2010. nov. 22. 09:58
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
az szerintem nem túl egészséges hogy meztelenül alszotok és reggel bebújik oda a kislány.mi van ha egyszer elkapja apa férfiasságát hogy jé ez mi? vegyen fel egy alsót nem nagy munka.
2010. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!