Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Belső vérzéses tünetek mennyi...

Belső vérzéses tünetek mennyi idő múlva jelentkeznek?

Figyelt kérdés

tegnap este írtam hogy két éves gyerkőcöm elesett, és elég jól beütötte a medence csontja felett, bekékült.

Akkor persze mondta hogy fáj a hasa, de most ha odanyúlok csak azt mondja csikiz. Eszik, iszik, futkározik. Ha tegnap este óta, lassan 24 órája történt nem lesz baj? egyetlen ami aggaszt, hogy megint hasmenése van, remélem nem ettől.. két hete voltunk benne egy hányás hasmenéses vírusban.:(

férjem cseszeget, hogy ne csináljak már mindenből ekkora problémát, de sajna én ilyen vagyok..


2011. febr. 20. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
A férjednek van igaza. Az eséstől nem szokott belsővérzése lenni egy gyereknek sem. Ha az lenne,akkor már az esés után félórával rosszul lett volna.
2011. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

oké, persze esett már el. de szinteltolódás van, a nappalink meg az étkező között, és a járólap élébe esett most el.

köszönöm a válaszod!

2011. febr. 20. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire aggódsz és nem tudsz megnyugodni, ne foglalkozz senkivel, vidd el orvoshoz!!! Néha én is ilyen vagyok! Persze aztán jön az én megmondtam, de inkább, mint hogy baja legyen a gyereknek!!

Egy szintén két éves gyerkőc anyukája :)

2011. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is aggódós vagyok, de el is vittem volna orvoshoz. Mi innen nehezen tudunk okosak lenni. De ha nem erősödött neki a fájdalom, akkor valószinűleg tényleg ne aggódj.
2011. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért holnap vidd el orvoshoz. Egyébként úgy tudom,hogy a belső vérzéses tünetek jelentkezéséig akár 2-3 nap is eltelhet. Én már voltam kórházban a kisfiammal (13 hónapos volt) belső vérzés gyanújával. 3 napig kellett bentmaradni megfigyelésen, volt naponta uh, haskörfogat mérés,vér,vizelet,székletvizsgálat.
2011. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem tartom magam amúgy aggódós anyukának, de én már háromszor jártam úgy, hogy a férjem, az anyukám és mások szerint is bagatell kis dologgal bementem az ügyeletre, és mindháromszor igazam is lett, bent is tartottak minket.

Inkább vidd el, és nyugodj meg, mint hoyg baj legyen. Nekem ez a mottóm :)

2011. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként a pasik ilyenek, mikor a férjemnek az orra alá tartottam a popsitörlő kendőt, hogy nézze már meg, hogy véreset fosik a baba, közöle velem, hogy az ugyan nem vér. (Tiszta piros volt a kendő, később barnult, na vajon mi ha nem vér?)

Hárítanak, mert nem érzik magukat elég erősnek ahhoz, hogy szembenézzenek a problémával. Szóval ne hallgass rá ilyen ügyekben szerintem :)

2011. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha belső vérzése lenne a gyerkőcödnek akkor most is folyamatosan fájlalná a hasát, az nem múlik el hanem egyre rosszabbul lenne, így nem hinném hogy bármi komoly baja van, úgyhogy e elől szerintem megnyugodhatsz, de a többieknek is igazuk van biztos ami biztos vidd orvoshoz.

Az utolsó hozzászólónak nagyon igaza van a férfiak közel sem érzik meg úgy a veszélyt a gyerek terén mint mi Anyukák. Ők már tényleg csak akkor esnek pánikban amikor marha nagy a baj.

2011. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de ha ennyire aggódsz, tényleg fogd meg magad és vidd el orvoshoz.

Már az előző kérdésednél is írtam, hogy azt ha baj lenne rögtön látnád!!Szédülne, hányingere lenne, le lenne sápadva és fájna neki.De most is írod hogy nincs semmi baja!!

2011. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

jó, hát inkább kövezzenek meg azért mert aggódok. Ezen sajnos nem tudok változtatni. Talán majd kinövöm:)

elvittem orvoshoz, megnyomogatta a hasát,vaj puha. Igy már azért megnyugodtam.

Nálunk ügyeletre vinni... ott ritkán fogtam ki olyan doki,aki normális lett volna. Egyszer a páromat is bevittük mert 40 fokos láza volt, nem tudtuk levinni neki, aztán lecsesztek azért mert egy életerős férfi minek megy be sima lázzal az ügyeletre. Levettek minket 1000 forinttal(ez még a vizitdíj idején volt). Két nap múlva egy ismerős által mentünk be a kórházba egy orvoshoz, ő azt mondta, hogy ha holnap megyünk már késő. Kiderűlt, hogy tularémiája van. szóval erről ennyit...

Bár azt még hozzáteszem, a vizitdíj idején a másik fiamat is bevittük, mert ő meg larintgitises, úgyanúgy elkérték az 1000 forintot.

szóval bocsi a kirohanásért:) köszönöm nektek hozzászólóknak azért segítettetek!

2011. febr. 21. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!