Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi mondókát, verset tud...

Mennyi mondókát, verset tud két és fél éves gyerkőcöd?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokat ismer, de egyiket se mondja el végig egyedül. Nem hinném, hogy kellene... Még a kiscsoportosoktól sem várjuk el, hogy "felmondjanak" verseket,mondókákat. Örülünk, ha bekapcsolódnak, mondják 1-1 részletét, de nm követelmény, hogy egyedül, segítség nélkül is mondják.
2011. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokat tud, de ő már nagyon hamar beszélt. Sokan ebben a korban még alig beszélnek. Persze segíteni kell neki néha, és sokszor egy kis haladzsa is becsúszik, de szépen haladunk:)Sok sikert nektek is.Ja és a közösség sokat segít. nekem a bölcsiben tanul egy csomót.
2011. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Sokat. Pl. mosogatás közben is lehet mondókázni, amikor effektíve nem vele foglalkozol. A lányom 26 hónaposan végig tudta az Öreg néne őzikéjét(26, 4 soros versszak). Persze nem kristálytisztán ejtette a szavakat, de tudta. Bár ő kicsit fejlettebb a kortársainál a védőnő szerint.
2011. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Kislányom most 2 éves és 3 hónapos, csak karácsony óta beszél "érhetően", mióta nem cumizik, de születése óta énekelek, mondókázok neki, szinte egész nap, közben tudom csinálni a dolgomat. Most ott tartunk, hogy majdnem teljesen elmondja a Hinta-palintát, Boci-boci tarkát, nyuszi ül a fűben-t, csak kihagy 1-1 szót, vagy mást mond. Ezt is csak 1 hete kezdte, de nagyon édesen mondja, be kell pisilni rajta. Májustol kiscsoportos, addigra vágni fogja :)
2011. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam januárban volt 2 éves. Folyékonyan beszél. Dalok közül hibátlanul tudja a Hinta-palintát. az A part alattot, a Boci-bocit, Süss fel nap-ot, Sütü-süti pogácsát, Áll a baba áll-t.

Mondókákat is tud, ha olvasom és megállok mondja a következő sort, de sokkal jobban szeret énekelni. Azért abból is van egy-két kedvenc.

2011. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 éves elmúlt, amikor elkezdett beszélni, de utána nagyon gyorsan fejlődött.

Sok versikét, mondókát, éneket tud. Csiga-biga, Lementem a pincébe, Megy a gőzös, Süti-süti pácsát, Télapó itt van, Hull a pelyhes, énekli a Chuggington és a Thomas főcímdalát is.

2011. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30 hónapos kislányom viszonylag későn, kb. 2 éves kora körül kezdett el beszélni. Addig alig-alig mondott egy pár szót. Én ennek (és rossz ének hangom) ellenére nagyon rég óta mondókázok és énekelek Neki. Pont úgy, ahogy az előttem író is mondta, a házimunka közben, fürdetés közben, bármikor, mikor csönd lenne amúgy. El kezdtem számolni hogy mennyit is tud, de 15- nél abba hagytam, mert szerintem még ezen kívül is rengeteget tud. Karácsonyra kapott egy Anna, Peti könyvet. Rá egy hónapra mesélek este belőle Neki, tüsszentenem kellett, abba hagytam egy pillanatra, a gyerek befejezte helyettem a mondatot. Csak ámultunk, hogy hogy lehet ez, talán ha ötször hallotta a mesét. Azóta észre vettem ezt már más meséknél is. Valamelyik nap életében először végig hallgatta a Hófehérkét, másnap hallom, hogy az öccsének meséli. Hihetetlen.
2011. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az én lányom decemberben volt két éves.Mi megvettük neki a MINIMAX-os mondókás DVD-t.Szinte az egészet fújja. Ami azt jelenti, hogy kb.:30-40 mondókát tud.Ezt mindenkinek tudom ajánlani, nagyon jó.Ja, és imádja a magyar nótákat is.
2011. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30- 40 mondókát és dalt az én gyerekem is tud. Jobban mint én. Most már csak az szab határt a tudásának, hogy én nem ismerek többet. Mostanában a neten tanultam már egyet kettőt, hogy be tudjak újítani.Igaz nekem már lég hamar mondókázott.
2011. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!