Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamnál kruppra...

2,5 éves kisfiamnál kruppra gyakakszik az orvos. Mindenütt azt olvastam hogy éjszaka jön és hogy "viszonylag" sokáig tart. Kinél hogyan, meddig zajlik egy roham?

Figyelt kérdés
mert most ahogy teszem össze a kockákat neki nem éjjel volt, hanem du. és meg is szűnt kb 1 perc alatt magától. De ijesztő volt az tény. Esetleg valami praktika hogy elkerüljük?
2011. febr. 22. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nálunk "gyakran" van krupp. Ma már nem kapok frászt, ha hörög. Valóban éjszaka szokott gyakrabban lenni, amikor fekszik. Nekünk azt tanácsolták, hogy emeljük meg az ágyrácsot a fejénél. Adjak neki calcimuskot és fenistil cseppet, roham estén kúp(ezt még nem adtam neki soha) vagy ventolin(ezt néha adok). Ezenkívül pedig levegőzés. Ha látod, hogy fullad, jól öltöztesd fel és nyisd ki az ablakot. Sokat segít a hideg párásító is.
2011. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt nem értem, hogy miért csak gyanakszik az orvos. A kruppnak olyan tünetei vannak, hogy nem lehet összekeverni semmivel. Aki hallott már kruppos száraz, ugatós köhögést, az soha az életben nem felejti el. szörnyű. Társul hozzá az, hogy a gyerek kapkodja a levegőt, és szinte mindig van láz.

Kisfiamnak 2x volt rohama. Mindig éjszaka jött ki. Először úgy befulladt, hogy azt hittem nem éli túl. Nem kapott levegőt. Rohantunk az ügyeletre, mire odaértünk már kicsivel jobban volt, mert a hideg levegő megtette a hatását. 1 hétig voltam vele kórházban. A 2. alkalommal 1,5 órát ültünk kint a -15 fokos hidegben, és elmúlt a rohama. Nem is kellett ügyelet. Másnap gyermekorvos, kapott gyógyszert, 1 hét alatt teljesen rendbe is jött.

2011. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!