Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermeke, egyes szám...

Akinek a gyermeke, egyes szám harmadik személyként beszél magáról, illetve említi meg saját magát válaszolna? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az én fiam 2 éves nem beszél folyamatosan mondatokban de 2-3 szót össze kötve megérteti magát.Pl: ha éhes,sír,elesik stb... azt szokta mondani hogy: a baba elesett és sír,a baba éhes stb nem pedig hogy: éhes vagyok,elestem és azért sírok.... Mikor fogja megtanulni helyesen mondani ezeket?Próbálom rávenni,kijavítom,de nem igazán érdekli.Viszont azt határozottan tudja mondani hogy Nem akarom! :) Ott nincs 1 sz. 3 személy.

Érdemes ezzel foglalkoznom bővebben,vagy elég ha kijavítom,és meg tanulja magától is?


2011. febr. 22. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valószínüleg így hallotta tőletek,és ez maradt meg benne.Szerintem minden alkalommal javítsd ki és meg fogja tanulni.
2011. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves és 2 hónapos kislányom is igy mondja, csak ő a nevét mondja baba helyett. Annyira nem foglalkozok vele, majd kinövi. Éngem is ugy hiv ha álmos a szobába, hogy Anya alszik. meg apa eszik. ne csinálj belőle gondot, ez legyen a legnagyobb bajunk.
2011. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora korba E/3 személyben beszélnek magukróla a gyerekek.

Fiam is így beszélt, most q 2 éves lányom tart itt:

-baba v. Szonja elesett

-baba éhes nagyon



A 3. év vége:

-alárendelt mondatokat használ

-én-tudat kialakulása megjelenik

-a tárgy ragja , birtokos névmások, igeidők,

-igemódok,

-a hangrendi illeszkedést elsajátítja


[link]

2011. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!

Az elsőnek annyit írnék hogy nem szoktunk így beszélni vele,tehát pl nem azt kérdezem hogy éhes a baba? hanem hogy éhes vagy?Tehát nem tőlünk hallotta.

2011. febr. 22. 13:51
 5/8 A kérdező kommentje:

A linkért külön köszönet!

Mindenkinek ment a zöld kezecske :)

Elsőnek is!

2011. febr. 22. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kislányom is így beszél,és amikor a védőnőnél voltunk a 2 éves státuszon,a védőnő mondta is,hogy ebben a korban így is kell mondaniuk,később alakul ki az egyes szám 1. személy.
2011. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még csak 20 hónapos,nála össze-vissza vannak a személyek, általában E./2. személyben beszél magáról. Pl. a nyakába teszi a sálamat, és azt mondja: "felvetted enyémet". Szerintem majd megtanulják.
2011. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor kialakil az énkép,akkor tud beszélni egyes szám első személyben magáról.nálunk 2 éves kor elött megtörtént.
2011. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!