Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás kérdés, aki otthon érzi...

Tgyás kérdés, aki otthon érzi magát a témában válaszolna?

Figyelt kérdés

Július 1.-én megszűnt a munkaviszonyom, ebben a hónapban jött össze a kisbabánk. Utána kaptam Októberig munkanélküli segélyt, jelenleg magam fizetem a biztosítást. Ilyen körülmények között is jogosult lehetek a Tgyás-ra?

A Gyed-et igénybe lehet venni, mik a feltételei?

Köszönöm a segítséget!

14khm


2011. okt. 31. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Tgyást az kaphat akinek a szülést megelőző két évben legalább 365 nap munkaviszonya volt, és a biztosítás fennállása alatt szül. Passzív jogon jogosult tgyásra az aki a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szül. A gyedhez ugyanazokat a feltételeket kell teljesíteni mint a tgyáshoz. Passzív jogon az jogosult gyedre akinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya. Ha a "magam fizetem a biztosítást" alatt a havi 5.100,- Ft fizetését érted akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít, más ellátásra nem. Ahhoz, hogy tgyásra illetve gyedre jogosult legyél munkaviszony kellene a szülésig, egyéb esetben csak gyesre leszel jogosult.
2011. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!