Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves fiam nem hajlandó...

Három éves fiam nem hajlandó gyümölcsöt enni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két éves koráig szinte minden gyümit megevett. Azóta gyakorlatilag egy falat almát sem hajlandó enni, egyik napról a másikra nem ette meg őket. Ma próbáltam az almát, ÖKLENDEZETT tőle. A banántól szintén. A szájába sem nagyon hajlandó venni őket, ha mégis, kiköpi, és öklendezik. Már gyümilevesben sem eszi meg. Mit csináljak? Ma tejbe turmixoltam banánt, felét megitta, ez már sikert, mert vettem gyümicentrifugát, de azt sem itta meg igazából csak nyámmogta. Tanácsok?
2011. febr. 22. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. majd eszik, ha akar. Adj neki multivitamint. Lehet, hogy az oviban rossz ízű volt a gyümi, azért nem eszi meg.
2011. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mixeket csinálok, igy eszi meg 2,5 évesem. Pl szereti a vanilia danette pudingot, abba turmixolok banánt, almát, körtét, akármit. Vagy tejbegrizbe turmixolok gyümit, fahéjjal megszórom. Igy bármilyen gyümölcsöt megeszik, ha kiteszem natur elé, hozzá sem ér.
2011. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszik meg semmit, kb 1,5 éves kora óta. Most lesz 3 éves, hiába próbálkozom.

Gyümölcslét megissza, de csak szűrten. Illetve néha sikerül vele megetetnem natur joghurtba keverve turmixolt meggyet.

2011. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kszi a válaszokat! Az a baj hogy joghurtba is hiába mixelem ha talál benne egy pici pöttyöt már nem kell neki. Próbálkozom azért. A danett pudingot szereti hátha abban megenné.
2011. febr. 22. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:
2.vagyok: ha a danette pudingba teszel gyümit, ami nem piros, simán ugyanolyan sárga marad a szine. A fiam sem enné meg pirosan, az tuti. Jól átmixerem botturmixxal, igy az állaga is darabmentes! Ha tálból nem eszi meg, visszateszem az eredeti dobozba...mit össze tudnak variálni:)
2011. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Friss zöldségfélét eszik: kalif. paprika, kígyóubi, retek? Esetleg savanyú káposzta, uborka, csalamádé? Ha ezeket eszi, vacsihoz, uzsihoz az is elég gyümölcs helyett. Az enyém kb. félévig semmilyen gyümölcsöt nem vett a szájába. A kígyóubit, paprikát viszont imádja, szóval azt kapoot magában is étkezések között. Amióta bölcsis, kezdi újra elfogadni a gyümölcsöt.
2011. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!