Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy etetitek meg a zöldséget,...

Hogy etetitek meg a zöldséget, gyümölcsöt 2 évesetekkel, ha nem hajlandó megenni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most eperturmix a nyerő!

Jó sűrűre, olyan mint az ivós gyümölcsjoghurt, pici cukrot teszek bele, semmi bajuk nem lesz, ők úgy sem fogyóznak.


Gyümölcsturmixként megeszik, bár volt időszak, mikor ez is csak úgy volt finom, hogy joghurtos dobozba tettem.


Nálunk a joghurtok és pudingok minden fajtája, típusa és márkája menő, és eszik két pofára, ezért ami hasonlít rá, azt is.


A vegyes turmixokba rakok répát is, nem lóg ki az ízvilágból.


A banánt azért ette meg a gyerek, mert kalózosat játszottunk, és hajótörést szenvedtünk. Tisztáztuk, hogy a trópusi szigeten nincs más. :)

A málnát a lányom azért ette meg, az epret is, mert szép piros lesz a szája. Konkrétan a tükör előtt ette, és minden darab után ellenőrizte, mennyivel lett pirosabb.


Magától meg nem ennének semmit, úgyhogy mindenféle trükköt bevetek.


Ami még bevált, hogy az nem az ő kajájuk, hanem az enyém. Úgy mindent érdemes legalább megkóstolni, ha anyáé. Elenni előlem még viccesebb.


Amit tényleg utálnak, azt nem erőltetem, legfeljebb kihányják, vagy egy életre undorodni fognak tőle.

Mivel elsősorban fejben dől el, hogy megeszik-e, így ezekkel a trükkökkel, játékokkal el tudom érni, hogy ő akarja megenni, és ne én akarjam, hogy leerőltesse.


Ha egy falatot eszik, de köszöni elég volt, akkor békénhagyom.

2011. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt játék/mesenézés közben adagolom neki kis falatokban, mert akkor úgy bele van merülve a dolgokba, hogy észre sem veszi, mit eszik.


A zöldségeket pedig gyakran mártogatós szósszal csinálom, úgy nagyon szereti.

2011. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösszi,hasznos válaszok!!:-)
2011. jún. 5. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a zöldség nem megy,ezért megpárolom ami van itthon,de néha zöldség mix.mindent bele címszóval és lepürésítem,majd tésztára teszem és sajttal megszórom:)
2011. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!