Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rábíznátok anyósra a gyerekete...

Rábíznátok anyósra a gyereketeket, ha? Folytatás lent

Figyelt kérdés

El akarok menni dolgozni, miután nem szoptatok, maximum 14hós korában. Eddig anyósnál éltünk, de nem volt túl egészséges, költöztünk.

Azóta sokkal jobb a viszonyunk, ekkor tette ezt az ajánlatot:

Ha ő délelőttös, vagy szabadnapos, akkor elmenne a lányunkért a bölcsibe, vagy nála lenne bölcsi helyett.

De! Nagyon sok gyereknevelési sztorijában benne van a verés, a fakanál, és a férjem is mesélte, hogy egyszer addig ütlegelte a fakanállal, míg az el nem tört.

Féltem a jó viszonyt, de annál inkább a babánkat!

még csak öt hós, de már most nagyon akaratos, és bármelyikünk vérmérsékletét örökli, nehéz természet lesz.

Engem egyetlen egyszer vertek el (megérdemeltem), amúgy büntetéssel neveltek.


2011. febr. 22. 23:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem , dehogy.Nem jó megoldás szerintem.És ha tényleg megveri?És nem is tudod meg?

Az anyósod nem ismerheted annyira.

Én nem bíznám rá..

2011. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem bíznám rá...Inkább megkérek egy tapasztaltabb rokont, barátnőt, ismerőst.
2011. febr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Ki van zárva! Amit csak lehet,igyekszek a férjemmel ketten megoldani. Ne kotnyeleskedjen senki,főleg ha már volt vele tapasztalatod! Én pl.édesanyámat fogom hozzánk költöztetni,amíg kórházban leszek a kistesóval,mert kizárt dolognak tartom,hogy nyugodt maradjak abban a tudatban,hogy ide-oda hurcibálják napokon keresztül,meg náluk altatják nem a saját ágyában. A férjem meg úgyis beadná a derekát nekik. Elég trauma lesz neki ha hazahozzuk a tesót,nem kell a cirkusz előtte. Ráadásul 1-2 alkalommal volt szerencséjük egyedül maradni a lakásban gyerekvigyázás címén apóssal,mindent elolvastak és megnéztek ami szem előtt volt. Áhh,szóval NEM!
2011. febr. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nagyon rendes tőle, hogy felajánlotta, bár az nem jó ötlet, hogy bölcsi helyett nála legyen. De bölcsibe elmehetne érte.

Mi is kikaptunk kiskorunkban, viszont a kisfiunkat egyik nagyijának sem jutna eszébe megütni, nem ugyanaz a kettő!


Mondjuk én kivétel vagyok ilyen szempontból, és nem hiszem hogy zsigerből utálni kellene az anyósokat. Szerintem az nagyon furcsán gondolkodik, aki inkább idegenre bízná a gyereket, mint a saját nagymamájára (kivétel persze ha nagyi elmebeteg vagy alkoholista).

2011. febr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
A beállítottságától függetlenül sem. A gyerektársaságban sokkal jobb helye lesz és te is nyugodtabb leszel. Egyébként a dackorszak kezdetén nem szerencsés olyan ember felügyeletére bízni, aki a testi fenyítést előszeretettel alkalmazza.
2011. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

kedves Kérdező,


egyet kell értenem az utolsó válaszolóval, én sem tartozom az utáljuk az anyósunkat klubhoz... 10 hónapos volt a fiunk, amikor vissza kellett mennem dolgozni, a bölihez még kicsinek tartottam így a mamákra maradt. Édesanyám és Anyósom egymás között beosztva vigyáztak a kicsire. a legelején leültettem őket együtt és megbeszéltük, mi hogyan legyen, szépen elmondtam Nekik, hogy tudom, hogy neveltek már fel gyereket, Ő viszont a mién és szeretném, ha a mi elveink alapján terelgetnék. voltak néha viták vagy kiakadások, de összességében minden rendben ment, most már 2 éves elmúlt a fickó és egy okos, egészséges fiúcska, aki imádja a nagyszüleit!! leköteleztek a nagyik egy életre, mert rengeteget segítettek, amikor nagy szükségem volt rá!! hálás vagyok, hogy Anyósom is kivette a részét ebből, tisztelem és szeretem is. szerintem semmi baja nem lenne a kicsidnek ettől a megoldástól!! természetesen a verés kérdést jó előre letisztáznám, de nem hinném, hogy ütné a gyermeked!!!! én "felhatalmaztam" a nagyikat egy-egy kézre csapásra, volt is ilyen. természetesen a döntés a Tiéd, beszéld meg a pároddal is és azután üljetek le Anyósoddal megbeszélni az elképzeléseiteket!!


Ági

2011. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem is volt hogy megver anyám kiskoromba.Volt hogy csak egy anyai pofont kaptam, de volt egyszer (igaz akkor már nagyobb voltam), hogy valamit félre értett és úgy megvert hogy monoklim volt.

Ennek ellenére soha, de soha nem ütné meg a fiamat.Oly anyira nem, hogy ha már nálam kezd szakadni a cérna, és rácsapok a kezére vagy fenekére akkor még anyám szól rám,hogy miért ütöm meg a gyereket.Pedig nem ütök nagyot, isten ments, csak épp rálegyintek.


Teljes más az anya-gyerek mint a mama-unoka.


Apámat is megütötték a szülei, amikor olyat csinált.

Engem még sem ütöttek meg a nagyszüleim, pedig volt hogy az egész nyarat náluk töltöttem, és nem voltam éppen jó gyerek, de annyira soha nem tudtam kihúzni a gyufát hogy kapjak.

2011. febr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Minket is fakanállal vertek gyerekkoromban, ha hülyeséget csináltunk, de persze akkor már nagyobbak voltunk. Bölcsis koromban tutira nem bántottak a szüleim.

Sőt, ők voltak a legjobban felháborodva, amikor egyszer a sorozatos rosszalkodásai után adtam egy taslit a kisfiamnak. Azt mondták, hogy ők már nagyon megbánták, hogy gyerekkorunkban többször is megvertek minket, már rájöttek, hogy a testi fenyítés egyáltalán nem jó és hogy minden másképp csinálnának, ha újra kezdhetnék.

Ja és annyira türelmesek a gyerekeimmel, mint velünk soha!

Szóval attól, hogy valaki 30 évvel ezelőtt tett dolgokat, még nem biztos, hogy most is azt tartja jónak.


Amúgy ha a te anyukádról lenne szó, akkor is így állnál hozzá? :)

2011. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Úgy mesélte, hogy a két éves gyereket verte el, mert az felmászott az ágyra. Fakanállal.

Sajnos anyukámra nem tudom bízni, pedig szívesen tenném. Falun él és vállalkozásuk van.

2011. febr. 23. 10:18
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

szülő gyerek kapcsolat nem ugyan olyan, mint a nagyszülő unoka kapcsolat.Mint szülő 24 órában vagy felelős a gyerekért, 24 órában kell nevelned stb. nagyobb a felelősség, kevesebb a türelem. Könnyebben eljár a kezed.

Nagyszülőként alkalmanként van veled pár órát az unoka, kisebb felelősség sokkal több türelem. másrészt a korral változik az ember. Nem gondolom, hogy a nagymama megütné a gyereket, inkább boldog lesz hogy ott van vele, szabadon játszhatnak stb. neki nem kell nevelnie a kicsit:) Szóval, ha bölcsi után elmenne érte stb. az nagyon kedves dolog lenne tőle és biztosan sokat segítene nektek ezzel.

Nyilván Te ismered, tudod hogy rá lehet-e bízni a kicsit. De ha csak a verés tart vissza, nem gondolom hogy ez akadály lehetne

2011. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!