Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 3 évesen még...

Normális, hogy 3 évesen még etetni kell?

Figyelt kérdés
Nővérem fia 3 éves, de még nem eszik magától. Sokszor még az előre felvágott ételt sem (kenyér, kifli, sajt). A kanalat nem tudja, hogy kell rendesen megfogni. Ha eszünk, egyből jön az "anya adja" és akkor a nővérem már tömi is a szájába az ételt. És ez a tesóm szerint teljesen normális. A múltkor egyedül evett egy fél kiflit, és teljesen oda meg vissza voltak, hogy milyen ügyes, hogy már a kiflit néha egyedül eszi?!! Vélemény?
2011. febr. 23. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tudna ö egyedül is enni.,ha az anyja hagyná.....Ìgy nevel majd "kicsi fiamat belöle..."
2011. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

a nagyobbik kisfiunk 32 hónapos de 18 hónapos kora óta egyedül eszik mindent, levest is.

a 15 hónapos kisebbik fiunk is most próbálkozik az egyedül evéssel. én a kanalat odaadom neki ha már evett valamennyit és próbálkozzon vele, aranyosak nagyon ilyenkor :)


rosszul neveli a gyereket....

2011. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, én is rosszul csinálom.. :( 26 hónapos a lányom, de még én etetem...
2011. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Ha odaadok neki egy kiflit, egyet beleharap, és leteszi, mert játszani kezd inkább. De ha csipegetem neki, akkor megeszi.


A kanalas dolgokkal ugyanígy van. Eszik magától két kanállal (akármiből), és lerakja a kanalat, és kéri, hogy vegyem ki az etetőszékből. Erre vajon mi lehet a megoldás?

2011. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem normális de van ilyen.

A fiamat kiscsoportban etették az ovónők is, és én is otthon, ha azt akartam, hogy kerüljön valami a hasába. Mondjuk a tésztaféléket (kifli, kelt tészták) megette egyedül, de a kanalazást nem akarta művelni. Most 6 éves és ügyesen eszik már egy jó ideje:)

Nem hiszem, hogy csak nevelés kérdése, mert a nővére és a húga is gyönyörűen ettek már két éves koruk körül.


Nem lehet, hogy azért voltak oda-vissza a gyönyörűségtől a fél kifli kapcsán, hogy bátorítsák a kicsit?

2011. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

2,5éves a fiam és én is etetem igen noés?ez meg már kinek fáj???

"Rosszul neveli"Jó ég!!!ettöl van rosszul nevelve,hát ez remek.. Gondolom az én gyerekemet sem kell 5évessen vagy 18évessen etetnem.Addig meg már had csinálja kinek hogy jolesik. Gratulálok tökéletes szülök a gyerekneveléshez!

2011. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam,májusban lessz 3-rom éves,és 90%-ban etetem,mert ha nem tenném akkor 1-2 kanál és szia anya megyek.....

3 napja,annyit megtesz,hogy elé teszem az ételt akkor 3-rom 4 kanállal eszik,és a többit én adom,neki....

Nem,érzem,hogy ez ne lenne normális.Vannak gyerekek,akik nem esznek még 2-3 évesen önállóan,vannak akik igen,

2011. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kislányom és mindent magától eszik.A levest a tésztát főzeléket.Mindent!A kanalat és a villát is szépen használja.Nem is engedi hogy etessem.
2011. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 èves lesz, de nem eszik semmiféle evőeszközzel. Nemmhajlandó. Ha kérem, mutatom a kanállal evést, befejezi az étkezést. Kézzel eszik egyedül. Gondolom egyszer csak megfogja majd a kanalat. Engem ez nem érdekel.
2011. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Engem sem zavar, hogy még én etetem a 26 hónapos lányomat. Engem örömmel tölt el, neki pedig örökké tiszta a ruhája, sosem eszi le magát :)) Előbb utóbb csak rászokik az önálló evésre, ha máshol nem, hát az oviban.
2011. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!