Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3 evesen dadogott a...

Akinek 3 evesen dadogott a gyereke mennyi ideig tartott es mikor oldodott meg a problema?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 3-4 éves koromban kezdtem, 20-21 éves koromra múlt el.
2011. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az ovikezdéssel kezdte a dadogást (más „tikkje” is volt egyébként, váltogatta őket folyton), és hát ugye köztudott, hogy ez pszichés probléma, nem logopédiai, ennek megfellelően hol jobban, hol kevésbé csinálta.

Hozzátartozik, hogy igen hamar kezdett beszélni egyébként, sokat beszél és nagyon szépen fejezi ki magát. Most hat éves, kicsit még dadog, de inkább olyan szitukban, amelyek „érzelmileg érintik”, vagyis ha valami mondjuk nagyon fellelkesíti, és gyorsan akarja elmondani.

Ezt nem kérdezted, és biztos tudod is, hogy nem szabad javítgatni, nem szabad rászólni, egy fontos nagyon, a türelem.

2011. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
megfellelően = megfelelően
2011. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kezdte, de olyan volt, mintha gyorsabban járna az agya, mint a nyelve. Először értetlenül néztem a dolgot, később viccessé, majd idegesítővé vált. De nem szóltunk rá, türelmesen végig hallgattuk. kb 3hónap után elmaradt ez a fajta dadogás.
2011. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szóról-szóra úgy volt, mint a 15:52-esnél! Néha-néha azért még megakad, mert gyorsan akarja mondani.
2011. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!