Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen mehetnek a gyereke...

Hány évesen mehetnek a gyerekek iskolába?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy mi a szabály, lehetőség, ha szeptemberben tölti egy gyermek a 6.évét, abban a tanévben megkezdheti-e az iskolát.
2011. okt. 26. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

május 31-ig be kell tölteni, ha szeptemberben lesz 6 éves, csak köv szept-ben mehet


egy év nagyon sokat számít


de egy jó tanács: nem lehet elég későn kezdeni az iskolát, csak túl korán

2011. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Igen, de ehhez a nevelési tanácsadótól kell szakvélemény.


De nem elég, hogy a gyerek okos legyen, testileg és lelkileg is érettnek kell lenni.

A nagyobb lányom a vizsgálaton pl. felállt, levett a polcról egy játékot, vagy másról kezdett beszélni - hiába volt értelmes, okos, de tulajdonképp éretlen volt még az iskolára.

2011. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én is ezt a máj.31-t tudtam eddig, de a napokban hallottam, hogy a szülő kérésére,meg gondolom szakvélemény is kell hozzá,mehetne esetleg.

Kedves Első, igaz,amit írsz, de én azt is igaznak gondolom, ha túl okos a gyerek, nem fejleszti már az ovi.

Persze minden szülő elfogult a gyerekével, hogy jaj de okos,ügyes, de ha az óvónők is azt mondják...

Kislányom most 5 éves, ismer egy csomó betűt,leír sok mindent, számol, a napokban elkezdte mondogatni,hogy mik a páros,páratlan számok,.... sorolhatnám.

Az óvónénik azt szokták mondani hogy minden gyereknek ilyennek kéne lennie,mintagyerek, az óvónénik álma, soha nem kell fegyelmezni,mindig mindent tud, a nagyobbak játékába mindig beveszik, pl nagyon szeret barkochbázni....

Szóval ezért gondolom,hogy jövő őszig még fejlődne annyira, hogy érett lenne az iskolára.

2011. okt. 26. 22:03
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

első

nagyon nagy váláts az ovi után az iskola, nem ekll erőltetni és presztízskérdést csinálnia bból, hogy 6 éversen menjem


megy 7 évesen és 1 évvel később érettségizik


de nem fog szenvedni lemaradni

2011. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Még azt is akartam írni,hogy az 5 éves kori státus- vizsgálaton a védőnő felmérése alapján is mindenben az átlag felett van.
2011. okt. 26. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ha 5 évesen magától ír, olvas, számol,a kkor zseni lés nem sima suliban helye


legfőképpen az baj, hogy egy éppen 6 évesenk 4 órát 1 helyben kell ülni és figyelni, ez nagy feladat és 1 év nagyon nagyon sokat számít

2011. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
2011. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni egyedi elbírálást.
2011. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha 5 évesen magától ír, olvas, számol,a kkor zseni lés nem sima suliban helye "


Én is erre gondolok...

Ha tényleg ennyire kiemelkedő a gyerek, akkor is mindenképp el kellene vinni felmérni, mert egy átlag suliban (bármennyire is jó), nem biztos hogy azt kapja, ami az ő tempójának kell.


Az iskola pedig nem csak a tanulásról szól, egy sokkal kisebb, nem annyira barátkozó gyereket esetleg kiközösíthetnek, vagy elég ha nem fogadják be maguk közé, még ha nem is bántják.

A sulikezdéskor nekem az is nagy sokk volt, hogy addig az oviban olyan kis védettek voltak, pátyolgatták őket, az iskolában meg csak beeresztem a kapun, és a teremben sokszor felügyelet nélkül vannak, egyedül kell tisztálkodni, szünetre pisit/kakit tartogatni, egyedül cipelni a táskát, tornazsákot, stb. Szóval ez tényleg nem csak szellemi érettséget jelent.



Én ebben a helyzetben elvinném a nevelési tanácsadóba, és külön még valahová ahol felmérik (nem Gekko!), két különböző szakvélemény alapján döntenék, hogy valami speciális suliba vigyem (ha zseni), beírassam sima iskolába (ha jó képességű a gyerek és iskolaérettnek mondják), vagy maradna az oviban (ha okos, de érzelmileg nem iskolaérett), de külön programként beíratnám sakkra vagy másra, ahol fejlődhet.

2011. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én is ezt a máj.31-t tudtam eddig, de a napokban hallottam, hogy a szülő kérésére,meg gondolom szakvélemény is kell hozzá,mehetne esetleg. "



Igen, az én nagyobb lányom is május 31, épp ezért neki kötelező volt a vizsgálat, de én tartottam volna az oviban.

Amúgy meg szülői kérésre + nevelési tanácsadóban iskolaérettség vizsgálat alapján mehet. Iskolaérettségi vizsgálat ingyenes, januárban érdemes betelefonálni és időpontot kérni.

2011. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!