Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akar most csak tejet...

Miért akar most csak tejet inni 3 éves lányom, mikor néhány hete még 1-1,5 liter hígitott gyümölcslevet is megivott?

Figyelt kérdés

Hozzátartozik a dologhoz, hogy 2 hete lázas beteg volt. A láz megjelenésének napján semmi egyéb folyadékot nem volt hajlandó elfogadni(még a kedvenc gyümölcslevét sem), csak a tejet. (Miközben tudom, nem ajánlatos tejet adni láznál, mert kihányhatja.) Így jobb híján azt ivott. Egész nap nem is volt gond, viszont este egy hatalmasat hányt. No, ezek után természetesen nem mertem már tejet adni neki, így a megszokott, kedvenc gyümölcslevét kínáltam. Viszont nem kérte, de én erőszakoskodtam, hogy inni kell, mert kiszárad. Mindig csak tejet kért.....de én tovább erőltettem a vizet, meg a gyümölcslevet. Az erőszakoskodásom lehet az oka, hogy most a gyümölcslevét és semmi egybet sem hajlandó inni, csak a tejet?

Hogy szoktathatnám vissza újra az egyéb italokra?


2011. febr. 23. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem erőltetném a gyümölcslevet. Enyém 2,5 éves, és ha egy nap megiszik egy dl gyümölcslevet, azt már sikernek könyvelem el, a tejet viszont szereti nagyon. 3x 2,5 dl-t kap, reggel, délben, este. Közte teát és vizet (mármint folyadéknak, hiszen mellette eszik mindent, igaz, mindneből mini adagokat).


Ha tejet kíván, akkor valószínűleg kalcium hiánya van, ezrét ne vondd meg tőle, még ha ki is hányja este. Vagy add a tejet is higítva, amig beteg... Fele tej, fele víz.. és adj neki banánt is többet (a kalcium miatt). Jobbulást nektek! :)

2011. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Betegsége miatt a tejet kívánta meg,csak épp rosszul sült el. A tej is folyadék. Rá is unhatott a gyümölcslére,amire tettél egy lapáttal,hogy erőszakoskodtál. Add neki a tejet ha jól esik,már biztosan nem hányja ki. Kínáld mással is,nem fog mindig tejet inni,csak ne erőltesd,mert azt ki nem állják.
2011. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha a tejet még nem bírja keverj neki junior italt. Az még egészségesebb is.
2011. febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!