Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pici kisgyereknél (1,5-2...

Pici kisgyereknél (1,5-2 éves) mi számít hisztinek? (A részletek lenn)

Figyelt kérdés
Az én kisfiam pontosan ugyanúgy sír akkor, ha elesik és megüti magát, mint akkor, mikor nem hagyom neki, hogy a konnektorba nyúljon - óriási krokodilkönnyek, szívszaggató sírás... Én arra gondolok, hogy ugyan hisztinek nevezik az utóbbi esetet, de neki az ugyanolyan "bánat", szóval jó-e ha tényleg úgy kezelem, hogy csak hiszti..?
2011. febr. 25. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős a gyereked? attól függ. másfél évesen sztem még nem muszáj hisztinek nevezni ezt. viszont pl. ha 2 évesen csinál vmit, amit pontosan tud, h nem szabad, és elkezd üvölteni, ha nem hagyod. akkor az hiszti. ettől függetlenül ott is lehet próbálkozni, hogy elterelni a figyelmét. ha nem megy, akkor hagyd ott, mondd neki, hogy jól van, édesem, tudod, hogy nem lehet, mert veszélyes. majd szólj ha befejezted. nem kell tutujgatni. az én kislányom most múlt 2 hónbapja 2 éves, és ha fáradt vagy beteg be tud úgy hisztizni dolgokon, hogy igazán elhiszi hogy az neki most nagyon rossz, és sír közben, látszik, hogy teljesen odavan. pl. a múltkor bemászott a babakocsiba, és magára akarta húzni az esővédőt, mstanában ez kedvenc játéka, és beakadt vhol, ő meg egy pillanat alatt olyan dühbe jött..hozzáteszem épp meg van fázva és már este körül volt. normál estebne elkezd visítani méregből, rászólok hogy segítek, ne visíts és abbahagyja, vagy ha már sokadszorra csinálja, akkor rászüólok, hogy ha nem tud vele szépen játszani, akkor elrakom a babakocsit, és ezt tudomásul is veszi, de most olyan könnyes roham jött rá....kifordult magából. szóval nem kezdtem el rászólni meg szidni, mert az nem ért volna semmit, olaj lett volna a tűzre. hanem próbáltam megnyugtatni, letöröltem a könnyeit, adtam neki vizet, magamhoz öleltem, halkan beszéltem vele, nyugtatgattam.

szóval sztem odafigyeléssel lehet elkülöníteni, hogy melyik hiszti milyen elbírálást érdemel, a körülményektől meg a gyerek életkorától függően. frusztrációs hisztit lehet vigasztalni, elterelni, dacos határpróbálgató hisztit (de ez sztem csak olyan 2 év körül jelentkezik konkrétan először) meg le kell tojni. :)

2011. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ez lehet az, frusztrációs hiszti - hiszti ugyan, de ő bajnak éli meg, így én is szívem szerint így kezelném:)
2011. febr. 25. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi a hiszti? Gyere el hozzánk, és meglátod :) Ordítás, toporzékolás, földön fekvés, csapkodás, sárba leülés, visítás, mindez könnyekkel és mérges tekintettel fűszerezve.

Lassan 2 éves ikerfiúk, de iszonyat, hogy mit művelnek néha. Az ő esetükben különbség van fájdalmas sírás és hiszti között. Tél elején a harisnya felvétele okozott gondot, ráadtam, feküdt a földön, nyújtotta a harisnyát és ordított. Eltereltem a figyelmét, rögtön abbahagyta, majd 5 perc múlva eszébe jutott, és kezdte előröl. Dühösek is szoktak lenni, nálunk a játékokon vesznek össze, pedig a legtöbből 2 db van. Én onnan tudom, hogy hisztizik-e, hogy ha el lehet terelni a figyelmét, akkor igen. Én ilyenkor kizökkentem őket, de mindig azt mondom, hogy béküljünk ki, és jönnek puszit adni, odabújnak és megnyugszanak, ilyenkor már végig hallgatnak. A legrosszabb most az önállóságuk, nem lehet megfogni a kezüket, csak akkor vágják magukat földhöz, amikor megyünk át a zebrán. És persze egyszerre, ilyenkor át kell vonszolnom őket, szép látvány lehetünk, de erre még nem találtam megoldást. :(

De eddig nálunk bevált, hogy ott hagyom a földön, vagy ha a bevásárló kocsiban ülve hisztizik, akkor mondom neki, hogy megyek egyedül, és majd valaki eltolja a kocsit. Ilyenkor elgondolkodik, és abbahagyja. Kreatívnak kell lenni, én is sorra dolgozom ki a megfelelő stratégiát, mikor mi válik be, de hangulatfüggő. Főleg az én hangulatomtól :D

2011. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az en lanyom 2,5 eves, na o is pont ilyen, nekem "sohasem" hisztizik, hanem konnyes szemekkel sir es jon hozzam hogy vegyem fel, vigasztaljam meg. ez van akkor is ha pl. vlm kedvenc holmijat elveszi az unokatestvere vagy valamelyik masik gyerek, de meg akkor is ha en valamelyik jatekat rossz helyre rakom, nem oda ahova o teszi,ahova o rakja. de akkor is ha a nagyobbik unokatestvere nem akar vele jatszani, konnyes szemekkel sir. szerintem ez azert van mert nagyon erzekeny tipus.
2011. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, en is nyugtatni probalom mindig, megmondani neki hogy nyugodjon meg es akkor tudok neki segiteni. csak sajnos neha nagyon nehez ez mert volt mar olyan hogy az vegett kezdett el konnyes szemekkel zokogni, mert eppen hirtelen eszebe jutott hogy 1 drb epitokockaja ott maradt a nagymamanal, amit o belerakott nala jatszas kozben az egyik kosarkaba.
2011. febr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia


Ha valamit nem engedsz meg neki vagy nem kapja meg rögtön amit akar és sirni kezd, az szerintem hiszti. Az én pici lányom is nagyon meghatóan csinálja, a legtöbbször meg is sajnálom (tudom nem vagyok vmi következetes), de amikor rámnéz a könnyes szemeivel és látom az arcán hogy csak arra vár hogy megöleljem, akkor nem tudok köveetkezetes lenni. De azt olvastam valahol hogy az anya gyerek kapcsolat a legöszetettebb, mivel te jelented számára a biztonságot a szeretetet, de közbe de állitod fel a szabályokat, szidod le és ez egyfajta kettös érzelmet hoz létre a picikben, amit sokáig nem tudnak máshogy lereagálni mint hisztivel.

2011. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!