Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nevelési probléma? MIt tennéte...

Nevelési probléma? MIt tennétek? MI a legjobb a gyerek számára?

Figyelt kérdés

A gyermekemet több alkalommal vizsgálták nevelési tanácsadóban ,majd azt mondták,hogy enyhe figyelemzavara van,az oviból küldtek oda minket,mert nem fogadott szót ott sem,itthon is eleven,a pszichológus a gyereknek fejlesztést nem,viszont nekem és a férjemnek rendszeres további konzultációkat írt elő.A gyermeknek aki 4,5 éves azt javasolta,hogy ne is járjon inkább oviba már ebben az ovis évben,csak szeptembertől,mivel úgyis itthon vagyok a kistesóval aki tavayl ősszel született,hogy ne érezze a nagyobb,hogy őneki most oviba kell járnia,érezze az otthon biztonságát,hogy szeretjük.Az óvónénik nem értettek egyet,mert azt mondták,hogy így mégnehezebb lesz vele,ha még kihagyunk ,tavaly nyár óta alig ment,mivel volt egy súlyosabb betegség közben és most pedig csak azért nem jár,mert nem kaphatott influenzaoltást és biztonság kedvéért azt mondták az orvosok,hogy maradjon itthon,míg tart a járvány.

Hát...én nem tudom,de valahogy számomra nem értehtő,hogy miért ne járhatna a kisfiam oviba???Annyi,hogy hajlama van bizonyos betegségcsoportokra,de jelenleg teljesen panaszmentes.A pszichológushoz járást sem nagyon tudom már megoldnai,mert a két gyereket a kicsit és az oviba nem járathatót ilyenkor mindig másra kell bíznom és akire eddig bíztam ő maga is orvoshoz jár.


2011. febr. 27. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, de talán azt érezte a szakember, hogy a gyerek viselkedési zavarai összefüggésben állnak a kistesó érkezésével.


A későbbi (nagyobb) problémák elkerülése érdekében én mindenképp hallgatnék rá, illetve a pszichológust is megoldanám, ha törik, ha szakad.

2011. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

3 éves korában irányítottak oda,de csak 4 évesen volt hely,tehát köze nincs az lapproblémának a kistesóhoz.


Nem érzem úgy,hogy hathatós segítséget kapnék sajnos.

2011. febr. 27. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
beszéld meg a pszichológussal h mit tudsz tenni ebben az esetben
2011. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha elmegyek elbeszélgetünk,hogy hogy vagyunk,aztán mindig említi,hogy legyek határozott a gyerekkel.OLyan mintha az én lelkemmel foglalkozna,amit én nem igénylek.

Nem érzem úgy,hogy bármi változna ezektől a beszélgetésektől.

Ha figyelemzavara van,miért nem lehet fejleszteni,ez miért nem emrül fel?Azt mondta majd talán javul a helyzet és ,hogy legfeljebb 8 évesen megy iskolába :-O .


Bevallom az óvónénikkel értek egyet,hogy ha most még kihagyunk ennyi diőt bizony annál rosszabb lesz és csak elmélyül a probléma,az itthoni túlkényeztetésre is gyanakodtam,hogy azért lett ilyen kezelhetetlen,mert persze mikor hónapokig beteg volt amit szeme-szája kívánt megkapott,a betegségének végét tavaly októberben mondták ki.

2011. febr. 27. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!