Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 evesnek akut hörghurutra...

2 evesnek akut hörghurutra Ceclor (cefaclor) antibiotikumot irt a doki, muszaj erre a betegsegre az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Egyaltalan nem vagyok antibiotikum parti, de ha muszaj akkor muszaj. Viszont a gyerek dokija mindig valami antibiotikumot ir fel neki egyszeru megfazasra is. Eddig 2x adtam neki a 10 esetbol, de most tenyleg nem tudom kell-e vagy sem.

Ahogy talalok jobb dokit, biztos atiratom a gyereket.


Amugy adom neki a landzsas utifuvet, Humex koptetot, propoliszt mezzel, hagymateat, Stodalt de igy is ejjel kohogesi rohamai vannak mar szinte 2 hete. Lazza nem volt es nem is taknyos.


Azt mondta a doki hogy kicsit piros a torka most a gyereknek. Rakerdeztem hogy virusos-e a dolog. Azt mondta annak indult, de mar egy kicsit elorehaladottabb allapotban van mar. Na ez nem tudom mit jelentsen. Ha virus, akkor nem kell a "nagyagyu", eddig vilagos.

A szuszogasa sipolos es mar nekem is 2-3 napja!. Ebbol gondolom, hogy elkapos, virusos cucc lehet. A kohogese pedig van amikor szaraz, erolteto kohoges, de tobbnyire flegmas.


Mit adhatnek neki antibiotikum helyett? ACC-t pl.?


Egyeb otlet?


2011. márc. 2. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A kislányom 5,5 hónapos. 1 hónapja vírus okozta hörghurutja lett és befulladt, így háziorvos kórházba utalta, ahol többféle hörgőtágító sprayt, kúpot, oldatot kapott. 11 napig voltunk bent, két hete jöttünk haza, a sprayket még kapja. Antibiotikumot egyáltalán nem kapott. Kisfiam (2 éves) ugyanekkor tüdőgyulladást kapott, valószínűleg egyazon betegség volt, ő mégis antibiotikumot kapott. Mára mindkettő meggyógyult. Gondolom azért volt eltérő a kezelésük mert a kicsi még csak az orrán kap levegőt és ő befulladt többször is, míg a nagy úgy köhögött, hgoy fulladozott, de kapott levegőt rendesen, meg ő már fel tudta köhögni a slájmot.

Ezzel ugyan nem sokat segítettem gondolom, csak azért írtam le, hogy két hasonló betegség mégis totál más kezelés. Egyébként a tüdő, hörgő, asztma, szóval a légúti betegségek szakorvosa a pullmonológus. Érdemes lenne egy ilyen szakorvost felkeresni.

Jobbulást!!

2011. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell az antibiotikum, mert lehet már felül fertőzted és bele mész egy súylos légcsőhurutba vgay tüdőgyusziba
2011. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, de az antibiot azért írják ki, hogy ne alalkulhasson ki szövődmény. Egy hörghurutnál pedig fenn áll a veszélye pl egy tüdőgyulladásnak.

Én hörghurutnál sosem adok köptetőt, de úgyis mondhatnám, hogy köptetőt semmi pénzért nem adnék, nálunk többet ártott, mint használt.

Köhögésre nagyon jó még a hideg pára, amit ultrahangos párásítóval megvalósíthatsz. Plusz kend be a hátát vékonyan baby luuf balzsammal, nagyon jó dolog!!!

Jobbulást!

2011. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hátha azt mondta, annak indult, de előre haladottabb a dolog, az egyértelmen a felülfertőződést jelenti-számomra. Úgyhogy én adnám az antibiotikumot. És szerintem ha piros a torka, de nem írtad hogy fájna, az is arra utal, hogy bakteriális fertőzés.És súlyos dolgok lehetnek bakteriális fertőzésből, úgyhogy én nem kísérleteznék pláne gyerekkel, hogy na most hülye az orvos vagy nem.
2011. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Bírom, amikor az anyukák felül akarják bírálni az orvost... ilyen-olyan indokkal. Talán ezt tanulta, látott már egy-két gyereket... Na, mindegy! Ha megbízol az orvosban, tartsd be az utasításait,hameg nem,válts orvost! De semmiképpne kísérletezz a gyereked egézségével! Mint írod, sípol a tüdeje, száraz, erőltető aköhögése... Én nem játszanék vele... Add neki amit a doki felírt,mert ebből csúnya tüdőgyulladás is lehet, akár kórházba is kerülhet a gyereked! Az orvos gondolom,meghallgatta a tüdejét, ott biztosan hallotta, hogy csúnyán szól a hörgője... Az én fiamnak is volt nem egyszer ilyen, mindig antibiotikumot kapott... ez nem játékszer és a betegség sem játék...
2011. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Senki sem gyogyszer parti. Normalis, hogy minel kevesebb gyogyszerezessel szeretned megoldani. De az ilyensmit csakis az orvos donti el. ha nem bizol benne kikerheted mas orvos velemenyet is mert jobban tudjak. Nalam forditva van. En mint aggodo anyuka azon gondolkodom, vajon tenyleg nem kell antibiotikum. Hiszen 2 napja allandoan 38 koruli laza van. De a gyerekgyogyasza virusos fertozest talalt amire nem kell antibiotikum. En meg allandoan magamban kerdem "vajon tenyleg nem kell?" Es ez mindig igy van mert aggodunk es szeretnenk minel hamarabb egeszsegesen latni csemeteinket. Ami a kohogest illeti adjad amit ajanlott az orvos. Amugy mindegyik jo amit leirtal de talan 1 eleg beloluk. Es ha ugy gondolod, hogy jobb a gyereknek es megteheted valtsal orvost. Emiatt senki nem fog elitelni... Kivanom, hogy minel hamarabb meggyogyuljanak gyerekeink, hiszen annyira faj latni, hogy betegek...
2011. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"Bírom, amikor az anyukák felül akarják bírálni az orvost." Én meg bírom az orvosokat, akik mindenféle diagnózis nélkül felírnak egy komoly gyógyszert, ami árt a szervezetnek akkor, ha nem is kellene alkalmazni. Miért nem lehet egy gyors köpetvizsgálatot csinálni és megállapítani, hogy ténylegesen milyen baktérium található a torokban? Nem hiszem, hogy a "mindenre azonnal antibiotikumot írok fel"-t képviselő mai orvostársadalom egyetért azzal, amit csinál - skizofrén módon ellentmondanak saját fogadalmuknak, ők azok, akik eladják magukat, a legkétszínűbb társaság...
2014. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert a köpet vizsgálat nem gyors 1 hét min mire tenyészik
2014. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!