Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel kenjem, hogy ne legyen...

Mivel kenjem, hogy ne legyen ilyen száraz a bőre?

Figyelt kérdés
2 éves kislányomnál gyógyszertári fürdetőt használunk, de még így is foltokban érdes és nagyon száraz a bőre. A babaolaj nem segített.
2011. márc. 5. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:

szia,


2 éves a kisfiam és nagyon száraz, érzékeny a bőre. én a tégelyes Niveával vagyok megelégedve, ettől nem lesz érdes a kis bőre.


Ági

2011. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gyógyszertári testápoló, csodákra képes és a legolcsóbb, mindenféle adalékanyagtól mentes
2011. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a gyerekorvost kérdeztem erről, és gyógyszertári A-vitaminos testápolót írt fel receptre, ami nekünk nagyon-nagyon bevált. Igaz 1750ft volt, de nagyon megérte.
2011. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én kozmetikus vagyok és tudom, hogy ezek a gyógyszertári krémek, füdetők csupa kőolajos vackok.Ne használd a fürdetőt, hiszen pont attól olyan száraz a picid bőre.Ha bemész a Dm-be lehet kapni Babylove márkájú pici babáknak kifejezetten ajánlott szappant.140 Ft.É nmagamra is ezt használom.A paraffinolaj alapú babaolajat szintén kukázd mert az egy borzalom.Ajánlom a természetes olajakat, vajakat.Pl.Sheavaj, Kakaóvaj, vagy esetleg extra szűz olivaolaj vagy szintén Dm-ben lehet kapni természetes olajokból álló (parfüm, tartósító, paraffinolaj és illatanyag mentes babaolajat).Dm-es vagy Alverdés.Hidd el ez így van amíg ezeket a kőolajos dolgokat használod kenheted te bármivel sajnos nem fog javulni.
2011. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Patikában lehet kapni a Sanatopic nevű krémet,én azt használom a gyerekeknél és bevált.Amúgy tényleg érdemes kerülni ezeket a bolti "vackokat"amiket az előttem író javasolt.
2011. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi csak és kizárólag a gyt fürdetőt használjuk. Fürdés előtt is azzal kenem a gyerekeket és fürdés után is, testápoló helyett. Ha nem kenem pár napig, akkor megint kezd száradni, de nálunk pikkelyesre szárad a bőrük:(

Amit még tudok ajánlani,hogy a fürdővízbe tegyél 1 bögre tejben elkevert 1 evőkanál oliva olajat. Ez nagyon jó, csak utána olyan törölközőt használj, amit nem sajnálsz.


Babaolajat semmiképp ne!



2 szárazbőrű csimota anyukája



Kedves kozmetikus!


Az én gyerekeim is baromi szárazbőrűek, és az égvilágon semmi nem használt nekik, csak a hidrofiles fürdető fürdetőként és testápolóként egyaránt.

Az általad írt Babylove, Alverde termékek szépen elrendezték a bőrüket:( Vihettem őket orvoshoz utána...

Próbáltuk a Babét, Niveát, Sanatopicot, Eucerint, és csak kidobott többezer ft volt mindegyik, mert a gyerekek bőrének nem tett jót, mégjobban kiszárította és tele lett kiütésekkel mindegyiktől!

2011. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Nem fogok vitatkozni.Elhiszem, hogy elkellett vinni bőrgyógyászhoz a gyerekeidet.Mindenkinek máshogy reagál a bőre.Amúgy meg, akik áttérnek a tiszta kozmetikumokra a sok rossz után pont úgy reagál a bőre rá mint ahogy leírtad.De a kérdést feltevő anyukának pont a gyógyszertári fürdetőtől olyan a kislánya bőre.Nem kéne még tetézni.

Én sok anyukának ezt javasoltam és bevált.Köztük családtagjaimnak is.Rendbejött a kicsik bőre.Van annyi szaktudásom, hogy merjem ezt állítani.És ki is tartom.Te nyugodtan használj amit szeretnél.

2011. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves fiacskám bőre is nagyon száraz.Sokáig,kb 7-8 hónapon keresztül gyógyszertári fürdetőt és testápolót használtunk és mégis száraz volt neki.Most kb 2 hónapja vettem "magamnak" a DM-ben Balea testápolót,tégelyes,jó zsíros,ugyan olyan ,mint a Nívea.Na azóta őt is ezzel kenem és olyan szép puha selymes lett a kisbőre.Nekünk ez nagyon bevált,a Nívea is ugyan olyan jó lenne biztosan,én csak anyagiak miatt vettem ezt,250ml és 500ft volt,tehát jóval olcsóbb a Níveánál,de mondom ugyan olyan.Tartalmaz E vitamint,szőlőmag olajat,illipe vajat.Szóval mindent amit a baba termékek is külön-külön,zsíradék,olaj,vitamin.

Próbát megér,baja nem lehet tőle,száraz bőrnél a zsírt kell pótolni.Nálunk nagyon kemény is a víz (észak dunántúl),ezért nem sokáig ázunk a vízben az esti fürdésnél,sőt néha csak zuhanyzás és már veszem is ki.Bár ez nehezen kivitelezhető,mert imád fürdeni:)

2011. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!