Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYES mellett dolgozó anyukák...

GYES mellett dolgozó anyukák segitségét szeretném kérni!? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Kisfiam a napokban lesz 2 éves.A következő hónaptól a régi munkáltatóm újra alkalmaz heti 20 órában -természetesen Gyes mellett.Az elmult években felgyűlt szabadságot most kell kiadni vagy ha lejár a Gyes???
2011. márc. 5. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt dolgozni mész. A lányom is gyes alatt ment dolgozni és előtte szabin volt.
2011. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy-vagy. Én majd nyáron veszem ki/kapom ki a szabikat, mert most nem állt módjában kiadni a munkáltatómnak. Dajka vagyok. Úgy áll a határozatban, hogy "szorgalmi időszakban/tanévben nem áll módjában kiadni, majd a nyáron" Valahogy így fogalmazták meg. Ez is szabályos, ha így egyeztünk meg. Így én szinte egész nyáron szabin leszek, illetve ha beteg a kicsi nem táppénzre megyek, hanem szabira.
2011. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
2. vagyok. DE más munkakörben kiadják munkába állás előtt. Illetve ha szeptembertől mentem volna vissza, akkor nyáron szabival kezdtem volna.
2011. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.!!!!Ugyanis a cég könyvelője azt mondja,hogy csak jövő márciusban kell kiadni a szabit.

Amugy én is ugy gondoltam,hogy szabival kezdek.

2011. márc. 5. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most kell kiadni.
2011. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%

Szia, a szabadságot a Munka Törvénykönyve szerint az akadályoztatás elhárulása után kell kiadni, azaz a GYED-et lemondod - vagy ugye lejár magától, és utána a szabik kivételével kezdesz. Ezek után veszed fel tényegesen a munkát. Ha korábban több, mint 20 órában dolgoztál, akkor a szabit az annak megfelelő óraszámmal kell kiadniuk, azaz ha 8 órás voltál, akkor 8 órát kell most is fizetniük 1 napra. Ez alatt viszont GYES-t nem kaphatsz. Ha lejárt a szabi, az első munkanaptól kérheted a GYES-t, és csak aznap írd alá a cégnél a szerződésmódosítást a 20 órás munkaidő miatt. Ezt amúgy ajánlott a GYES folyósításának idejéig határozott időre írni, hogy utána, ha már dolgozhatsz 8 órában, ne kelljen újra boxolni a céggel :-)

Remélem hasznos volt az infó.

Sok sikert!


Ági

www.dolgozomami.blog.hu

2011. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2011. márc. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!