Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válaszoljak? Segítséget...

Mit válaszoljak? Segítséget várok.

Figyelt kérdés
8 éves lányom véletlenül megtalálta az óvszeres dobozt. Megkérdezte, hogy mi az. Nem tudtam mit mondjak.Hazudni nem szeretnék.Mit feleljek ha esetleg még 1x adódik ilyen helyzet?
2011. szept. 28. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az IGAZAT, persze az ő szintjén. Te ismered a lányodat, mit képes megemészteni, felfogni, biztosan le tudod egyszerűsíteni a válasz úgy, hogy az számára elfogadható legyen. De soha ne kamuzz a gyereknek, mert ebben a korban már sok inger éri, sok mindent hall a suliban is, a tv-ben, bárhol és megrendülhet a bizalma benned, ha hazugságon kap.

Szerintem valami olyasmit mondanék neki, ha az én lányom, hogy ez olyan dolog, amit a felnőttek használnak, ha nagyon szeretik egymást - ha ez elég neki, akkor ok. Ha nem, akkor muszáj ennél többet - talán azt is, hogy ez a dolog ahhoz kell, hogy a nőnek csak akkor szülessen kisbabája, amikor úgy érzi, itt az ideje. Ez a dolog segít benne. Tényleg nem tudom, de valami olyan igazságot kellene mondanod mindenképp, ami belefér az ő kis lelkébe, agyába.

2011. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első kommentelő szerintem nagyon szépen megfogalmazta, én is ilyesmit mondanék.
2011. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én az igazat mondanám az ő szintjén, és persze nem részletekbe menően, és ha már így alakult felvilágosítanám a menzeszről, és egyéb dolgokról. Sok olyan kislány van, akinek az ő korában már megjön, és inkább tőled halljon először erről, mint az osztálytársaitól. Mellesleg szerintem ez a bizalmat is erősítheti. Kb ennyi idős voltam, mikor nekem először beszéltek nekem is ezekről a dolgokról. Más szituációban merült fel, de nagyon értékeltem a szüleim őszinteségét.

2011. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az én lányom is 8 éves,és én is őszinte lennék Vele hasonló szituációba.De kínos,az 100%!Hazudni nem szabad,mert arra rájön,és csalódni fog Benned!(jujj,nem lennék a helyedbe:-)!!)Csak ügyesen!!
2011. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nyíltan megmondanám, hogy ha egy nő és egy férfi szerelmeskednek, de nem akarnak gyereket, akkor azt húzza rá a férfi a kukijára.
2011. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, nem akarok én sem hazudni. Eddig is válaszoltam őszintén minden kérdésére. Fel akarok készülni, ha esetleg újra lenne hasonló szituáció.(Bár igyekszem nagyon figyelni:))
2011. szept. 29. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos lesznek még hasonló kérdései. Ha mindig őszinte vagy, akkor nem lehet baj. Csak ne mástól hallja az igazságot, vagy ami rosszabb, nem is az igazat mondják neki.
2011. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!