Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelezhetenek e arra, hogy...

Kötelezhetenek e arra, hogy délben menjek a kislányomért az oviba?

Figyelt kérdés
Dolgozom saját fodrász-üzletemben,megoldhatatlan számomra,hogy elhozzam a kislányomat,mert akkor délután már nem tudnék dolgozni,a pénzre szükségünk van,tavaly fejeztük be az építkezést van hitelünk,de arra hivatkoznak,hogy nem akar aludni és ha én nem is tudok menni,akkor menjen a nagyi,egyik nagyi él már csak,tőlünk 200 km-re.
2011. márc. 5. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelezhetnek ilyenre.
2011. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
MIndenesetre nagyon meggyőzőek próbálnak lenni a rábeszélésben,hiába mondom el az érveimet,hogy én dolgozom itthon,folyamatosan vendégeim vannak,mégis azt mondják,hogy talán itthon el tudnám altatni és talán aludna is mindaddig amíg a munkát be nem fejezem kb fél négyig.
2011. márc. 5. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
huh...adj az óvónőnek tippet:foglalja el a gyereked!Adjon neki könyvet, hogy feküdjön és csöndbe nézegethesse az ágyban.Én mindig ezt csináltam, mikor a csoportban nem akart aludni egy gyerek.Illetve mondtam neki, hogy egy picit pihenjen, meghallgatja a mesét, utána kap könyvet.Na volt olyan, hogy be is aludt, ha nem, akkor szépen elvolt a könyvvel.De ezt egy óvónő tudja szerintem....csak ennyi az indoka amiért haza kéne vinned a picit??nekem ez furi, hogy ilyen miatt szólnak
2011. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt mondják,hogy emellett van e más arról nem beszélnek.
2011. márc. 5. 22:05
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

A gyerekkel kapcsolatban mindenről beszélniük kell! Titkolnak valamit?

Ha felvették, kötelesek bent tartani alvás idejére is. Az hogy otthon dolgozol, nem azt jelenti hogy nem dolgozol. A könyvelődtől kérj, egy igazolást, hogy te igenis 8 órában, 9-17 óráig dolgozol, a legvégső esetben.

Velem is próbálják ezt eljátszani a bölcsiben, hogy csak reggeli után vigyem, ebéd után hozzám el. A délutáni alvást már lerendeztem, már nem téma. A 8 órás kezdést, a héten kezdtük, már szóvá is tették, a második nap.

2011. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A többi gyereket is hazaküldik amikor nem alszik? Csak a tied ilyen "lázadó"? :-)

Mit fog csinálni a fél csoporttal, amikor 5 évesen már nem akarnak (többen) aludni? Feloszlatja? Beszélj az igazgatónővel!

2011. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor tehetnek ilyet, ha alváshoz még pelus kell, magyarul még nem ágytiszta.

Na de hogy nem alszik? Atyaég hány olyan gyereke volt anyukámnak, aki nem aludt el ebéd után, csak csendben feküdt...

2011. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Állítólag torkaszakadtából kiabálva engem szólongat,bármit tesznek vele.
2011. márc. 5. 22:40
 9/14 anonim ***** válasza:
én úgy tudom törvényileg nem! hiszen nem félnapos oviba vették fel a gyerekedet! az én lányom sem alszik sokszor de csendben pihen ill játszhat szerintem nem kiabál utánad a tiéd sem ez rossz duma tőlük csak így akarnak rávenni hogy hazavidd a legtöbb gyerek a közösségben felveszi a többiek ritmusát előbb utóbb csak ugye jó óvónő kellene hozzá pl tavaly az én lányom 5-napból egyszer sem aludt de pihent csendben, idén már 5-napból 3-szor el is alszik!
2011. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az óvónő azért végzett 4 év kőkemény képzést a főiskolán, hogy a saját tudásával és hatáskörében kezelje ezeket a dolgokat. Továbbra is azt gondolom, hogy kérdezz rá az igazgatónőnél erre.
2011. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!