Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik jobb az orrcsepp vagy...

Melyik jobb az orrcsepp vagy az orrspray?

Figyelt kérdés
20 hós a babám,eddig orrcseppet használtunk(Ottrivin vagy gyógyszertári sós), de 2 ember is nehezen bir el a babámmal,annyira küzd,mig becseppentem és sokszor nem is látom,hogy ment-e bele vagy hány csepp sikerült. Az orrsprayvel nem egyszerűbb? Ha igen,melyiket ajánljátok?
2011. márc. 8. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nasivin orrspray. Én sem szerettem a cseppentőst.
2011. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is a Nasivint használom. Egyszerűbb, hasznosabb, és nem olyan kellemetlen mint az orrcsepp.
2011. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a csepp is és a spré is másra jó
2011. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És melyik mire jó? Kifejtenéd?
2011. márc. 9. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orrsprék fellazítják a váladékot, hogy könnyebben ürüljön, pl orrszívásnál.

Az orrcseppek pedig szívás után összeszűkítik az ereket, hogy ne tudjon megduzzadni olyan hamar a nyálkahártya, magyaránt ne gyűljön olyan hamar a takony. Viszont ez több napon keresztül használva felmarja a z orrnyálkahártyát, ami nagyon nem jó dolog.

Ha náthás, akkor fújj neki tengervizes sprét, pl Sterimar, Fluimare, Aqua Maris, hagyd hatni pár percig és utána szépen ki tudod szívni az orrát. Utána mi sosem használunk cseppet, mert nem ajánlották.

2011. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

Te a tengeri sós orrspraykra gondolsz. Viszont vannak az orrcseppeknek is spryis kiszerelése, pl. Nasivin. Ugyanaz a hatóanyag és mennyiség egy pumpálás, mint egy csepp.


A spry használata egyszerűbb, gyorsabb, jobban ellenőrizhatő a beadott mennyiség. Nekem a cseppentővel soha nem sikerült egyetlen cseppet benyomnom a kapálózó gyereknek.

2011. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!