Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg a gyerek szedhet...

Ha beteg a gyerek szedhet vitamint? Vagy várjak még meggyógyul és úgy adjam?

Figyelt kérdés
Valamint még érdekelne hogy meddig adhatom a gyereknek a vitamint amiben vas is van, hogy ne legyen túladagolva a vas? Mert állítólag az is veszélyes nem csak a hiánya.
2011. márc. 9. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha beteg, akkor kell csak igazán vitamin.
2011. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van, a vitamint nem lehet túladagolni, mert a szervezet kilöki magából, ami felesleges számára. A vitaminok nagyon-nagyon fontosak nemcsak a gyerekeknek. Sajnos, a táplálékunk nem tartalmaz csak hangyányi adagot.

A túladagoláshoz több ezer mg szükséges. Egyébként Szent Györgyi Albert, aki Nóbel-díjat kapott a C-vitamin felfedezéséért 10000-15000 mg C-vitamint evett naponta és nem vesekőben és rákban halt meg. Azért írom ezt a kettőt, mert mindkettő gyógyítható a C-vitaminnal.

Magam és családom is minden nap eszünk vitaminokat pluszban. C-vitaminból napi 2000 mg-ot, B-komplexet nagy dózisban(ez nagyon fontos az idegrendszernek is), E-vitamint 400mg-t, Ásványi anyag komplex-et(ami a csontoknak kell, nyomelemeket, folsavat(ami többféle problémára jó, Omega-3-at. Persze ezeket nem egy kapszulában, mert fel sem oldódnak együtt. Úgyhogy teljesen hülyeség a CENTUM, a SUPRADIN, ELEVIT stb.MEGAZTÁN AZ EGY NORMÁL EMBERNEK HANGYÁNYI ADAG.

2011. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én több orvost is kérdeztem, azt mondták betegség idején multit nem ajánlatos adni, mert az a baciknak, vírusoknak is jó kis "adalék". Max c vitamint kéne adni.

A vasra is ajánlatos figyelni, mrt a sok vas is jó táptalaj a baciknak.

Hangsúlyozom, ezt nekem orvosok mondták!


Amit még leírok, hogy azért a c vitamin is hiába oldódik vízben, hiába ürül a felesleg, a vesének nem igazán tesz jót a túlzott, felesleges bevitel. Ezt sajnos saját tapasztalatból tudom, megjártam már az urológiát és mnden vizsgálatot:(

2011. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy betegen nem szabad multivitamint szedni,mert a bacikat tápláljuk vele,csak C vitamint lehet.
2011. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A baktériumoknak a cukor a táptalaj, az károsabb mintha vitamint szednél. Az igaz, hogy ha már beteg vagy és vitaminozod magad, akkor a baci is jól lakik vele. Ezért kell megelőzni, úgy hogy mikor egészséges vagy, már akkor szedd a vitamint! Én egész télen nem voltam, beteg, pedig gyerekek között dolgozom.
2011. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!