Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kikészülök. Túl sokat várok...

Kikészülök. Túl sokat várok 2,5éves kisfiamtól? Készítem a vacsorát, ő végig kapaszkodik fel a pultra, mindent elvenne, beleenne (de meg úgyse eszi).

Figyelt kérdés
Miért nem lehet megérteni, hogy NEM NYÚKÁLUNK A PULTRA! Ez megy amióta jár. Szóval 1.5éve tuti. Akkor nem is fogja már megérteni? Ez egyesi probléma, vagy más gyereke is ilyen "értetlen"?
2011. márc. 10. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van.Ő segíteni akar és persze engedem,de elötte megbeszéljük,h nem nyúlkálunk,aztán a végén...és még csak 2 éves:-)
2011. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én 21 éves vagyok, de én is mindig belenyúlok a dolgokba a pulton, meg belekóstolok az éppen készülő sütikbe.

Anyu azt mondta nem zavarja, mert ő is imádta csinálni mikor anyuja sütött-főzött.

2011. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez természetes gyermeki kíváncsiság. De arra nagyon figyelj, hogy nehogy magára borítson valamit! Sajnos, az egyik ismerősöm kislánya az olajsütőt borította magára, benne a forró olajjal. Iszonyatosan néz ki szegényke azóta is.
2011. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adsz neki feladatot? 2 és fél évesen már tudna segíteni és nem érezné kirekesztve magát. És nem húznád te sem fel magad.
2011. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én felültetem a konyhapultra ( két és fél éves kislány ) és neki is van mindig feladata. A rántott húst panírozza, pucolja a gombát, mert ahhoz nem kell kés, keverget dolgokat, ha szendvicset csinálunk, ő rakosgatja rá a paradicsomkarikákat, uborkát, ilyesmit. Ha sütünk valamit, ő szaggatja ki pl. a pogácsát, linzert - csak kábé háromszor annyi ideig tart, mintha egyedül csinálnám. :-)) De a kedvét szerintem nem szabad elvenni. Most még segíteni akar, de ha nem hagyjuk, később már kérésre se teszi meg.
2011. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy főzünk, hogy fent ül a pulton. Megkóstolja a dolgokat, ha nem eszi meg, akkor kidobom, ennyi. Ezen ne húzd fel magad. Így tanulnak, tapasztalnak. Veszelyes dolgok nincsenek a pultok, és kész. Én szeretek így főzni, szórakozunk közben egy jót.
2011. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az én kincsem mielött bármit a szendvicsre tenne 10x megnyalná :S
2011. márc. 10. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en kislanyom 4 eves,a mai napig szeret ott lenni velem a konyhaban,levesz dolgokat ,segiteni akar.Altalaban engedem,hogy segitsen,persze olyan is van ,hogy nem ,mert nincs idom. Mosogat,lisztbe martja a hust stb..

Le fog szokni hamarosan arrol,hogy megnyalja pl.az uborkat.3 eves kora korul rengeteget valtozott a lanyom.Pulton pl.nagyon szeret ulni,de azt nem nagyon szeretem,mert akkor pakol a szekrenybol es ott vannak a fuszerek.Nekunk van egy kisszekunk,amit mindig hoz a pulthoz,onnan jol lat mindent:)

2011. márc. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ültetsd a pultra. Sokkal könnyebb igy főzni, mint hogy kevereg a lábad alatt.
2011. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na és ha megnyalja? Játsz vele kóstolót. Tegyél különböző sós, keserű, akármilyen ételeket, lehet egy szakács veszett el benne. Használd ki az érdeklődését. Állj neki a vacsorának 5 perccel előbb, kóstolgassatok, válogassatok és 5 perc elég neki, utána már úgysem tudod lekötni. Vagy készítsétek az ő szendvicsét először, azt nyalogathatja, a többit utána.
2011. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!