Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Teljesen kikészülök!

Mit tegyek? Teljesen kikészülök!

Figyelt kérdés
8 hetes babám nem hajlandó a kiságyban aludni. Sír, ha leteszem. Csak akkor nyugszik meg, ha ölbe veszem és sétálgatok vele. Egyedül nevelem a picimet nincs aki segítsen. Segítsetek, mit tegyek? Nem tudok tőle semmit csinálni.Hordozóban próbáltam ringatni, de mivel csak hason alszik, így ott sem marad el. Már nagyon fáj a hátam és a lábaim, úgy érzem bele őrülök.
2011. jún. 13. 13:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy szoktattam le a babámat az ölben alvásról, hogy beraktam a kiságyba hasra, behajoltam mellé, körétettem a karomat, és a másik kezemmel ütemesen lökdöstem a popóját. Úgy érezte, kézben van, és ringatom, így nem méltatlankodott, hanem elaludt, ugyanúgy, mint korábban a sétálgatás alatt. És nem kellett kínlódnom a kiságyba tevéssel, hanem csak kivettem a kezeimet. Észre se vette.


Kicsit fárasztó a derekadnak, de közel sem annyira, mintha folyton cipelnéd.


Esetleg próbáld ki te is, hátha nálatok is beválik.

2011. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz az én babám nem volt ilyen drasztikus de ő nappal csak is a babakocsiban akart aludni csak éjjel aludt a kiságyban 5hós koráig! De amit írt az első válaszoló is tök jó.Én is nagyon sokáig azt csináltam hogy hason aludt és a popsiját picit ringattam és így aludt el :)!Próbáld ki sztem bejön:)! Később mindig más volt hatásos:)!
2011. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

én ennyi idősen még alva tettem be. cicin kidőlt aztán becsempésztem :)

de akkor beteheted ha ébren van, 5-5 percekre, kapcsolj be neki forgót, énekelj hozzá, mutogasd a csörgőt.

nem az a lényeg, hogy szeressen ott játszani henam, hogy rájöjjön, az egy kellemes hely.


hordozóban összesen fél órát szabad csak ilyen pici babát tenni, inkább babakocsiba ringasd, ott hasra is tudod tenni. tegyél alá egy nagyon puha pokrócot :)

2011. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

nekem a babám 6hetes és 3napos és kizárólag csak ringatva alszik el.ha beteszem a kiságyba azonnal cirkuszol.ez mind a szülők hibája el lett kapatva.én úgy kezdtem hogy először 5percre hagyd egyedül sírni a kiságyba ne vedd ki,aztán fokozatosan mindig több ideig hagyd egyedül és hidd el meg fogja szokni hogy egyedül kell elaludnia.én is ezen vagyok,és 3szor már elaludt egyedül.

sok sikert és kitartás

2011. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a lányom. Nekünk a hordozókendő vált be. Szerintem azt is érzi, hogy ideges vagy. Így még nehezebb. Próbálj tudatosan megnyugodni, és nyugodtabb környezetet teremteni. A háztartást meg szard le. 2-3 hónap, és helyrerázódnak a dolgok, addig meg túl kell élni.
2011. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi ezeket már mind kipróbáltam....nem vált be. Ha a kezemben elalszik és lerakom, vagy rögtön vagy 10 perc után felkel és bömböl tovább és kezdődik minden előröl.......
2011. jún. 13. 13:42
 7/27 anonim ***** válasza:

nehéz rászokatni hirtelen,mindenhez idő kell.

nekem se könnyű de ahogy nőnek úgy könnyebb is lesz

2011. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 34%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:40


ennyi idősen ezzel a módszerrel nem azt tanítod neki, hogy kell egyedül elaludni hanem azt, hogy anya sz@rik rád (már bocsánat), bömbölj csak nyugodtan, nem érdekel, hogy mi bajod van!

ezt a módszert idősebb babáknál lehet alkalmazni, egy 6 hetes csecsemő nem sír ok nélkül! nagy hibát követsz el ezzel de te tudod...


elnézést az offért!

2011. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

a 13:40 és 13:49es válaszoló vagyok :)

most alszik a babád?hogy aludt el?amugy nyugodt baba?

2011. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
tudod az én babám hisztizik ilyenkor nem sír.ha tudom hogy baja van mert ha felveszem és elhallgat akkor semmi baja csak hisztizik!!!!ezért kell rászoktani.nekem is ezt tanácsolták és kezd bevállni.nem szoktam sokáig ott hagyni de hatásos mert tudom hogy csak hisztizik! :) a 13:40es válaszolo
2011. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!