Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pro és kontra. Mi a véleményed...

Pro és kontra. Mi a véleményed a következő szituációról?

Figyelt kérdés

Van egy hatéves kislány. Nem rajzol jól, de felismerhetőek az ábrái.

Feladat: rajzoljon képet a "védem a magyarországon élő állatokat" címmel. A gyerek 6-féle állatot rajzol egy állatkertbe, de az állatok nem a természetben előforduló színekben pompáznak, és a zebra a magyar zászló színeit viseli.


Rá kell szólni a gyerekre, hogy ilyen állatok nincsenek?

Csak a zebra miatt kell szólni?

Csak a többi állat miatt kell szólni, de a zebra miatt nem?

Aki ilyet rajzol, annak nem kerülhet ki a faliújságra a rajza?

Őszintén megdicsérhető a rajza minden komment nélkül?


2011. márc. 10. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha még óvodás,akkor nem olyan baj. Ha már iskolás,akkor viszont illene tudnia,hogy milyen színűek az állatok. Iskolás korban nem tenném ki a rajzait,mert a többi gyerek kinevetné.

Én nem rendreutasítanám,hanem kikérdezném,miért ilyenre rajzolta az állatokat? Ha pl. a zebrára azt mondja,hogy azért mert magyar,akkor elmondanám neki,hogy a zebra csak az Állatkertben él nálunk,de nem itt honos.

A többi esetben is ugyanígy.

A gyerekek gondolkodása egy felnőtt számára nem logikus,de a gyereknek az lehet.

2011. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én megdicsérném, mert kreatív ötlet a zászló, nagyon is, viszont megkérném, hogy Mo.-n élő állatot rajzoljon, és megdicsérném, mert kreatív volt, és kitenném a faliújságra! :)
2011. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A zebra magyarázata: "a tigris is szavannai állat, így a kettő közül a zebrát választottam, jobban illett a többihez, és egynek muszáj volt csíkosnak lennie".
2011. márc. 10. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva kérdés, ne haragudj. Rá kell-e szólni?? Őszintén megdicsérhető-e??? Nem kerülhet ki a rajza?? Milyen kérdések ezek?


Egyáltalán nem kell rászólni, őszintén megdicsérhető, és természetesen kitehető!!!


Szerintem nagyon ötletes kislány! Ilyen erőltetett témát ilyen frappánsan megoldani. Védem-e? Védem, akkor ketrecbe rakom, nehogy elkóboroljon. Magyarországi? Akkor pompázzon magyar színekben.


Elhiszem, hogy a szűklátókörű felnőtt ilyenkor elszörnyed, mert hát az ő szempontjából a kislány teljesen rosszul oldotta meg a feladatot. Hisz az állatvédelem nem a ketrecet jelenti, a zebra nem magyarországi, pláne nem piros-fehér-zöld.


Én inkább azon gondolkodnék el, megfelelően fogalmaztam-e meg a témát egy óvodás gyereknek.


A faliújságra nem csak a felnőtt elvárásainak megfelelő rajzokat tesszük ki, hanem MINDET! Mert akkor mindig csak ugyanannak a 3-4 gyereknek a rajza lenne kint, holott a maga nemében minden gyerekrajz csodálatos, ha hagyják az alkotót kiteljesedni, ha nem az kap elismerést, aki szép, sablonos kis egyenrajzokat gyárt, hanem meglátjuk az alkotásban az ötletet, azt a pluszt, amitől ez a rajz más, több, mint a többieké.


Ennek a kislánynak azt mondtam volna, hogy milyen fantasztikus mesebeli magyar zebrát rajzolt, hisz magyar színekben pompázik!


Utána el lehet, sőt el kell vele beszélgetni, hogy ugye az állatkerti vadállatok és a magyar őshonos állatok.....meg mit is értünk pontosan állatvédelem alatt. De semmiképpen nem a rajzával kapcsolatban tenném ezt, nem azt bírálnám, minősíteném, hanem mondjuk egy természetismereti könyvet lapozgatva, vagy állatkertben sétálgatva.


Ez a magyar csíkos magyar zebra amúgy tényleg nagyon ötletes! :-))


egy óvónő

2011. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kreatív,élénk képzelőerővel bíró,frappáns feladat megoldás!Abszolút dicsérendő,abszolút kiállítható!
2011. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szándékosan igyekeztem semlegesen kiírni a kérdést, hogy ne "várt" válaszokat kapjak.


Én a szülő oldala vagyok. A kérdés azért született, mert a kislányom ezt a feladatot kapta. Hazahozta a rajzát, és kérdezte, hogy nekem hogy tetszik. Tényleg nem remekek a rajzai, de most úgy megörültem, hogy milyen ötletes lett, hogy mondtam, ragasszuk ki a falra! Szegény kérdezte, hogy tényleg tetszik? Mondtam neki, hogy nagyon tetszik, hogy ez jutott eszébe! Akkor kibökte, hogy a rajzot nem kellett hazahozni, csak vele küldte el az óvónő, aki azt kérdezte tőle: "láttál te már ilyen állatokat?" - és nem engedte, hogy az ő rajza kikerüljön a faliújságra.

2011. márc. 11. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, tipikus esete, hogy hogyan kell a gyerekből kiölni a kreativitást, és az önbizalmat. én tutira meglátogatnám az óvónőt, és elbeszélgetnék vele. Nem a rajz milyensége, hanem a hozzáállás miatt.

második voltam

2011. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen "Védem a Mo-n élő állatokat"-rajz? Erre én most se feltétlenül tudnék mit rajzolni, szerintem az ő ötlete tök jó... :D

Én még általános iskola 1-2. osztályában is szivárványszínűre színeztem az állatokat, mert nekem hihetetlenül tetszettek a színek, és tudtam, hogy a bárány fehér, de én az összes színes ceruzámat ki akartam rajta próbálni. :D

Arról nem is beszélve, hogy anyukám minden egyes rajzomra, azt mondta, hogy gyönyörű, és én boldog voltam, hogy tetszik neki. Párat meg is tartott, és most már látom, hogy az irka-firkáim aligha nevezhető "gyönyörű" rajzoknak, de legalább boldog gyerekkorom volt... :D

2011. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be az oviba,és beszélgess el az óvónővel.Ez egyszerűen felháborító szerintem,ilyent én még nem is hallottam !

Szerintem a kislányod nagyon ötletes,kreatív,büszke lehetsz rá!vele semmi gond nincs, csak az óvónő hozzáállásával.

2011. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2011. márc. 13. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!