Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy másfél-2 év körüli gyerekkel nem érdemes tengerpartra menni nyaralni, mert fárasztó?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a lányom, amikor megyünk nyaralni, én már alíg várom, de sokan le akartak beszélni a tengerpartról. (ezen az oldalon is sokan ezt írják, hogy többé nem mennek ekkora gyerekkel) Nem értem miért. Tisztába vagyok vele, hogy más lesz mint amikor még gyerek nélkül nyaraltunk. Nem vagyok az a túrázós, városnézős típus, hanem képes vagyok napokat feküdni a tengerparton. Ennek ellenére nem fog gondot okozni, hogy a szieszta helyett most állandóan gyerekre kell figyelni, hogy mit csinál a homokban, vízben stb. Na és? Ha otthon vagyunk akkor is ugyanez van, állandóan rá figyelek. Ezért nekem senki, semmilyen indokkal nem tudná elvenni a kedvem a tengerparti nyaralásról.
2011. márc. 11. 20:11
 1/6 anonim válasza:

Bocsi,de nem igazán értem a kérdést. Nekem úgy tűnik, h neked határozott véleményed van a témáról és nem kérdést teszel fel, hanem egy kijelentést közölsz.

Szerintem azért próbáltak meg lebeszélni a gyerekkel való tengerpartra utazástól, mert sokan pihenni mennek a tengerhez, ki akarnak lépni a mindennapokból, és ha viszel egy ilyen pici gyereket, akkor ez nem fog menni. E mellett szerintem a gyereknek sem jó a hosszú út, mert felborul a napirendje, nyűgös lesz eleinte. Mindennek ellenére én sem tudnám otthon hagyni a 2 éves gyereket, még akkor sem ha tudnám, h a mama nagyon vigyáz rá. Én inkább itthon mennék nyaralni, vagy ha közel a határ hozzátok, akkor a tenger se macerásabb.

2011. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne hallgass senkire,menjetek bátran!Az én fiam 16 hónapos volt,mikor először mentünk vele a tengerre,aztán 28 hónapos amikor másodszor,és 39 hónapos lesz,amikor legközelebb megyünk.Mi is imádjuk,ő is.Semmi gond nem volt vele,nagyon élvezte,igaz az elsőre még nem emlékszik,de a tavalyit azóta is emlegeti.Amíg tehetem minden évben el fogom vinni!Ja,és az utat jobban bírta,mint mi!
2011. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem másfél éves volt amikor a tengerre mentünk 8 napra.Engem is le akartak beszélni de én azt mondtam hogy viszem.Nem bántam meg,annyira jol telt nekünk is és neki is.
2011. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor csak érthető volt a kérdésem. Nem is fontos hogy emlékezzen rá a pici, elég az hogy jól érezze magát ő is, és szerintem jól fogja. Tavaly már voltunk tengerparton, egy napot (mert közel lakunk hozzá) akkor még nem járt a lányom csak mászkált a homokban. Nem okozott nehézséget, mindannyian élveztük. És annyi kisgyerekes családot látok ilyen nyaralóhelyeken (még pár hónapos babával is), ha olyan rémes lenne, akkor nem mennének kisgyerekkel.
2011. márc. 11. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megállni, hogy ne reagáljak :)

Én írtam egy kérdésre azt a választ, hogy én azért nem utaznék 8-10 órát, hogy aztán ne tudjam élvezni a tengert normálisan és egy másik országot se tudjak rendesen felfedezni. Azért felesleges elutazni olyan messzire, hogy aztán szinte folyamatosan azt csináljam, amit itthon.

Nálunk az volt a probléma, hogy a párom gyermektelen haverjaival voltunk, és én voltam egyedül a kisfiammal, amíg ők vígan lubickoltak, vízibicikliztek, stb. Nekem kellett a szállodai szobában kuksolnom a du-i alvás idején vele. Én nem tudtam soha rendesen leülni enni, mert a kisfiam nem maradt meg sehol a fenekén, és amíg a pizzériában a többiek jóízűen ették a forró pizzát, addig én hintáztattam a kisfiamat a 100 m-re lévő játszótéren.

Mondjuk az is igaz, hogy mi nem tehetjük meg, hogy minden évben nyaralni menjünk, főleg külföldre, ezért is vagyok úgy vele, hogy ha végre már eljutok valahová, akkor hadd tehessem már meg, hogy kicsit pihenek és élvezem a környezetváltozást!

Ha mi is minden évben (többször) eljutnánk kikapcsolódni, akkor valószínűleg nem érintene ilyen érzékenyen a téma!

Ettől függetlenül nem irigylem senkitől sem a tengerparti nyaralást, érezzétek nagyon jól magatokat! :)

2011. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Szerintem jobb lesz mintha otthon lennénk, mert a kislányomnak is újdonság lesz, és a párom is ott lesz és ránk koncentrál, nem a munkára.

2011. márc. 12. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!