Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá 28 hónapos...

Encsi 1212 kérdése:

Hogyan vegyem rá 28 hónapos kislányomat, hogy ha bilibe nem is, de legalább a wc-be pisiljen?

Figyelt kérdés

azért mondom, hogy ha bilibe nem is, mert azt kalapnak használja...

:)


2011. márc. 12. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 28 hónapos, de sehogy se lehet (még) rávenni. Ruhástól büszkén ül a bilin és a wc-n is, de pucér hátsóval ha rá is ül, azonnal felpattan róla. Én nem veszem rá sehogy. Most fog jönni a jobb idő, nem adok rá pelenkát,csak bugyit és nadrágot. Lehet, hogy egy teljes hetem rá fog menni, és meg fogok őrülni a ruhacserétől, de én abban bízom, hogy utálni fogja ezt az állapotot, és előbb utóbb rászokik a wc-re.


A játszótéren mesélte egy anyuka, hogy tavaly a 2,5 éves lánya 3 nap alatt lett szobatiszta így, ezzel a módszerrel. Mentek mindenhova, sétálni, játszótérre, stb. Volt nála 2-3 váltás ruha, fehérnemű... A gyerek a 3. napon már kellemetlennek érezte az egészet, és a 4. nap reggelétől már csak wc-be csinált :)


Hát én is ebben bizakodom.

2011. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém 26 hónapos. Három hete wc-be kakil. Szól, hogy jön a kaki, s rohan a fürdőszobába. Viszont a pisiért nem szól, sőt ha kérdezem, hogy kell e pisilni, letagadja. Időnként azért ráültetem a wc-re, s így abba megy a pisi is. Ha majd jobb időre lesz, hagyom én is bepisilni, hátha.
2011. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24 hónapos mindig letagadja. Tudja mi mire való, de nem. Erőltetni nem akarom. Nekünk ez megy lassabban, viszont folyékonyan beszél. Kinek mi. De azért én is a nyárban bízom. :)
2011. márc. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!