Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét után mire...

Orrmandula műtét után mire számítsak?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam, szerdán megyünk, Szegeden műtik. Persze kaptunk papírt, amin leírják, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. márc. 14. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamat is szegeden műtötték decemberben. Igazából velünk szerencsére semmi különös nem volt. Amikor kihozták a műtőböl , betették az ágyába,rárakták a gépre, figyelték 2 percig, addig én az orvossal az orvosi szobában beszéltem. Amikor visszamentem, épp jöttek el a dokik. Odaültem mellé. akkor elkezdett köhögni, vér jött fel, kiszívták neki, aztán kiadták a kezembe, mert ébredezett és sírdogált. Kb 2 órát aludt a kezembe, utána fölkelt, itattam sokszor kért szerencsére ezzel nem volt gond. Hol visszaaludt hol fölkelt. Aztán kb 5kor teljesen fölébredt, és kuncsizott 3 szelet kenyeret. A negyediket már nem adták oda mert féltek, hogy kihányja.. Nagyon éhes volt. Innenstől jött a neheze, mert nem akart az ágyában feküdni, járkálni akart, de ugye ezt nem nagyon szabad.

Reggel 8kor már küldtek elfele mindenkit:)

Igazából utána már itthon ugrált, nem egy egyszerű egy helyben ülő gyerek. Mindent evett, de ezt mondta is a doki hogy ez gyerekfüggő. Valaki napokig pépeset tud csak enni, más meg eszi a kolbászt azonnal. Mi az utóbbiba tartozunk.

Otthon lényeg volt hogy orrcseppezni kellett és szívni az orrát.

Hát kb ennyit tudok hirtelen. Nem tudom pontosan mire is voltál kíváncsi!

De ne izgulj, minden rendben lesz!!!!! :)

2011. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, pontosan ezekre voltam kíváncsi amiket leírtál!! hát a mi fiunk sem egy egy helyben ülős fickó, ezért tartok az egésztől!! :S akkor otthon már nem kell "ágyhoz kötni"?? remélem, legalább ott az ágyban tudom majd tartani... és más nap már jöhettetek is haza?? szuper!! és utána meddig nem mehetettetek ki vagy emberek közé??
2011. márc. 14. 09:18
 3/15 A kérdező kommentje:
bocsi azt elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan altatták?? infúzió volt e bekötve a kicsinek?? köszi!! :)
2011. márc. 14. 09:21
 4/15 anonim ***** válasza:

Igazából az első héten nem szabadna ugrálni meg szaladgálni. De az én fiam már másnap a komódról ugrott le. Majd szívrohamot kaptam. Nekem itthon van még egy picil, és amikor vele kellett törődni természetesen kihasználta, mert jól érezte magát nem fájt semmije. Bár néha nyelésnél láttam h nehezebben nyel, de be nem ismerte volna:)

Az orvos azt mondta 1 hétig ne menjünk közösségbe. Kontroll 2 hét mulva volt egyébként.

Vegyetek jégkrémet, ajánlani fogják ott is, otthon jó ilyen műtét után néhány kanálkával:)


Műtét előtt kapnak nyugtatót (hozzáteszem az én fiamnak nem hatott, mert míg körülöttünk mindenki kidőlt, és feküdt, az enyém pörgött), de normál esetben picit ez kiüti a gyerekeket, és könyebb bekötni az infúziót, mert ezt még kinnt teszik be nekik. Utána már infúzióra kötve várják az alatatóorvost, aki beviszi a műtőbe kézbe őket. De tényleg itt már nem igazán volt gond, mindenki szépen feküdt az ágyába, valaki meg is szunnyadt.

Maga a műtét olyan 10 perc...egy örökkévalóságnak tünik nekünk.


Ha 8-ra vagytok odarendelve, legalább fél órával hamarabb érjetek oda. Mert előtte felveszik az adatokat, aztán át kell menni a hosszú folyosón a gyerekorvoshoz. Ő megvizsgálja, aztán vissza az "eredménnyel".

Utána át kell öltöztetni korházi pizsibe, utáűna lehet mesét nézni a folyosón :) Egészen addig amíg be nem hivnak nyugtatóért meg kérdeznek egy-két dolgot még. Ezután a szobában várakoztok.

Tipp: ne nagyon vigyetek sokmindent mert nem sok hely van, meg szükség sincs rá. Csak a legfontosabbak legyenek a táskában. Nekem helyem se volt, így nem megkértek hogy mivel elég "kicsi" vagyok, aludjak már a gyerekkel egy ágyba....rácsos ágyba. Először a széken próbáltam, mert ugyanmár....de aztán csak bekucorogtam mellé. :)

2011. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
:) jaj ez az infúzió, ettől parázok legjobban!!!! hogy fogja ezt viselni?? mert olyan Duracell nyúl féle...:D igen, fél 8-ra már ott leszünk, remélem, nem kell órákat várnunk majd!! akkor csak pelus, törlőkendő, popsikrém, néhány könyv, nekem meg pizsama vagy abban alhatok amiben mentem?? van egy hordozható DVD lejátszónk, szerinted azt bevihetem?? mert a kedvenc meséi lekötik!! ne haragudj, hogy így faggatózok, csak úgy örülök, hogy mindent megkérdezhetek!! :)
2011. márc. 14. 09:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Én vittem pizsamát magamnak, de nem tudtam elmenni fürdeni, mert nem aludt és nem akartam otthagyni. Abba aludtam amibe mentem. De nem csak én, ketten nem kaptunk ágyat, így maradtunk, egyikönk se pizsamában aludt. :) De ott ez már annyira nem számít. Ha kaptok szobát akkor biztos kicsit más lesz, ebben nem tudok nyilatkozni:)

Gyerkőcnek más nem is kell, tényleg 1-2 kedvenc játék, mesekönyv. Meg esetleg váltás pizsama neki. mert előfordul a műtét után, hogy sokan hánynak, ez sajnos természetes, és ha már a második korházit hányja le nem szívesen adnak.

Mi ugy voltunk, hogy épp szobtisztaságra szoktatás közepén álltunk, és ha ott adok rá pelenkát mindent kezdhetünk előlröl. Ott is mondták inkább ne adjak, hát a nagyon mély alvásba bepisilt, de már akkor mondták hogy anyuka ugye hozott pizsamát!:) Gyerekpizsi inkább legyen.

Dvd -t nem tudom lehet e. Szerintem attól függ hogy milyenek a nővérek, nem mindegyik túl toleráns. Meg aztán lehet vannak gyerekek akik nem kelhetnek föl és látják hogy a másik meg mesét néz, az szerintem elég rosszul jön le. De persze ezt csak gondolom, tényleg nem tudom.

Az infúziót ha már bekötik, semmi gond nem lesz_!! Mindenki türelemmel tűrte. Nézték, hogy csöpög. Meg fáradtak voltak akkor már. A lényeg, hogy amikor fölébred itatgasd többször keveset mert akkor hamarabb kiveszik az infúziót!

Nem tudom lényeg e számodra, egyszerre 1 szülő lehet bennt. Váltani lehet egymást, de 1-nél többen nem lehet bennt lenni. Apukák (ha ott tudnak lenni) kinnt várakoznak a folyosón.

Mi nem szegediek vagyunk, minket odavitt apa, 2-ig ott volt, de jó is volt, mert váltottuk egymást és nyugodtan tudtam menni enni, wc-re, telefonálni. Persze ha nincs ott apa, néznek rá a a nővérek....

Ki fogja műteni?

2011. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm ezt a sok hasznos infót!! lehet, hogy akkor beviszem magammal a lejátszót és majd meglátom hány gyerkőccel leszünk együtt, milyenek a nővérek. Dr.Fekete Szabó Gabriella fogja műteni, nagyon kedves volt eddig, csak jót hallottam Róla. akkor viszek váltást mindenből!! mi sem szegediek vagyunk, csak ott szültem, Vajdaságból megyünk, Apa meg reggeltől estig dolgozik, így ez most rám marad... de nem baj, majd megoldom valahogy!! :) enni gondolom nem igazán fogok az ideg miatt, de van ott büfé vagy bármi?? kávézni lehet??
2011. márc. 14. 10:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Kávéautomata van lent az alagsorban , majd megmutatják úgyis.

Büfé nincs, de a túloldalt (5 perc séta) van egy spar, ott lehet kaját venni. De viszel magadnak 1-2 szendvicset vagy akármit bőven elég, meg inni!! Megfogsz éhezni, hosszú nap lesz, meg sokat fog aludni a gyerkőc! Műtét után volt egy anyuka ő is megéhezett , el kellett mennie, addig figyeltünk a gyerekére (azt hiszem az anyukák jobban figyelnek egymás gyerekére, mint a nővérek:) Szóval ilyen gond nem lesz, mindenki kedves egymással, hisz mindannyian ugyanazt "érzik".

Fontos hogy ne aggódj, nem lesz semmi gond..bár tudom nekem is mondhatták...:) Túllesztek rajta gyors!

Jó egészséget a gyermekednek!

2011. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál a kérdéseimre!!!! rengeteget segítettél!! :) viszont kívánok minden jót!!


Ági

2011. márc. 14. 10:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!!!!!!
2011. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!