Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A napokban mennék vissza...

A napokban mennék vissza dolgozni a GYED lejárta után, és a főnököm közvetve tudtomra adta, hogy ne számítsak semmi jóra. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Párom is ugyanannál a cégnél dolgozott, ahol én, de ő időközben felmondott. Addig egész jó viszonyban voltunk a főnökkel, attól a pillanattól fogva viszont személyes hangvételben üzenget és hirtelen nagyon rossz véleménnyel van a munkámról. A párommal felmondásakor közölte, hogy ezzel engem is nehéz helyzetbe fog hozni... Van ötletetek, hogyan lehetne ezt a helyzetet kezelni? Nemsokára kezdődik a beszoktatás a bölcsiben, nekem meg görcsben a gyomrom folyamatosan...
2011. aug. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát nem könnyű helyzet.

Én a helyedben keresnék máshol munkát, mert egyrészt azt mondta, hogy ne is számíts semmi jóra, másrészt ha vissza is venne, akkor biztos, hogy alád tenne ilyen hozzáállással! Nem lenne jó gyomorgörccsel dolgozni sem.

Nézegesd az álláshirdetéseket és hátha találsz valami jobbat. Tudom nem könnyű, de remélem sikerülni fog!

2011. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra. A munkahely nem szociális intézmény és nem is idegszanatórium. Ne hagyd magadat, olvasd el ennek az oldalnak az anyagait, és állj ki a jogaidért, ha másért nem, a gyereked érdekében:

[link]


Gyerekes anyukaként sajnos még Budapesten is nagyon nehéz állást találni (persze nem tudom, hogy te hol laksz, mit dolgozol, stb., de azt látom a környezetemben, hogy akár csak egy gyerekkel is igen nehéz új állást találni). Tehát ragaszkodj ahhoz az álláshoz, amid van, ha kekeckedik veled a főnök, közöld vele, hogy akkor legközelebb egy munkajogásszal együtt jössz be, és beszélje meg vele a részleteket. Garantáltan csönd lesz és nem mernek többet cicázni veled.

2011. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Pesten nem nehéz munkát találni gyerekkel sem, én rövid idő alatt többet is találtam, ahova fel is vennének, de végül mégis visszamegyek dolgozni a régi helyemre valszleg. Persze attól is függ, mi a foglalkozásod.

Hasznos link a jogaidat illetően: www.dolgozomami.hu


Én a helyedben valszleg megpróbálnám azért a régi helyet, hiszen ha te mondasz fel, elesel a végkielégítéstől. Később még mindig válthatsz, ha tényleg olyan rossz lesz a helyzet, nem igaz?


Konkrétan mivel fenyegetett a főnököd?

2011. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsótól szeretném megkérdezni, milyen munkakörbe ment vissza dolgozni? Nagyon szerencsés minden esetre.
2011. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A GYED lejárta után akár 6 órában is visszamehetsz dolgozni a GYES mellett (28ezer) vagy 8 órában GYES nélkül.


Ha el akar bocsájtani akkor csak rendkívüli felmondással lehet ez pillanatnyilag:

- ki kell fizetnie a gyerek 3 éves koráig a felmondási időt

- végkielégítés a munka törvénykönyve alapján

- ki kell fizetnie a GYED alatt kapott szabadságokat


Közös megegyezéssel is lehet, ha legalább ennyit kapsz, illetve csődöltetheti a céget, de a járulékok és a bér eléggé az elején van. Ne hagyd magad! Persze csak a tényleges papírozott fizetés érvényes, ha esetleg sok más munkahelyhez hasonlóan volt hóvégi boríték, nos arról biztosan le kell mondani.


De inkább legyen kistestvér, addig meg legfeljebb kiíratod magad betegácsiba. Amilyen az adjonisten... :-)

2011. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a linkeket, meg az eddigi válaszokat; éppen mentegetem le magamnak a tudnivalókat.

Nem Budapesten élünk, egy vidéki városban, és hát nem olyan egyszerű munkát találni, de ha muszáj, valahogy majd megoldjuk. Biztosra veszem, hogy nem akarnak (azonnal) kitenni, inkább arra számítok, hogy majd minden nap 15:59-kor jön egy ezeroldalas, sürgős elintéznivaló a főnöktől. Mivel azt már most elhatároztam, hogy nem fogok minden nap ingyen túlórázni estig a gyerek mellett, majd előbb-utóbb találnak valamit, amivel kiraknak, vagy annyi melót sóznak a nyakamba, amitől azt várják, hogy kikészüljek, és magam mondjak fel.


Persze akarok egy esélyt adni magamnak és a főnöknek is, hátha nem is lesz olyan rossz a helyzet, csak épp ma hallottam egy kollégától, hogy a főnökünk engem szidott, amiért egy ügyben megkerültem őt fél éve (ami nem igaz), szóval van olyan érzésem, hogy ha visszamegyek, az osztályon létező leggázabb munkákat kapom.

2011. aug. 16. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szülés előtt olyan titkárnő-féle voltam, de sokrétű volt a munkakör, sokat tolmácsoltam, forítottam, rendezvényket szerveztem (évi 8-12), emellett nálam volt a marketing meg néhány személyügyi feladat is. Nagyon szerettem. Most valszleg a logisztikára vesznek vissza, mert ott kell a munkaerő, de ebben is van több év tapasztalatom.


Kérdezőnek: ha még nincs 3 éves a gyermeked, úgy tudom, nem túlóráztathatnak! Különben én is féltem attól, hogy nem is fognak visszavenni (ezért is keresgéltem más helyeket), meg hogy majd jól kiszúrnak velem, meg kirúgnak, meg minden, de végül most minden jóra fordulni látszik. Ezért is írtam, hogy talán érdemes először megpróbálni, hátha nem is lesz olyan nagy gáz, aztán ha mégis, majd találsz jobbat. Szurkolok, hogy rendben legyél.


Voltál már bent elbeszélgetni a főnököddel? Esett arról szó, hogy meddig kell odaérned a bölcsibe? Elmondta, milyen munkakörbe, milyen feladatokkal vesz vissza? Nő vagy férfi? Van gyereke? Csak mert az én főnököm férfi és két kisgyereke van, én ennek tulajdonítom, hogy rendes volt velem.

2011. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!