Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek aki később kezdett...

Szerintetek aki később kezdett beszélni (2 év után) az az iskolában is rosszabbúl teljesít? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ezek a gyerekek veszélyeztetebbek a diszlexia, diszgráfia, diszkalkúlia miatt.
2011. márc. 15. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Erről még nem hallottam. Ez szerintem nem igaz.

Én már 2 évesen komplett mondatokat mondtam,a suliba mégis rosszabbul tanultam,másnapra elfelejtettem a tanultakat. Volt,hogy egyszerre 8 tantárgyból álltam bukásra.

Szerintem semmi köze a 2 dolognak egymáshoz!


Üdv: 2 gyermekes,14 h.km

2011. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs koze egymashoz. 18 vagyok, gyermekem meg nincs, de a legjobb baratnom monta, hogy 3 eves kora utan kezdett el beszelni, mert lusta volt. Az r betuvel voltak gondjai es diszgrafias, de kituno tanulo volt, es rengeteget olvas. Nem hiszem, hogy ez allna a hattereben. En masfel evesen mar loktem a sodert, jo tanulo voltam, valasztekosan beszelek es nagyon szeretem az irodalmat. Csak a tapasztalataimat irtam le, de en nem hiszek az osszefuggesben. :)
2011. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Leírom az én tapasztalatomat, persze ez nem biztos, hogy nálad is így lesz. A fiam úgy ment oviba, hogy nem tudott beszélni egyáltalán. Még 4 évesen is szinte csak mi értettük. Úgy vittem el magamtól logopédushoz, mert az oviban sem foglalkoztak vele egyáltalán. Kimaradtak a rajzolások, ragasztás, minden ilyesmi, mert nem érdekelte, és az óvónénit sem izgatta, hogy az én fiam sohasem rajzol semmit. Most már ő 6. osztályos, és igen nehezebben megy neki a tanulás mint a lányomnak, aki már másfél évesen beszélt. Nem mondom, hogy rossz tanuló, de sokat kell tanulnia, hogy tudjon teljesíteni. Szerintem ez mind arra vezethető vissza, hogy későn tanult meg beszélni. Két évig jártunk logopédushoz, majd két évig fejlesztő pedagógushoz még az oviban.
2011. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is tartok ettől...ha a beszéddel le vagyunk maradva (29 hónapos fiú, pár hete ismétli a szavak elejét), akkor gyanitom, hogy minden egyébben kullogni fogunk a többiek mögött. Hisz ő mèg a szavakkal bíbelődik, mig a többiek mondókáznak, rajzolnak, gyurmáznak...hát én látom benne a logikát:( érdemi tapasztalatom nincs, mert első gyerek. Amióta ismételget utánam, van fejlődés, de nem az a rohamos, ami itt sokan leirtak, hogy meg sem mukkant, majd két hét múlva mondatokban beszélt....
2011. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
öcsém 2,5 éves koráig nem beszélt. Középsulis dobogós tanuló, sokáig osztályelső volt.
2011. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én 3 évesen kezdtem el beszélni,ellenben a suliban mindig jó voltam/vagyok és remélem az is maradok.
2011. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kisnita ***** válasza:

A bátyám 2 évesen kezdett el beszélni (mindent később csinált mert koraszülött baba volt) és nagyon rossz tanuló volt. 16 évesen még 8.-ba járt :S De esze lett volna hozzá csak rettentően lusta volt.

Én korán beszéltem 1,5 évesen már mondatokat mondtam és elég könnyen tanulok verset, szöveget, stb. Viszont én is rettentően lusta voltam az iskolában, szinte soha nem tanultam otthon, a házit is az nap reggel suliban dobtam össze és így is 3-as 4-es tanuló voltam. Kivéve a matekot mert az mindig 2-es volt :S

Most jutnak csak eszembe a tanáraim akik annak idején kértek szépen-csúnyán, hogy tanuljak mert jó fejem van csak erőt kéne vennem magamon és bármit elérnék.

A fiam most 20 hónapos még nem beszél rendesen, csak néhány szót. Anyukám azt mondta nekem ennyi idősen be sem állt a szám, minden mondókát tudtam, a szomszéd nénik kis kofának hívtak. Remélem a fiamnak nem lesznek tanulási nehézségei. Az apja nehezebben tanult viszont ő szorgalmasabb mint én. Remélem a fiunk ezt örökölte tőle :)

2011. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
dehogy!!!! a lányom 2,5-3 éves kora között kezdett érthetően beszélni, mindig kitűnő tanuló volt most a középsuliban is 4,9 az átlaga!
2011. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 évesen kezdett el beszélni,szinte egyik napról a másikra.Most elsős,kitünő tanuló és be nem áll a szája....Nyugi!!!,minden gyerek más.
2011. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kösz. Kicsit megnyugodtam.
2011. márc. 17. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!