Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek aki később kezdett...

Szerintetek aki később kezdett beszélni (2 év után) az az iskolában is rosszabbúl teljesít? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ezek a gyerekek veszélyeztetebbek a diszlexia, diszgráfia, diszkalkúlia miatt.
2011. márc. 15. 16:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kerdes, hogy ez befolyasolja-e, ezt nem tudom. Szerintem HA van is ra statisztika es HA befolyasolja, akkor is inkabb az ok, amiert kesöbb kezdett beszelni, inkabb ez befolyasolhatja. (Mert nem mindegy, hogy lustasagbol vagy beszedhibara hajlam miatt.)

Ha befoylasolja is, az iskolai teljesitmenyt meg ezen kivül sok minden befolyasolja. Pl. a motivacio, mit gondol a tanulas ertelmeröl. Az elsö tapasztalatok, elsö tanarneni, ovoneni is fontosak! A szülök hozzaallasa kedvet csinal-e a tanulashoz vagy kötelessegnek, nehezsegnek erzi, es kialakult-e a bizalmas viszony a szülökkel, hogy megbeszeli-e a problemakat vagy magaba fojtja...stb.

2011. márc. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondta a logopédus ,hogy gyakori a pöszeség a későn (3év után) beszélőknél.
2011. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem, de szerintem a 2 év még nem is késő.

Azt elhiszem, hogy aki extrém későn kezdett el beszélni, ott lehetnek ilyen problémák.

2011. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó :O)

Én is ebben reménykedem, csak olyan nehéz elhinni, hogy a kis Drágám valaha fog rendesen beszélni. Nagyon el vagyok keseredve. Talán akkor fogok megnyugodni, ha valahára elkezdi a beszédet.

2011. márc. 18. 12:54
 15/20 anonim ***** válasza:

Van, aki a beszedben/mozgasban van elöbbre es forditva, esetleg valamilyen kepesseg, amiben elöbbre van? A beszedben milyen szinten van? Az elsö szot kb. mikor mondta, most hany eves, miket mond? A kerdes alattiakbol nekem az jött le, hogy mar minden oke.

Szerintem ha ennyire bizonytalan vagy es a kortarsaihoz kepest azt veszed eszre, hogy nagyon le van maradva, akkor vidd el logopedushoz. Alt. tulaggodjak a szülök, megis jobb, ha megnyugodsz, es ha megis lenne barni problema, akkor kiderül, es tud javasolni valamit, amivel csökkenthetö a lemaradas. Akkor sem kell megijedni, akkor csak mas törödest igenylö gyerek, nem rosszabb vagy jobb.

(Pl. a maszasrol irtak, nem jo, ha kimarad a kesöbbi 2 agyfeltekei összehangolodas miatt, de ha ezt idöben celzott feladatokkal kompenzaljak, csökkenthetö a problema - ha van ra lehetösege, a gyerek egyebkent magatol is kompenzalja, de pl. jarokaba kenyszeritve tul sok idöt nincs.)

2.old/1.

2011. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha meg pici, a beszedfejlödest segiti informacioim szerint:

-amikor barmit rosszul mond, nem kijavitani, de egyszerüen utanaismetelni helyesen (ahogy sokszor hallja, utanzassal tanulja meg),

- sok inger, beszedgazdag környezet, zene is sokat segit, sokat kerdezni, pl. mondja el, ami a rajzon van...stb.

- bebinyelvröl elteröek a velemyenyek, szerintem jobb, ha normalisan nevezzük a dolgokat, ahogy kesöbb is. (Ezt tapasztaltam a gyermekemen, ö mar hasznalja pl. a kutya szot, megis neha vauvaunak nevezi, amit korabban megjegyzett.)

elözö

2011. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem használtam dajkanyelvet, mindig a nevén neveztem a dolgokat. kutya, ló stb. Rengeteget monókázunk, énekelek, sokat játszunk közösen. Néha olyan érzésem van, hogy nem akarja utánunk mondani. Viszont a dalokat dúdolja. A mozgásfejlődése teljesen átlagos volt.
2011. márc. 18. 13:36
 18/20 anonim ***** válasza:
A diszlexia... a mozgásfejlödésel függnek össze ha ott rendben volt minden nem kell aggodni.
2011. ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Csak par apro jo tanacs eszembe jutott meg:

"Néha olyan érzésem van, hogy nem akarja utánunk mondani."

Nagyon raereznek a gyerekek az anya lelkiallapotara, es gyakran jön az elö, hogy minel inkabb akarja a szülö, a gyerek annal inkabb az ellenkezöjet csinalja. (Minel inkabb akarja, h elaludjon, annal tovabb marad eber, minel inkabb akarja, h egyen, annal jobban jatssza eves alatt az idöt...stb, bezzeg amikor az anya belefarad, es hagyja a dolgokat spontan, lesz ami lesz, akkor valahogy megy magartol...) Nem allitom, h erröl van szo, de ki tudja...

Eneklessel jatszva is tanulhat szavakat, lehet dudolni-dalolni pl. amit eppen csinalsz. A lenyeg a jatekossag.

Probalhatod direkt ugy kerdezni, h pl. almat kersz vagy körtet - erre muszaj valaszolni, nem tudja mutatni...stb. Vagy pl. ramutat valamire: "viz", erre mondani, "ha vizet kersz, mond hogy kered", es csak miutan mondja, hogy keri, adni. Szoval a lenyeg, hogy miutan kifejezte magat, csak utana adni amit akar, nem elöre.

2.old/1 ismet

2011. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi a segítő tanácsokat, ezeket már próbáltam, de sajnos még nagyobb dacot váltottam ki nála. Amit írtál, hogy hagyni a dolgokat nem eröltetni, talán ez válik be legjobban. Igyekszem nem eröltetni nála semmit, aztán meglátjuk. Imádja a dalokat, mondókákat, ezek teljesen átszövik a napjainkat. És az elalvás előtti mesét is nagyon szereti. Mostanra látok egy kis változást, mert elkezdete utánozni az állathangokat, és mondja hogy cica, kaki, kuki. Remélem elkezdődött valami. Köszönöm a segítségeteket, minden jót kívánok mindenkinek.

Legközelebb csak pénteken leszek gépközelben, meert elutazunk.

2011. ápr. 4. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!