Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkenődtem, mert vesztésre...

Elkenődtem, mert vesztésre állok a dackorszak csatájában, ti hogy vészeltétek át a gyerkőccel?

Figyelt kérdés

"Nagyobbik' lányom májusban lesz 3 éves. Bölcsis és persze nyílik a világ előtte és hülyébbnél hülyébb dolgokat vesz fel. A nagy kedvenc most a : ..."CSÚNYA VAGY " és a " NEM SZERETLEK ANYA" Persze ezeket akkor vágja hozzám, amikor valamire azt mondom hogy "NEM!" Ilyenkor megpróbálom figyelmen kívül hagyni és nem szólok hozzá, utána persze könnyes szemmel jön, hogy " bocsánat, többet ilyet nem mondok " ( tart kb 5 percig) Na de kérdem én, mi a megfelelő hozzáállás? Igen , leültem vele és elmagyaráztam hogy ez nem szép dolog és nagyon megbántja azt akinek ok nélkül ilyeneket mond. Persze feszegeti a határokat tudom én... kifejezetten prólálja kihúzni a gyufát, és a szeme se áll jól ilyenkor.

Fel vagyok mentve abból, hogy testvér betegség, fél éve megvan a kistesó, egyenlően bánunk velük,sőőőt a nagyobbra mégtöbb időt fordítunk pontosan az említett problémák miatt, imádja a kishugát nem írigy...

Ez a dackorszak és kész, de hogyan tovább? Fáj a szívem hogy nem tudunk normálisan játszani mert folyton valami garázdaságot művel ( nem tudja kezelni az indulatait és üt-vág-rugdos) és valahogy "meg kell bűntetni" persze csak átvitt értelembe.


2011. márc. 15. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Semmi, ez egy kisgyerek, ne próbáld felnőtt fejjel megérteni.


Szerintem csomó összefüggést amit te magyarázol neki nem is ért meg.


Ne vedd komolyan ezeket a dolgokat, ezek agyi folyamatok, most tanul az agya érzelmeket, és logikát.


Az ő értelmi képességeit és a tiédet nem lehet összehasonlítani.


Egyszerűen szeresd akármit is csinál, elvégre még eléggé ösztönlény.


Szerintem mutass neki érdekes dolgokat a szabályok ráerőltetése miatt, abból nem lehet hátránya ha érdeklődik, legalább addig sem dacol.


Én sokmindent kérdezgetnék tőle egyszerű dolgokról, tárgyakról stb. Aztán ha nem érkezik válasz de látnám hogy érdekli, akkor elmondanám neki.

2011. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként abba nem gondoltál bele, hogy azért üt, vág rugdos, mert még a saját erejét sem tudja felmérni, nemhogy más anyagok erősségét?


Ezt a meg kell büntetnit meg felejtsd el mert a kutyát idomítják így.


Mindennek oka van, ebből próbálj kiindulni.

2011. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Sztem elég ciki ha valaki egy 3 éves beszólásain meg tud sértődni ;)
2011. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam még csak 2 múlott, de a barátnőim 4 gyerekén bizony tudtam gyakorolni! Náluk az sokat segített, hogy hiszti, verekedés , csúnya beszéd stb után kikellett menniük az előszobába (ott nincs semmi amivel játszahatnának) és csak akkor jöhettek vissza, ha bocsánatot kértek és ha ütés is volt akkor gyógyító puszit adtak. Persze ez náluk is 5 percig tartott és kezdődött előröl. Na, de a következő bünti 2x annyi ideig tartott és utána amikor bejöttek még ugyan annyi ideig csendben kellett a kanapén ülniük. Ha megszólaltak vagy épp a kanapét rugdosták, így adva a nemtetszésüknek hangot mehettek újra ki! Az első 2-3 alkalmat volt nehéz végig csinálni, de utána már csak az előszoba ajtó felé kellett mutatni és már rend is volt!

Nekem még tervbe sem volt a kicsikém, de már őrülten tartottam attól, hogy mi lesz,ha egy hiszti palánta lesz a gyerekem? Mondjuk ez a félelmem még mindig megvan, de pont ez inspirált, hogy kitaláljak valamit. Ez a módszer egyébként a tesóm 3 gyerekénél is bevált!!!

Sok sikert és kitartást!!!

2011. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúúúú.....

Nem akarok vitát szítani, de nem hagyhatom szó nélkül Tuvtuv válaszát!

Kedves Tuvtuv! Találkoztál már hisztis 3 évessel??? Mondta már neked a sját gyereked,hogy "nem szeretlek"?

A gyerekek a lehető leg-leg-leg... nem is találom a pontos kifejezést: pontosan tudják, hogy mit kell tegyenek, hogyan kell rádnézzenek, mit kell mondjanak, hogy a lehető legjobban megbántsanak. Ők az élet legszebb csodái ez kétségtelen, de vannak olyan dolgok amiket ha megengedünk nekik és egyszerűen nem tereljük el őket az általunk helyesnek vélt irányba akkor egyszerűen nem neveljük meg őket! Nem gondolod komolyan, hogy a kérdést feltevő anyuka "idomítani akarja" a kislányát?! Egyszerűen egy normális gyermeket szeretne nevelni belőle, nem pedig egy olyat aki a boltban belerúg az édesanyjába majd a földön hempereg hisztirohamában ha nem kapja meg aznap a 80. csokit!!! Bizony, nyilván nem én vagyok az egyetleb aki ilyen gyerkőccel találkozik. Szóval kedves kérdező, véleményem szerint nem az a helyes megoldás, hogy Tuvtuv válaszát elolvasva lemondassz a gyereknevelésről és végig nézed, hogyan lesz a kislányodból egy hisztis kis hárpia!

Ne add fel, hajrá!!

2011. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló a szívemből szóltál!! :) tuvtuv : én a kutyámat is neveltem és nem idomítottam. Csak amíg egy kutyát emeltebb hangszínnel vissza lehet fogi, addig az egy gyereknél olaj a tűzre.

Mellesleg egy 3 éves gyerek meglepően sokmindent tud már a világról és vajmi kevéssé köti le a tárgyakról való csevegés. És igen nem vagyok hajlandó egy csokiért, cukorért vagy tudomis én miért folyó követelésért beadni a derekam, hogy ezután "szeressen a gyerekem"

A kérdés továbbra is nyitott, ki milyen praktikákkal oldotta meg ezt a korszakot?

2011. márc. 15. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyből szigorral, semleges vagy igen mérges arccal reagálok, ha kezet emel rám, ezt nem tűröm, te se tűrd el! Nem magyarázok, csak röviden. Ne üss meg! Ezt nem szeretem, hagyd ezt abba! Ha az ölemben volt, azonnal leteszem igen határozottan. Ezzel jelzem, hogy a mókának vége. Ha hisztizik tovább, otthagyom. Mondom neki, hogy akkor beszélünk, ha az orditást befejezi. Elkezdek teregetni, mosogatni, miegyéb, de rá sem nézek, ha ordit. Ha hajlandó biggadni, akkor legugolok hozzá és röviden megbeszéljük az esetet, majd kibékülünk. Én , mióta nem vagyok a hisztis orditás nézőközönsége, sokkal jobb a helyzet! Nincs kinek visitani. A csapkodást ne tűrd,szigoruan szólj, hogy fejezze be és távolodj el tőle. 2,5 éves a fiam.
2011. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lánykám még csak 2 éves, nagy hisztijei nincsenek,de én azt szoktam csinálni,hogy leültetem egy büntifotelbe és ott kell lennie míg le nem higgad és nem kér bocsánatot. Ha megpróbál majd megütni,vagy rugdosni akkor is a büntifotel módszert fogom csinálni.
2011. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sztem a büntifotel, büntisarok tüneti dolog. mert nem függ össze az elkkövetett dologgal. lehet hogy a gyerek beidomul, de alapjában nem lesz olyna nagy dolog az ő lelkivilágában. nagyobb az esély, hogy visszaesik a "bűnbe". viszont, ahogy írta vki, ha egyértelművé teszed, hogy ez neked rossz, és olyankor egyből otthagyod, és csak akkor vagy hajlandó rá figyelni, ha emberi módon viselkedik, az már egy direkt kvetkezmény. durva voltam: elutasítottak. ez majd kiiváltja, hogy ha nem akar elutasítva lenni, hogy ne legyen durva. sztem ezt kell alkalmazni. ha csúnyán beszél veled, stb. jól teszed ha figyelmen kívül hagyod, ha bünteted, foglalkozol evvel, annál jobban piszkál majd velem ert látja hogy felhúz ezzel. az jutott eszembe, hogy volt egy ilyen hülye szórakozásunk tesómmal kiskorunkban, hog az egyik elkezdi a amásikat utánozni, amit mond, mint egy visszhang. biztos ismeritek,. ezt majdnem minden gyerek csinálja. ne utánozz! ne utánozz! te szemét! te szemét! megmondlak! megmondlak! ne utánozz már! ne utánozz már! stb stb. mindez megy addig míg az egyik, akit utánoznak már az idegösszeroppanás határán van a méregtől a másik meg annál jobban mulat rajta. de, ha nem megy bele a játéákba, akkor ugye nicns móka. tehát ha konstatálja, mondjuk 2x egymás után, hogy utánozták, akkor utána nem mond semmit, vagy ha mégis, és utánozza a másik, akkro nem reagál úgy, hogy ne utánozz! te szemét! hanem törődik a maga dolgáűval. így az utánzó rövidesen abbahagyja, mert ugye ebben a fomrában oda a móka, a másik idegesítése. tehát: ha azt mondja, nem szeretlek! akkor vagy ne mondj rá semmit, vagy vmi semleges dolgot, pl. hát ez nagyszerű, vagy hasonló. ezen majd meglepődik, és elhagyja lassan (vagy remélhetőleg gyorsan) ezt a hülye szokást. :) szóval mivel nem gondolja komolyan, hogy csúny avagy meg nem szeretlek, ezért nem is kell bocsánatkérést várni tőle. még kicsi, méregzsák, így fejezi ki, hogy nem tetszik vmi. mint ahogy 1 évesen meg gondolom elkezdett vörös fejjel üvölteni. azt is kinőtte, nem? :)))
2011. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. visszaolvastam, kicsit zavaros. szóval atrra gondoltam, ha üt-ver, és hisztizik, akkor ott kell hagyni. ha meg csak "csúnyán beszél" azzal nem kell törődni, büntetni, figyelmen kívül kell hagyni, esetleg elviccelni .):
2011. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!