Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos alvásügy?

22 hónapos alvásügy?

Figyelt kérdés

Mennyit alszik 20-23 hónapos gyereketek? nappal-éjszaka


az én kislányom este f9-9 reggel 6ig = 9 óra

plussz nappal a bölcsiben 1-1,5 óra


ez max 11 óra egy nap!


az olvastam hogy egy ekkora gyereknek min 12-13 óra alvás kell az agyfejlődéséhez...

de miért kel hajnalok hajnalán, simán aludhatan f8ig :( meg én is :)


ötlet, hogy hogy tudnám kicsit több alvásra ösztökélni??? (nagyon sokat vagyunk kint, fárasztom én mindenhogy, mégse...)


2011. márc. 16. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem nyűgös, akkor ezek szerint elég neki ennyi. Az én lányom sem alszik többet általában, egy hónapban egyszer nyűgös, akkor elalszik du kicsit, aztán folyt köv. 28 hós

Ja és a lánykám agyára nem lehet panaszom, hihetetlen okos szövege van, halom verset tud, stb. Vidám kiscsaj.

2011. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem kevés! Nálunk 20.00-7.00-ig alszik kb a kisfiam, du pedig 45 perc - másfél óra között.
2011. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia lanyom is hasonloan alszik, mint a te lanyod, csak o kesobb fekszik, igy kesobb kel. Azt vettem amugy eszre, ha nincs rendessen besotetitve, akkor hamarabb felkel. A lakasunkban kulso redony van, igy az nem engedi be a reggeli fenyt, igy tovab is alszik. Anyumnal es anyosomnal viszont csak fuggony van, es ezert 2 oraval korabban szokott ebredni, es utanna mar nem tud visszaaludni.

Ha vhogy megtudod oldani, akkor probald meg jobban besotetiteni a szobat, ill. lanyom akkor alszik hosszabat delutan, ha melle fekszem. Nem kell a teljes idot mellette toltened, csak amikor egy kicsit megebred. Van, hogy bejon, de van, hogy ez sem segit. De lehet igy is nyersz plussz fel vagy 1 orat.

2011. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ennyit alszik,ráadásul ugyanebben az időpontban. Miért kéne mindent a nagykönyvben leírtak szerint csinálni? Ha neki ez így elég akkor minek foglalkozol vele? Egy felnőtt napi alvásigénye pl 8 óra,de én meg tudnék simán 10-et is aludni....
2011. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak korán és későn kelő gyerekek. Az enyém 21 hónapos, és este 9-től reggel 8-ig alszik. Napközben meg kb 2 órát. Nálunk kijön a 13 óra. Neki szerintem nagyon sok az alvásigénye, mert este is már esik össze a fáradtságtól, és reggel is én ébresztem sokszor, mert aludna 9-ig, 10-ig.
2011. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az enyém is ennyit aludt ennyi idősen. most már még kevesebbet egy ideje. 2 éves 3 hónapos.

jellemzően elalszik este 10kor , előőte képtelen, hiába álmos. kel 7kor. nappal alszik másfelet, ritkán kettőt. 10,5 , ritkán 11. ennyi az alvásigánye. egéybként én már annak is örülök, hogy 7kor ébred, és átalussza az éjjelt, egy évvel ezelőtt pl. volt hogy fél6kor kelt és éjjel is még többször. :)

2011. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én kislányom 21 hónapos, este fél-háromnegyed kilenckor fürdés, abban jól kifárad, 9 körül a törölközőben a pelenkázóasztalon már majdnem elalszik (ilyenkor már nem játszunk, eszünk, iszunk, már csak az ágyikó várja), negyed 10-fél 10, amikor elaltatom, simán elalszik reggel 8-9ig. Napközben pedig 13-15 óráig alszik. Ezt így szoktattuk kb. 10 hónapos kora óta, amióta "beállt" a nappal-éjszakai rend. Kipihent, nem nyűgös!
2011. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!