Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » HOGY NEVELJEM MEG A NEVELETLEN...

HOGY NEVELJEM MEG A NEVELETLEN 3 ÉVES LÁNYOMAT?

Figyelt kérdés
Azt gondolom már nem bírom elviselni amit a 3éves lányom művel.Igazi hisztérika ha nem lehet valamit torka szakadtából üvölt és úgy mondja egész nap nem fogad szót.Ha rászólok rám üvölt és azért is csinálja amit nem szabad akkor én hangossabban mondom de semmit nem ér vissza üvölt,képes nekem jönni ha nem lehet valamit.A mamát tegnap megrugdosta.Napi szinten büntetem sarokba áll,szobába küldöm,szépen megmagyarázom neki mit miért nem szabad,de semmi nem használ.Adjatok tanácsot hogy neveljem meg.Nem vagyok tapasztalatlan szülő mert van egy 17 éves nagylányom is,de vele ehhez hasonló gondok nem voltak.Ez a kicsi meg ránől a fejemre ha nem vigyázok.
2011. márc. 17. 12:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy elolvastam a kérdésed egyből több kérdés jutott eszembe: Nem lehet, hogy túlságosan elkényeztetted és régebben mindent ráhagytál? Mennyit foglalkozol a kislánnyal? Szoktál e vele kiabálni? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem ez pusztán nevelés kérdése. Az én lányom is 2,5 éves lesz, elkezdődött a dackorszaka, de mégis kordában tudjuk tartani a hisztiket, mert kellőképp odafigyelek rá. Sok anyukától hallom, hogy kezelhetetlen a gyermeke, de érdekes, hogy sem a lányom, sem én a húgommal nem voltunk ilyenek, mert ésszel, és nem csak szívvel lettünk nevelve.
2011. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 3 éves, szintén hisztis...a helyzetet nehezíti, hogy van egy 8 hónapos öccse, akit imád, de ugyanakkor féltékeny is rá.

Megoldás? Talán a sok-sok türelem. Egy időben én is kiabáltam, ha elfogyott a türelmem, de csak rosszabb lett. Ha már nagyon nem bírok vele, elkezdek valami teljesen mást csinálni, így látja, hogy nem ér el semmit a cirkusszal, és abbahagyja. Újabban elkezdett szerepjátékokat játszani, azokkal elég hosszú ideig elvan, néha bevon engem is. Azóta sokkal kevesebb a hiszti, persze még így is van. Kitartást nektek!

2011. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van 1. válaszoló és elkényeztettem valóban de ugyan akkor sokat foglalkozok vele sokat játszunk mesélünk szerep játékozunk meg van egy mesénk amit én találtam ki csak neki egy Panni nevű kislányról aki pont olyan butaságokat csinál mint ő és kommentálja mindíg a Panni cselekedeteit.
2011. márc. 17. 13:11
 4/31 A kérdező kommentje:
Jaj az lemaradt hogy igen mostanában szoktam vele kiabáli pedig nagyon nem esik jól nekem.Pont ezért kérdeztelek titeket hátha tudtok rá valami megoldást mert mostmár én nem tudok.
2011. márc. 17. 13:14
 5/31 anonim ***** válasza:
22%

Ha rakiabalsz, vissza fog kiabalni, ha megutod, visszaut. Mi az, hogy rugdossa a nagymamat? Kivagnam ugy a szobabol, hogy a laba nem erne a foldet! Aztan verje ugy magat, ahogy akarja. A kisasszony nagyon el van kenyeztetve. Nem kell vele kiabalni, veszekedni, beteszed a szobajaba es ott hagyod, addig nem jon ki, amig nem tud viselkedni, vagy megvonod valami kivaltsagtol, TV, edesseg stb.

Ha leallsz vele vitatkozni, az olyan, mintha egyenlo felkent kezelned. Mar pedig lassuk be, egy 3 eves eseteben azert ez nincs igy! Megha 1-1 bezzeg anya, majd veri is itt a nyalat.

Egyszeruen figyelmen kivul kell hagyni, olyan helyre helyezni, ahol biztonsagban van, majd szoba sem allni vele, amig nem tud normalisan viselkedni. Azt meg vegkepp felejsd el, hogy barmit is megkapjon, amiert megy a hiszti! Mert ha csak egyszer is elgyengulsz, legkozelebb meg jobban fog hisztizni. Mindig elkepeszt, ha ilyet olvasok, hogy juthat el egy szulo idaig? Egy 3 evessel!? Meg most enveld meg, mert tinikent majd meg tenyleg o vag nyakon teged! Ha nagyon hisztizik hideg zuhanyt neki!


Ovoneni

2011. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. nagyon jókat írtál a szobába zavarás van de csak ideig óráig jó.Mikor a mama megjön már azzal fogadja "te minek jöttél?".Nagyon kínos probáltam szépen hogy hadja abba,csúnyábban szoltam,figyelmen kívül hagytuk de semmi.Igen olyan kis zsarnok,és nem akarom hogy ö vegye át az birányítást,teljessen.
2011. márc. 17. 13:30
 7/31 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Az én lányom elkényesztetését a nagyszülők kezdték, mert első unoka mindkét oldalról. DE láttam korán, hogy ez nem fog semmi jóra vezetni, így neki az a legnagyobb büntetés, ha beküldöm a szobájába. Ott általában pár perc alatt le is nyugszik hamar, de ez is ha eddig 2-3x ha előfordult. A mamáékat sosem bántaná, imádja őket. Sőt, még kezet sem emelt ránk sosem, csak amikor játszunk, de akkor sem úgy, mintha méregből tenné, és nem is erővel. Sajnos szerintem tényleg túl sok mindent engedtél meg neki. Ha valamit nem szabad, akkor keményen megmondom neki, és megérti nem lázad. Szerintem nagyon fontos a kompromisszum a gyermek és szülő közt.

2011. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Az óvónéni válaszára szeretnék reagálni.


Erőteljesen kifogásolom a stílusát, és úgy gondolom, szomorú, hogy elképed az itt leírtakon. Óvónő, tudnia kell, hogy korosztályproblémával állunk szemben, és a "probléma" közel sem egyedülálló a családokban. A gyerekkel nincsen semmi baj, csak ügyesebben kell kezelni az ilyen helyzeteket. Az ötletei nagyon jók és valóban hathatósak lehetnek, ezt elismerem. De nagyon rossz olvasni, hogy milyen szeretettelenül ír a kislányról, és milyen agresszív hangnemet üt meg vele kapcsolatban.


Ezzel a pár sorral csak a gyereket akartam megvédeni!

2011. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Hát kicsit temperamentumosabb kislány lehet. Nálunk ilyen nem volt. Van dackorszak, még mindíg tart, most lesz négyéves a lányunk, de én úgy figyeltem meg, hogy a kilátásba helyezett jutalom többet ér, mint a bűntetés. Attól szinte szárnyakat kap, és mindjárt tud viselkedni is, és olyan lesz mint egy kisangyal. Dícséret is mindíg bejön. Én is van hogy rászólok, de ha pl olyat tesz ami jó, azt sem felejtem el díjazni. ( itt most olyanokra gondolok, hogy puszit kap, vagy nagyon megdícsérjük stb. )


Így működött a dolog egészen óvodás koráig. Beadtuk oviba, ott bezárták a mosdóba mert sírt utánam...a vége az lett, hogy a háziorvos tanácsára kivettük, mert durva szorongásos tünetei voltak ettől( erős hasi görcsök minden reggel, konkrétan térdreesett, és nem tudott felegyenesedni annyira fájt a hasa mindenféle szervi probléma, vagy betegség nélkül, éjjel többször sírva-visítva ébredt, nappal újra bepisilt ), a be kell zárni, le kell sz@rni, meg kell szégyeníteni merntalitástól. Most itthon van, újra a régi :)

2011. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%

Te jó Isten!

Te gy óvonő vagy??

Hogy engednek ilyen nőszemélyt gyerekek közelébe?!

Neked van gyereked?

Én biztos nem bíznám rád az enyémet.Hogy írhatsz "jó"tanácsként ilyeneket?

Te jó Isten...

Ilyenektől ments meg!!!!

Bocs az off-ért,de nem tudtam erre a "tanúlt" diplomás kisasszony kommentjére nem reagálni.

Sajnos tanácsot nem tudok adni,nekem 20 hónapos a kislányom,butaságot meg nem akarok írni.

Van aki azt megteszi...Óvonő....pfff...

2011. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!