Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon sokáig egyáltalá...

Akinek nagyon sokáig egyáltalán nem evett a gyermeke gyümölcsöt, később változott ez?

Figyelt kérdés

Sok idő alatt értem: fél év, év, vagy még több.

Mikor/Minek köszönhetően változott?


2011. márc. 19. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom pici korában nem volt hajlandó megenni a gyümölcsöket, kiköpte, erőszakkal meg csak nem nyomhattam le a torkán. Aztán ahogy nőtt, és kezdett szót fogadni dolgokban (pakoljon el, üljön le stb.), akkor már értette azt az utasítást is, hogy egye meg a gyümölcsöt. Nem mondom, hogy a kedvence, magától sosem kérne semmi ilyesmit, de minden nap elérakom (3 éves), és meg is eszi. Vesztére ebben nem ismerek tréfát. :-)


Egyébként biztos, hogy sokat jelent az is, hogy látja, hogy a bátyjai is megeszik.

2011. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nővérem kislánya olyan, hogy kiskorában mindig üveges gyümölcspépeket kapott (szerintem itt lett a dolog elrontva). Mára már ovis, és nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt megenni, még az oviban sem, és ételekből is nagyon keveset hajlandó megkóstolni, szinte csak sajtos tészta, pogácsa, rántott hús, krumpli, levesek....

Mi teljesen tanácstalanok vagyunk, mert ha rászólunk, hogy egyen, akkor sem fogad szót, ha az unokatesók előtte eszik a mandarint, almát, banánt...stb... nem érdekli egyáltalán...Mi csak reménykedünk, hogy ez változni fog majd idővel.

2011. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kedvenc a gyümölcs. Viszont nemrég rájöttem, hogy a gyümölcslé viszont nagyon ízlik neki, így azt adok. Be szereztem gyümölcs centrifugát, és mindig kap valamit, ma narancs volt:-)
2011. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát mi meg a másik véglet vagyunk, bármilyen gyümölcs bármikor szóba jöhet. Én vagyok ilyen, minden nap eszem gyümölcsöt, és a lányom mikor már akkora volt, rászokott erre. Pl délután nasinak felvágok gyümölcsöt( meg zöldséget is szoktam, répát, karalábét ), és azt rágcsáljuk. Ez mindennapos program nálunk, és pici kora óta élvezte mindíg ezt, hogy bekotyolunk a szobába egy tál gyümölccsel, és azt esszük.

Sokat számít hogy látja a szülőt is gyümölcsöt enni, ahol meg van testvér az is. Pl van rokonunk, ott a szülők nem eszik a gyümölcsöt, csak a gyerekre akarnák rábeszélni, és nem megy.

De olyan is van, hogy alapból nem ízlik neki, és akkor sehogy nem fogja megenni. Próbálgatni kell melyiket fogadja el szívesen.

2011. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sokáig nem ette a gyümölcsöt, csak a banánt. Aztán két és fél évesen ette a ribizlit és a málnát, de csak a bokorról. Aztán három és fél évesen ismét nem. Aztán most 4 évesen megeszi a narancsot és a körtét is. Szerintem azért, mert született egy kistestvére és látja, milyen büszkék vagyunk rá, amikor megeszi és ő is meg akar felelni.
2011. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam közel 2 éves koráig semmilyen formában nem evett gyümölcsöt,még pépeset sem.Meg sem akart kóstolni ilyesmit.Sőt gyümölcsleveket teákat sem iszik,de ez nem is változott.

Viszont egyszer látott az utcán egy kislányt,aki banánt evett,mi meg épp a zöldségesbe mentünk.Mikor ott meglátta a banánt,kérni kezdte.Gyorsan vettem is belőle,és egy felet megevett!Azóta már az almát is kóstolta,és ritkán igaz de szokott enni belőle.Főleg a bölcsiben ebéd helyett :) /mindig is nagyon rossz evő gyerkőc volt/

2011. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2év3hós, nálunk a nagy gyümölcsevés a heti 1 darab banán. Ez így van kb 1 éves kora óta.

Vettem gyümölcscentrifugát, így csinálok neki almalevet, körtelevet, azt viszont nagyon szereti. Sokszor tekerek ki neki narancsot, azt is szereti. De ha adok neki egy almát vagy egy narancsot, akkor kb elhajt, hogy hagyjam békén.

A sütőtököt megeszi bébiételben (kecskeméti), érdekes, azt is imádja. De ha igazi sütőtököt adnék neki, nem enné.

Mandarint pár szeletet néha megevett a télen, de említésre méltatlan mennyiséget.

Próbálkozok, de nem kell neki semmi.

De nem baj, mert amíg a gyümölcsleveket megissza, addig én boldog vagyok.

A zöldségek egy részét szereti: spenót, tökfőzelék, krumpli, sóska, borsófőzi, babfőzi.

Viszont paradicsom, paprika, retek, stb ilyesmit sem eszik.

2011. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 20. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!