Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves csemetétek egyedül...

2 éves csemetétek egyedül eszik vagy etetitek?

Figyelt kérdés
kisfiam februárba töltötte a 2 évet. Ha akar nagyon szépen eszik,bár nem kevés idő. De ha nincs kedve akkor etetni kell. Persze ez inkább az ebédre vonatkozik. Reggelit, vacsit, szendvicset, gyümit stb. megeszi. Bölcsibe is inkább elvárja, hogy etessék. Bár nincs is rá sok idő, így sztem nekik is kényelmesebb, és gyorsabb.
2011. márc. 24. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Májusban lesz 2, mindent egyedül szeretne enni, én meg nem szeretném:)


Levest pl. csak én adok neki, h ki ne öntse, főzeléket, joghurtot, meg persze szendvicset, péksütit, almát, körtét, banánt magától eszik. Kanállal, és villával is szépen eszik, de vannak "balesetek":) Előke mindig van:)

2011. márc. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyedül eszik régóta.Néha mikor nem érünk rá,akkor besegítek,mert elég lassan eszik.
2011. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is februárban volt 2, nálunk is úgy van, ha akar nagyon szépen eszik, de van amikor meg makacsolja magát és egyszerűen nem akar enni, akkor adom neki én kanállal, amennyit megeszik, ha nem eszik az sem baj, majd eszik legközelebb, szól ha éhes..a gyümit megeszi egyedül, a melegszendvicset, pizzát, virslit is, ha nem nagyon akar egyedül enni, akkor általában fáradt, észrevehetően.. de majd csak belejön. Amúgy mi nem vagyunk bölcsisek.
2011. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy felügyelettel eszik, nem pedig hogy etetem :-)

Kanalat, villát ügyesen használ, persze van néha kis baleset, de összességében nagyon ügyes. Általában ő is szeretne mindig egyedül enni, de néha-néha előfordul, hogy a vége felé mondja, hogy etessem. Bölcsiben is inkább önállóan eszik az esetek többségében. Eddig a fél év alatt összesen 2x volt leevett-leöntött ruhája, ami sztem nagyon is jó.

2011. márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hónapos kora óta teljesen önállóan eszik kanállal és villával is. Egyedül, segítség nélkül iszik sima pohárból is. 1 éves kora óta az előkét se tűri meg magát, de nincs is rá szükség,mert nagyon ritka, hogy bármi lecsöppenjen. Szerintem hagyd, hogy maga próbálkozzon,ha láthatóan szeretné! Így lehet, hogy tovább tart, de megéri! Óvodában senki sem fogja etetni...
2011. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35 nap múlva tölti a 2t és már nem is tudom mióta de egyedül eszik iszik kanállal villával,pohárból és az előkét sem tűrte soha.Nagyon ritkán megy mellé amikor kapkod vagy fújja.
2011. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is egyedül eszik, csak nagyon ritkán segítek neki egy-egy falatnál.
2011. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éves lesz 5 hét múlva. Már legalább 2-3 hónapja nem engedi, hogy etessem. Próbálkozik az evőeszközzel, kéri is, ha nem teszem oda véletlenül. Őszintén szólva nagyon ügyesen eszik egyedül, még a leves is alig-alig folydogál mellé.
2011. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyedül eszik a nagy asztalnál nagy széken magasítással már egy ideje.Ha sietünk vagy a végénél ha megunja segítek neki vagy a férjem.Egész ügyes,de előkével eszik és sokszor folyat és leeszi magát.Pohárból viszont nagyon szépen tisztán iszik.Holnapután két éves
2011. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan másfél éves kora óta egyedül hajlandó enni, etetni azóta nem is lehet. Az elején a fele rajta landolt, d most 26 hónapos és nagyon szépen eszik már. Már a műanyag késsel is próbálkozik.
2011. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!