Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megütheti (csapkodhatja, nem...

Megütheti (csapkodhatja, nem nagy erővel) a nagyszülő a 2 éves gyermekedet?

Figyelt kérdés
Nem nagy erővel, de rácsap mondjuk a kezére, fenekére, mert olyat csinál, amit nem kellene.
2011. márc. 24. 13:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem!!! Bár az én kisfiam még csak 9 hónapos, de tuti nem fogom szó nélkül hagyni, ha hozzá érnek egy ujjal is... Sőőőt...!! (bár nálunk ritkán jönnek a nagyszülők)
2011. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Ez az a kérdés, ami nagyon megosztja a válaszolókat. Van aki egyáltalán nem híve az odacsapásnak még akkor sem, ha szükség van rá. Én azt mondom, hogy nem a nagyszülőnek kell nevelni, hanem a szülőnek, de ha mégis olyan helyzet adódik és a szép szó nem használ, akkor csapjon egy kicsit oda.
2011. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Én nem ellenzem a fenékre paskolást, amíg pelus is van rajta. A fiamnak kifejezetten jót tesz, ha időnként a popsijára sózok egyet, érdekes, egyből emlékszik rá, hogy mit szabad és mit nem.

Ez a nagyszülőknek is megengedett, de verni nem verhetik, és megkértem őket, hogy csak annyira üssenek a fenekére, hogy megsértődjön, ne annyira, hogy fájjon.

2011. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem! Én sem emelek rá kezet, akkor más se tegye! Szerencsére ilyen nálunk fel sem merül, de ha így lenne, biztos, hogy nem tűrném.
2011. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Van egy határ amikor muszály, ez a szülöi neveltetéstöl is függ, habár a 2 éves korszak a dackorszak, de remélhetöleg addig nem fajul el a dolog.

A tesómék gyerekei nagyon rosszak, és anyukám egyszer oda csapott a 6 éves unokaöcsémnek, de akkor már kegyetlen volt a gyerek, és a hugát is konkrétan bántotta.A szülök örültek neki. Mivel még kicsi a gyerek nem mondog semmit, de remélhetöleg anyósék sem fognak oknélkül rácspani vagy fegyelmezni, és utánna elmondják neki mi a baj.

2011. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%
Nem! A szülőnek sem lenne szabad, bár igazság szerint volt már rá példa, hogy tehetetlenségemben, már odalegyintettem a gyereknek. És mit értem vele? Kiröhögött. A fenékre, kézre, stb... csapás tényleg csak a szülő gyengesége, ki meddig bírja sokszor cérnával. Mondjuk van egy határ, aztán ha annyira nem bírok velük, bizony már ezzel is megpróbálkozok, ennek ellenére a nagyszülőnek szerintem nem dolga a gyermek nevelése (arra ott vagyunk mi szülők), így neki nem is dolga fegyelmezni. A jól nevelt gyerek szerintem tudja, hogy mit szabad és mit nem egy nagyszülőnél, a jó nagyszülő pedig abban a kis időben, amit szülő nélkül eltölthet az unokájával tudja, hogy hogyan fegyelmezzen verés nélkül egy szeleburdi gyereket.
2011. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem, csak én :)

A szüleim szerint az én dolgom nevelni, az övék meg elkényeztetni... :) Ha már tényleg nem lehet vele birni, mami szól, hogy anya rácsap a fenekedre. Rögtön lenyugszik, pedig 2 év alatt vagy 3-szor kapott a pelusára, de emlékszik.

2011. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%

Nem!!

De én se ütöm meg, soha nem is ütöttem meg.

Én ütném meg azt, aki bántja a gyerekemet.

2év3hós.

2011. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
28 hónapos a lányom. Nagyszülők soha nem csapnának rá, de én szoktam anyunak mondani, hogy nyugodtan csapjon a kezére, ha nem bír vele. Pld. a múltkor két cserép Orchideát tépett cafatokra, csak mert a mama "sajnált" rácsapni a kezére. Hát akkor így járt. Amúgy én sem vagyok híve, de néha hatásos tud lenni. Utána megbeszéljük, miért volt, ő pedig megígéri, hogy többet nem csinál ilyet :) Ettől nem gondolnám, hogy lelki sérült lesz a gyerekem, vagy hogy utálni fog. Engem elpáholtak néhányszor gyerekkoromban (mogyorófavesszővel) mégis imádom a szüleimet, és normális felnőtt lett belőlem.
2011. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Még soha, egyik nagyszülő sem csapott rá a kislányomra, pedig nem tiltom meg. Én úgy vagyok vele, ha nagyon-nagyon rossz, és nem fogad szót, akkor bizony odacsapok a kis popsijára. Nem erősen, de érezze, hogy hol a határ.

Anyukámnak én is mondtam, ha úgy érzi, hogy a lányom megérdemli, akkor én ezen nem fogok megsértődni.

2011. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!