Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes vezetni tanítani?

Mikor érdemes vezetni tanítani?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes egy gyereket(nemtől függetlenül) elkezdeni megismertetni az autó működésével és vezetni tanítani?


Engem és a nővéremet úgy 6 éves korunkban tanított apukánk vezetni,igaz teherautó volt,ezért a pedált természetesen nem értem el,de a kormányzást és a váltó használatát megtanultam.

Fűnyíró traktort 7 éves korom óta egyedül vezetem.Én imádom és a nővérem is autó orientált:)


2011. márc. 27. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én és öcsém is kb. ovi után kezdtünk el így vezetni, hogy apu ölében ülve mi irányítottuk a kormányt és aztán szép lassan ahogy nőttünk, úgy a többi is jött egymás után :)

Hasonló korban el lehet kezdeni és ha vevő rá a gyerek akkor utána úgyis jön az egész magától.

2011. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hiszitek, ha nem az én kisfiam már fél évesen nyekergett, hogy az apja ölébe akar ülni a garázsig, mikor az hazajött autóval. Autószerelő család vagyunk, így a gyerek vénájában van a vezetés. :) Most 2 éves és simán kormányoz! Természetesen enyhe kormánymozdulatokat tesz, "alászedni" még nem tudja. Én 7 évesen a martinkai erdőben már egyedül vezettem apu akkori Volgáját. :) Még váltottam is. :)Én is az autók megszállottja vagyok, és úgy tűnik, a fiam sem különb. A legjobb az, mikor villáskulccsal aláfekszik az autónknak, hogy ő bizony szerel. :)
2011. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én fiam is már fél éves kora körül igényelte hogy vezessen.

Mai napig ha autót lát ő be akar ülni, ha idegené akkor is.

2,5 éves, amint kimegyünk az udvarra, már ül be az autóba és ott játszik.

Ha beülök mellé az anyós ülésre, akkor meg "elindulunk".

A szivargyújtót használja kulcsnak, benyomja és elfordítja.

Utána beállítja magának a vissza pillantót, felkapcsolja a világítást, beállítja a fűtést, "kiengedi" a kéziféket, vált és már kormányoz is. :)

Olyan édes.


Már most tudom, hogy amint olyan magas lesz hogy eléri a pedálokat is, dugni kell előle majd a kocsi kulcsot.

2011. márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is 1 éves kra előtt már az volt a hobbija, hogy tekergeti a kormányt, egy órán kerestük eljátszott azzal, aztán kapcsolgatta az elakadásjelzőt, indexet.

olyan lesz , mint az apja, hamarabb, fog vezetni, mint, hogy jogsija legyen.

aztán majd itt fog könyörögni, hogy vihesse a kocsit.

lassan ideje lesz majd saját kocsira kuporgatni neki :D

2011. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!