Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A járássegítő/tolható bébitaxi...

A járássegítő/tolható bébitaxi nem káros, ha viszont kézen fogva vezetni a babát az?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlt, bútorokba kapaszkodva ügyesen közlekedik. Kapott egy tolható bébitaxit és azzal "száguldozik" most a lakásban. Csak nem tudom, hogy ha azt mondják, hogy kézen ne vezessük, akkor ezt szabad viszont?
2011. júl. 5. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Magától jár kapaszkodva?

Akkor miért nem lehet kézen vezetni?

Ha már magától teszi a kis lábait, akkor az, hogy kapaszkodik a kezedbe, vagy a járássegítőbe, csak biztonságérzetet ad neki. Szerintem ez nem káros.

Lányomnak is van járássegítője és sokszor abban kapaszkodva állt fel, de nem indult el vele. Aztán mikor már tette a kis lábait önállóan, akkor elindult a járássegítővel is. De ezt mindent magától csinálta, nem erőltettük. A kezünket fogva is sétál, de nem mi erőltetjük.

Az lenne a baj, ha erőltetnénk a menést.

2011. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, úgy hallottam, hogy nem szabad kézen fogva vezetni. Persze, mi sem erőltettük, teljesen simán, egyedül jött rá.:)
2011. júl. 5. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom mert a járássegítőnél minden mozdulatot saját maga csinál, amikor vezetjük, akkor megeshet hogy lendületet adunk neki. Ennek ellenére én is vezettem a lányom amikor már majdnem tudott járni, én nem láttam benne semmi károsat, bár én is hallottam sok helyről hogy káros. De az is lehet, hogy egyszer majd a járássegítő is káros lesz, úgy ahogy a bébikomp is.
2011. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a pető intézet mozgásfejlesztő konduktora mondta még anno, hogy igazából a vezetgetés (mikor a gyerkőc felnyútja a két kezét, te megfogod fentről, egy kicsit lehajolsz hozzá, és mész mögötte) csak az anyukára nézve "káros" mert megfájdul a dereka :o) Ezzel csak azt akarta mondani, hogy tévhit, hogy a gyereknek ezért gerincproblémái stb kára lesz. Ennek ellenére azt javasolta, hogy e helyett inkább oldalról fogjuk a kezét, ha 3-an megyünk sétálni, akkor ketten két oldalról, mint normálisan sétálva az utcán.

Én így is tettem, nem vezetgettem a fiam, bár nem is igényelte. Vannak gyerekek, akik nagyon igénylik ezt a fajta vezetgetést.

A járássegítőt pedig én egy fejlődési lépcsőnek tartottam, mikor azzal elindult, mert gondolj bele milyen nehéz azzal lépést tartani: először még mikor nekitámaszkodik, elgurul. Tehát ah már megy vele, akkor hasizomból is tartja magát, meg szalad utána, hogy hasra ne essen, és ez csak javulni fog, amikor már egyenesen is tudja a törzsét tartani. Egyáltalán nem egyenlő a bébikomppal, ahol alulról van egy támaszték. A járássegítővel valóban ő próbálkozik, ügyesen megtanulja hogy melyik izma mire való. Szerintem az csak jó dolog, ha azzal szaladgál.

2011. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam ezt, hogy nem jó kézenfogva vezetgetni,(az okát nem tudom) de sajnos mi nem tudtuk megcsinálni. Mert egyfolytában így akart menni. És nem is lett semmi hátulütője, 11,5 hónaposan indult el egyedül.
2011. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyensúlyát tartod meg, és nem a súlyát, akkor szerintem a vezetgetés sem káros, bár nálunk ez kimaradt szerencsére, csak 1 hétig vezetgettem, utána ment magától. Ha ugyanis a súlyát kell megtartani, az azt jelenti, hogy valszleg még nem tudja megtartani a saját súlyát a gerincoszlop, márpedig ezt nem szabad siettetni. Mert amúgy akkor bútorokba se kapaszkodhatna, nem?
2011. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kézen fogva vezetgetést a gyerkőc magasba nyújtott karjai miatt nem helyeslik, ugyanis nem természetes pozíció. Pl elkezdhet lábujjhegyezni is tőle. Persze azért tegyük hozzá, hogy nem null24-ben van így a gyerek, hanem csak alkalmanként, magyarul az egész ellenzés csak újabb hóbort...
2011. júl. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!