Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék még? Fél székelni...

Mit tehetnék még? Fél székelni a fiam?

Figyelt kérdés

Ezzel a gonddal 2 hónapja küzdünk, azóta van erős székrekedése( a fiam 1,5 éves). Kezdetbe 2-3 napig nem volt semmi a pelusba, ma már 4-5 nap is eltelik! Akkora már a széklet hatalmas és fájdalmat okoz. Így nem meri kinyomni:-( Mindennel próbálkoztam rostkeksz, joghurt, szilvalé, befőtt, lavelouc szirup, de nem jobb a helyzet:-( Minden nap megyünk játszótérre, és sokat mozog, tornáztatom is.

Ma vissza viszem dokihoz, mert ez nem állapot.

Akinek volt vagy van ilyen típusú gondja a gyermekével mit tapasztalt? Mi segített? Menyi idő telt el, míg megoldódott a probléma?


2011. márc. 28. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kétnaponta ha akart,ha nem glicerines kúpot adtam neki,és ráültettem a WC-re addig nem kelt fel,amíg nem produkált.Óvatosan kell bánni a rendszeres használattal,mert elnyomja a normál székelési ingert,de sajna nem volt mit tenni...

Visszatartotta a székletet az volt a baj.Kb 2-3 hónapig kínlódtunk így,sok olyan ételt evett amit említettél,és végül magától elmúlt.

(akkor kezdtem dolgozni,2 éves volt,napokig a mamánál volt és nem láttuk egymást.Szerintem lelki eredetű is volt)

2011. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló probléma, de talán ennél enyhébb fokozatú. Az én fiam a dupla adag Laevolacra reagált csak, de az használt. A szilva semmit, s végül, tök röhej, de a rostos SIÓ baracklé ivása segített ki minket a bajból.

Nagyon szereti és sokat megiszik belőle. Most nem tudom hogy a rostok miatt, vagy a több folyadékbevitel miatt (valszeg mindkettő), de ez lett a megoldás.


Egyébként én 4-5 napot sosem vártam. Pont azért, hogy a fájdalmas kakilást elkerüljük. Így is volt, hogy elsírta magát közben. :(

2011. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A barackot is megpróbálom:-) és nem fogom hagyni, hogy eddig húzza.
2011. márc. 28. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!