Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy ne terroriz...

Mit tehetnék, hogy ne terrorizálják a szobámat?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy holnap jönnek hozzánk anya unokatestvéreék - három gyerkőccel, 2 fiú és egy kislány. A legidősebb gyerek most másodikos, a legfiatalabb (ő a kislány) azt hiszem középső csoportos oviban. A középső gyermek pedig nagycsoportos.

Legelső alkalommal mikor itt jártak (messze laknak), egy szó nélkül bejöttek a szobámba, de úgy, hogy én is kint voltam a nappaliban (onnan nyílik a szobám), ráadásul az anyukájuk rájuk sem szólt. Aztán mindent összefogdostak, kérdezték hogy ez mi az mi, ráadásul egyszerre mind a hárman. Sok törékeny dolog van a szobámban, és nem szeretném ha bejönnének ide, szétdobálnának mindent. Még ha meg is kérdezik hogy szabad e, hiába mondok nemet (határozottan!), akkor is megcsinálják.

Kulcs nincs a szobámhoz, anyával pedig hiába beszéltem, azt mondta hogy ne hisztizzek emiatt, majd max. ő összepakol. Egyrészt nem fog, másrészt ez nem is lenne probléma, mert unokahugom után is elpakoltam mindig és elpakolok ha úgy van (6 éves), de egyszerűen nem megy, hogy egyszerre 3 felé figyeljek, és én vigyázzak rájuk.

Ugrálnak az ágyon, gépeznének, stb, és nem fogadnak nekem szót. A szüleik nem foglalkoznak azzal, hogy épp mit csinálnak ha bent vannak velem, gondolom örülnek hogy egy kicsit nem kell rájuk figyelni.


Mit tudnék tenni? Azon kívül, hogy beszélek a szüleikkel (bár lehet rájuk sem hallgatnának), mert nem szeretném őket azzal zaklatni, hogy amint bejönnek letámadom őket ezzel a problémámmal, bunkóság lenne szerintem.


Köszönöm a válaszokat! Lehet kicsit kusza lett a mondandóm, csak most is "zaklatnak" :D


18L


2011. szept. 10. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Pakolj el mindent, amihez nem szeretnéd, hogy hozzányúljanak! Ne irigykedj, ha elteszed a törékenyeket biztos nem tesznek kárt semmiben. Biztos kibirod azt a pár órát, amíg ott vannak, gépezzen a nagy, ha az anyukája megengedi neki. Ha nem akarod pesztrálni a kicsiket, ülj ki a szülőkkel te is. Tuti akkor majd odafigyelnek a szülei, mert látják, hogy nem foglalkozol velük.
2011. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keress kulcsot hozzá vagy vegyél zárat! és ez a része meg lesz oldva.

[link] csak csavarhúzó kell hozzá és kész is.

2011. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem tudok venni zárat cserélni, meg venni sem tudnék már.

Nem irigykedek, vagy ilyesmi, nem zavar ha játszanak itt a játékokkal, azért vannak itt... de nem játszanak együtt, mindhárman mást csinálnak, ezért is probléma. Ha kiülnék beszélgetni, anya beküldene hozzájuk, hogy ne legyenek egyedül. Na meg persze rettegnék hogy mi történik itt bent.

Elpakolnék, de sajnos nem tudok hova, tele van minden a dolgaimmal, és rengeteg a törékeny, nem tudnám hova máshova pakolni. A legnagyobbat nem érdekli a gép, csak a középsőt, de ő meg nem tudja egyedül használni, így kellenék hozzá én is, az anyukájuk meg természetesen megengedi neki(k). Viszont az már biztos, hogy a gépet kikapcsolom, áramtalanítom, egyel kevesebb.

2011. szept. 10. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túl sok hely, hogy arra a rövid időre bezsúfolj törékeny dolgokat, ha nem akarod, hogy összetörjék. Ha már tényleg 18 éves vagy én fognám magam és elmennék arra az időre és akkor nem fog senki megkérni, hogy vigyázz a kicsikre. Áramtalaníts mindent, csukd be a szobaajtód és menj el egy barátnődhöz. Mikor hazaérsz tegyél mindent vissza a helyére és kész. Szerinted akinek meg otthon van kisgyereke az mit csinál? Mindent elrak, vagy feljebb tesz, amihez nem kellene, hogy hozzányúljanak. Konnektorokba gyerekzár, azt kész!!! Legyél kicsit rugalmasabb, ilyen idősen másnak már saját gyereke van! :)
2011. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

El akartam menni, de nem akarom utána hónapokig hallgatni, hogy mert elmentem itthonról mikor jöttek. Viszont úgy nem szeretnék elmenni, hogy be tudnak jönni, és mindenbe kutatni tudnának. Olyan magasságban vannak a bugyik, zoknik, könyvek, amiket elérnek. Azokat viszont tényleg sehová nem tudom rakni. Az asztalomon felül porcelánok vannak, meglökik az asztalt és törik is.

De mindegy, valahogy kibírom majd, aztán legközelebb ha jönnek nem fognak tudni bejönni, zárcsere lesz addigra. :)


Tudom, hogy van olyan akinek saját gyereke van ilyen idősen. De egyrészt az nem én vagyok :) másrészt ha így lenne, akkor ugyis máshogy lenne pakolva minden, és nem lenne gond, illetve akkor nem is itthon élnék, hanem a barátom lakásában. :D Meg ez esetben más lenne a helyzet, nem csak egy napról, pár óráról lenne szó, hanem onnantól kezdve hogy menni tud, egészen addig amig elég nagy nem lesz a dolgokhoz. Nyilván nem egyenrangú a két helyzet.

de azért köszi :)

2011. szept. 10. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem hosszú és széles ablakpárkányom van, 3 is:P az egyiknél a monitor van, meg ceruzatartó, naptár, hogy eltakarjon dolgokat... a másiknál az ágy van és ahhoz sem férkőzhetnének hasonló gyerekek hozzá.. én ezekre a helyekre szoktam rakni az olyan dolgokat ha rokonság jön gyerekkel.. :D
2011. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

-Menj le a boltba, kérj kartondobozt, pakold be a cuccaid, amik veszélyben vannak. Ragaszd be.

- Ragaszd le erős ragasztószalaggal a fiókjaid, ahova nem akarod, hogy benyúljanak.

- Játsz velük valamit, ami őket is érdekli, a nagyfiú talán már el van, a kicsik azonos korosztály, velük együttis játszhatsz.

-Ennyit tessék kibírni :)

2011. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs a kozelben jatszoter? Beszelj egy baratnoddel, hogy segitsen, es vigyetek el oket jatszani. Te sem leszel egyedul, es tudtok vigyazni is rajuk.
2011. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

már nem aktuális de köszi...

annyi ideig nem maradtak, meg amúgy is úgy volt hogy estefelé jönnek. no meg a környékbeli játszótéren sok a c kategóriás, barátnőm a faluba nem igazán van

2011. szept. 14. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!