Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem kilógok a játszótéri...

Úgy érzem kilógok a játszótéri anyukák köréből! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már elég régóta járok gyermekemmel a térre, és alig-alig sikerült még szóba elegyednem a többi anyukával. Ők viszont tökéletesen jól elvannak egymással, dumálnak, nevetgélnek, közös programot csinálnak. Nem érzem magam undoknak, bunkónak, neveletlennek. Valahogy nem tudok beszélgetni velük. Talán nem vagyok szimpatikus nekik. Talán tényleg én vagyok az oka, hiszen szinte egyik sem akar jobban megismerni. Én nem látok problémát egy anyukával szemben sem, ha jönnek és beszélgetni próbálnak, szívesen válaszolok, egyikük sem unszimpatikus számomra. Kicsit frusztrál a helyzet, hiszen nap mint nap lent vagyunk, és valahogy mégsem tudtam beilleszkedni közéjük. Tanácsok? Hogyan javíthatnék ezen?
2011. okt. 4. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Én nem is akarok:-))))

Elvagyok, megyek gyrek után , nézelődöm, hallgatom az épületes beszélgetéseket és mosolygok magamban.

Általában 2-3 játszótérre járunk.

Nem kell erőltetni ezt a játszótéri bandázást

2011. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyél kezdeményező, kérdezz semleges dolgokat, kezdeményezz beszélgetést a gyerekekről, kérj tanácsot, stb.

Ha megszokják, hogy veled is beszélgetnek, idővel természetes lesz, hogy bevonnak a társalgásba.

Ha tudod a neveket, még könnyebb.

Leértek a játszótérre:"Szia Éva, ti is jöttetek, de jó, Lacika mindig szívesen játszik Zolikával" jellegű beszélgetéssel könnyebb elérni, hogy a "csoporthoz tartozónak" tekintsenek.

2011. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szeretnél beilleszkedni akkor menj oda hozzájuk és beszéltesd őket a gyerekükről vagy amikor a gyerekek együtt játszanak, akkor kérdezd meg, hogy mennyi idős a gyerek ,ha baba akkor rá lehet térni a klasszik mit tudra, ha nagyobb, ovis akkor lehet beszélni az oviról/suliról.
2011. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sem szeretem az összes játszótéri anyukát, mert pl a falra mászok az én gyerekem ezt-meg azt csinálja dumától. vagy ha a kisfiú játszik a kislánnyal akkor a de édesen udvarolnak dologtól, de itt a kérdező azt írta, hogy szimpik neki. Én is voltam már úgy a játszótéren, hogy szimpatikus anyukákkal volt tele, de úgy is, hogy örültem, hogy kihagynak a dumapartiból.
2011. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők már egy megszokott közösséget,klikket alkotnak és nem is akarnak szóba állni veled,hisz akartak volna már megtették volna.Nem lógsz ki közölük,csak ők már maguknak vannak,hagyd őket,ha barátkozni akarsz tedd mással,vagy máshol,de megjegyzem az ilyen játszótéri barátságoktól mentsen meg a jó ég!!!
2011. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyjából az én gyermekemmel egy idős gyerekek az övéik is, és az enyém sem az a barátkozós típus, leginkább csak rohangál, vagy egyedül játszik. Nem is nagyon tudnék barátkozni, hisz ő eléggé mozgékony fajta, mindenre felmászik, mindent kipróbál és azt látom jobbnak, ha inkább utána rohangálok, mintsem leálljak trécselni. Más gyermekek szépen eljátszanak, az enyém nem ilyen:). Ő szeret felfedező körutakat csinálni magának és jobb ha én is résen vagyok:). Mi a gond a játszótéri barátságokkal? Márcsak azért is kérdezem, mert írtátok, hogy Isten ments tőle...
2011. okt. 4. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes dolog.

Mivel nem látjuk a helyzete, nem tudjuk mi az oka és hoyg lehetne megoldani?


Leet hoyg ők már egy kialakult baáti kör, és észre sem veszik hogy ott vagy vagy inkább úgy mondom hogy nem jut eszükbe hogy szivesen csatlakoznál.


Én egyébként pont emiatt utálok játszótérre menni. Mert én meg azt nem szeretem,hogy az anyukák rám erőltetik magukat. Én amolyan magányos farkas vagyok, kevés emberrel barátkozom, megvan a kialakult baráti köröm, és zavar amikor az anyukák rámerőszakolják magukat - azzal a címszóval hoyg mindkettőnknek gyerek van. Mintha kötelező lenne beszélgetni vagy barátkozni.

2011. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj,hogy segíteni nem tudok. De én is kiírhattam volna ezt a kérdést.

Az én fiam is lót-fut, alig marad meg egy helyen. Mindig megyek utána. Így én is "kirekesztettnek" érzem magam, délelőtt is, délután is (két külön helyre járunk de., du. két szinte összeszokott csapat közé). Bár az igazat megvallva nem vagyok az a nagyon beszédes típus és inkább megyek a fiam után, nehogy valami nagyobb baja legyen, ha éppen olyant csinál...De meg tudom érteni a helyzetedet:)

2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy dolgot dönts el magadban. Szeretnél-e barátkozni velük vagy nem és csak "kényszerből" barátkoznál, hogy mégse lógj ki a sorból? Ha szeretnél velük barátkozni, akkor legyél nyitottabb, kezdeményezz te beszélgetést, próbálj olyan témába belefogni, amiről nem csak 2 mondatot lehet váltani, hanem egy hosszabb beszélgetés alakulhat ki. Csak a kezdet nehéz (ezt magamon is észrevettem), utána már jön magától. Ha nem igazán akarsz barátkozni, csak hát a "jómodor" miatt tennéd, akkor nem muszáj! Nyugodtan szaladj a gyerkőcöd után, főleg, hogy írod, ő nem egy egy helyben elhomokozós fajta. Szerintem semmi nincs ebben. Megmondom őszintén én sem igazán barátkozok, mégpedig egy dolog miatt. Az anyukák - tisztelet a kivételnek - nagyon szeretnek versengeni. Az én gyerekem ebben jobb, az enyém másban.... Én ezekre sosem voltam vevő, plusz nem szeretem a "kéretlen tanácsokat" sem. Szóval én ezek miatt nagyon jól elvagyok magunkkal, meg ha apuci is jön, akkor hármasban.
2011. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

en is igy vagyok. de en tudom az okat.. sajnos(?) az en gyerekem elvarja, hogy vele foglalkozzak,es ne massal.

koszonunk, meg minden, de nekem a jatszoteren nincs idom a tobbi anyukara, mert lefoglal a fiam

:( :)

2011. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!