Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem zavarodik össze? 2.5éves...

Nem zavarodik össze? 2.5éves kisfiammal most a jó időkben kezdeném a szobatisztaságot. Viszont heti több alkalommal fog bölcsibe járni a jövőhéttől. Ott teljesen úgy fognak hozzá állni ahogy én mondom, ezt megbeszéltük már.

Figyelt kérdés
nem zavarja majd meg, hogy egyiknap itthon ,másiknap bölcsiben,közben bilire szokás?vagy csak jó, hogy látja más gyerekektől is?
2011. márc. 28. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Látja? Hát, nem tudom, itt nálunk nem foglalkoznak vele egyáltalán, simán ráadják a pelust, és kész. Nem kérdezgeti, hogy kell-e pisilni. Teljesen visszafejlődtünk.
2011. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

mint írtam itt fognak velefoglalkozni, nem akartam részletezni de ez magán bölcsi.

"Ott teljesen úgy fognak hozzá állni ahogy én mondom, ezt megbeszéltük már."

2011. márc. 28. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiad személyiségétől ugyan nagyban függ, de ha a bölcsit és a bilit is most kezditek, a kettő együtt lehet, hogy sok lesz lelkileg neki. Mindkettőt meg kell, hogy szokja. Leginkább meg kell szeretnie a gondozónéniket, s megértenie, hogy a anya minden nap jön érte. Én épp ezért várnék egy-két hónapot a bilivel.

Nálunk úgy alakult, hogy bölcsikezdés után 1,5 hónappal itthon levettük a pelust. A bölcsibe még 3 hétig pelusban volt, s mikor itthon már szólt, hogy jön a kaki, pisi, akkor a bölcsiben is megpróbáltuk elhagyni. Hozzáteszem, hogy itthon összesen 3-szor volt baleset, mert ha 2 óránként ráültettem a bilire, akkor ő pisilt. Egyébként a mi bölcsinkben, ha egy nap háromszor bepisil egy gyermek, visszaadják rá a pelust. Az enyém kétszer pisilt be, de mivel még nem volt jó idő, én kértem, hogy most hagyjuk, s pár hét múlva kezdjük újra. A héten újra pelenka nélkül van már bent is, a tegnapi nap nem kellett ruhát cserélni. Igaz, bent nem is szól, hogy pisilni kell, de mivel ezt is vártam, így szóltam a gondozónéniknek, hogy udvarra való kimenetel, ebéd és uzsonna előtt ültessék rá a wc-re.

Szerintem az, hogy látja a többieket (a 14 gyerekből jó ha 7 szobatiszta, pedig szinte mindannyian 3 év körüliek - az enyém 27 hós), maximum annyiban segít, hogy kíváncsi lesz, s ő is szívesen ül rá a wc-re, bilire. A szobatisztaság (annak képessége, hogy érzi, hogy pisilni kell és vissza is tudja tartani addig, míg a bilihez nem ér) érettség kérdése. Ezt szerintem a többiek látványa nem sokban befolyásolja - ne felejtsd el, hogy anyát, apát, mamát stb. is látta wc-be pisilni. Arra, hogy az ételt kanállal a szájukhoz emeljék, azért a legtöbb 2éves (ált. ilyen korban lesznek bölcsisek a gyerekek), már képes, csak otthon nem kényszerülnek rá. Szóval van is, meg nincs is párhuzam a kettő között. Szerintem.

2011. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja, hisz lényegében az elejétől ez a menetrend. 1-2 nap fennakadás lehet, de mivel ugyanúgy fognak figyelni rá, így szerintem nem fog ez gondot okozni.
2011. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!