Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 évesen kezdjük a szobatisz...

1,5 évesen kezdjük a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ma nagyon rácsodálkozott arra, hogy még nem kezdtem el szobatisztaságra szoktatni a gyerekem. Ilyenkor már tényleg kellene? Én nem gondolom, hogy le lennénk maradva...
2011. máj. 31. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úristen dehogy vagytok !


A szobatisztaság nem abból áll hogy anya ráülteti a kicsit a bilire aztán várja a csodát hanem attól függ hogy a kicsi tudja-e kontrollálni a záróizmait.


hogy érzi-e biztosan hogy kakálni kell hogy vissza tudja -e tartani a pisit amig elér a bilire.


Ezt nem lehet és nem szabad siettetni meg kell rá érni a kisgyereknek és nem tanítható.

2011. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Istenem, annyi hülye van már bocsánat-tisztelet a kivételnek. Kisfiam februárba töltötte a 2 évet, de esze ágába sincs se bilizni, se a szűkítőre ülni. Majd a nyáron, ha szabin leszek akkor próbálkozok.
2011. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit máshogy gondolom, mint az előttem szólók.


Azért szerintem nem árt, ha 1,5 éves kor körül már vesz az ember bilit, és kicsit megismerteti a gyerekkel. Semmi erőszak, csak hogy tudja, hogy van ilyen, és mire való. A nagyobbik lányom 1,5 évesen már stabilan szobatiszta volt, úgy, hogy eszem ágában nem lett volna levenni a pelust, de ő visszatartotta, és nem volt hajlandó belepisilni :)

A kicsi 17 hós, ő is a legtöbbször szól már, hogy pisi vagy kaka, és akkor itthon többnyire bilibe intézi.


A szoktatás mi részünkről egyébként annyi volt, hogy elővettük egy éves koruk körül a bilit, és esténként fürdés előtt rácsüccsentek. Ha volt valami nagyon örülünk, ha nem volt, az se gond. Innen szépen magától mind a két lány eljutott odáig, hogy a bilibe kakilni-pisilni kell, és szóltak, ha kellett. Semmi erőszak.


Én azért gondolom, hogy célszerűbb így, mert ha kivárod a két éves kora utáni nyarat, akkor egy nyarad lesz arra, hogy szobatiszta legyen a gyerkőc ovi előtt. Tehát pár hónap. Sok gyereknek elég ennyi, de ha nem, akkor szevasz ovi, mert pelenkás gyereket sajnos nem vesznek fel sehol. Sajnos nem egy ismerősünk járt így, utólag főtt is a fejük, hogy lehet előbb kellett volna... Az egyik kissrác mindjárt 5 éves, és még mindig csak pelenkába tud kakilni :( Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy 2 éves gyerek nem annyira hajlandó megülni egy percre is, viszont ha már ismerős neki a szitu, hogy bili=pisi, akkor nem olyan nehéz neki. Plusz ott a dackorszak, ami miatt esetleg richtig nem azt csinálja, amit te szeretnél. Tényleg amiatt lehet késő szerintem, mert közeleg az ovi. A határidő miatt az anyuka is stresszesebb ilyenkor, ezért is nehezebb egy kicsit talán.


Ez a saját tapasztalatom, nekünk ez így nagyon bevált. És tényleg nagyon sok ismerős anyuka járt úgy, hogy nem lett szobatiszta 3 éves korára a gyerek, kevés volt az egy nyár, amit előtte erre szántak.

2011. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utólsóval csak annyiban vitatkoznék, hogy nagyon messze van még az ovi, addigra simán szobatiszta lesz akkor is, ha most nem kezd hozzá a szoktatáshoz.


Másrészt gyerekek nemcsak nyáron válnak szobatisztává, hanem bármikor!. Az én lányom pl. télen.

Semmi gond nem volt abból, hogy bepisilt néha, bent a lakásban meleg van, ha meg pisis lett a ruhája, azonnal cseréltem.


Kérdező, ne ilyen indokok miatt kezdj bele!!!

2011. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagytok lemaradva, de abból semmi, de semmi baja nem lesz, ha van egy bilije és néha, mondjuk fürdés előtt, déli alvás előtt ráülteted. Ha pedig sikerül bele produkálni, akkor annak nagyon fogtok örülni és ez csak pozitív hatással lesz rá. Nem lesz idegen számára a bili és ez jó!!! Nyáron, meg ha 30 fok van sokkal jobb érzés egy egy kis bugyiban szaladgálni és ha még be is pisil, akkor mi baja lesz? Max. megtanulja, ha nincs rajta pelus, akkor bilibe, vagy vécébe kell pisilni. Én sajnálom, hogy tavaly nyáron nem kezdtem el leszoktatni, nekem is másfél éves volt akkor a kislányom. Most tavasszal kezdtem el a bilivel megismertetni, fürdés előtt pisiltetni. Mikor bejött a jóidő, teljesen lekerült a pelus és nem volt idegen számára a bili. Pár nap alatt szobatiszta lett, kb. egy hétig tartott, hogy nem értünk el a biliig, mikor szólt, de most már visszatartja addig, míg rá nem ültetem és csak alváshoz használunk pelust!
2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismertesd meg a bilivel, vagy szűkítővel, abból baj nem lehet, úgyis akkor fogod látni az ő reakcióját. De nem kell erőltetni, nem vagytok lemaradva semmiről.

Az én fiam is másfél évesen kapott bilit és szűkítőt is, minden este fürdés előtt használta is valamelyiket. Viszont egészen mostanáig hallani sem akart arról, hogy máskor is abba kellene pisilnie. 2,5 éves és 2 hete nem engedi, hogy pelenkát adjak rá:-) (Előtte is próbálkoztam azzal, hogy pelus le, és irány a bili napközben is, de csak annyit értem el, hogy immel-ámmal pisilt, ha épp kellett neki, a kakit pedig inkább visszatartotta.)

2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!