Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos kislányomat nem...

18 hónapos kislányomat nem érdekli az evés, normális dolog ez? Megváltozik egyszer? Pl közösség hatására

Figyelt kérdés
Semmiféle étel nem érdekli, maga az étkezés sem. MINDENFÉLÉVEL próbálkoztam, második kanál, színes, érdekes ételek, mesélek közben, sajnos játékokat is bevontunk az evésba, de m,áshogy egyáltalán nem eszik. minden falat ami a szájába kerül, már siker. Ha ő nyúl az ételhez, azonnal tartja a kezét, hogy maszatos lett és töröljem meg.Hab a tortán, hogy iszonyű lassan is eszik, perdekig rág egy falatot. Nagyon sok türelmet igényel, nehéz. attól félek, nem szokik rá az önnálló evésre.van valakinek hasonló tapasztalata? mit tegyek? már egyszer ki is "éheztettem", vártam h ő kérjen, de nem kért, korgo gyomorral játszott..
2010. jan. 13. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Evés közben ne szórakoztasd,és ne is törölgesd a kezét.Ha nem eszik rendesem,vidd el az asztaltól,nyugodtan hagyj ki akár két evést is.Ha éhes lesz,és nincs mellé műsor,enni fog.
2010. jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem UGYANILYEN tapasztalatom van, 16 hónapos a babám.

ugyanezeket szoktam csinálni, mint te.

nem tudok tanácsot adni.

én most egy ideje béres cseppet adk neki, de nem igazán használ.

amúgy nálunk ez csak a kanalas evéseknél van, a tápszert simán megissza hiszti nélkül.

ja, és ő is lassan rág nagyon, sőt , turmixolok neki.

2010. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet, írok később, most nem tudok.
2010. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két utolsó válaszolónak, kíváncsian várom a további tapasztalatokat, azt hittem ezzel egyedül vagyok..Orvos vagy védőnő tanácsolt valamit?

Kipróbáltam a multikid nevű vitaminkészítményt és akkor valóban jobban eszik, de a cirkusz ami vele jár, az továbbra is megvan.és nekem főleg ez a bajom. A lányommal ez már kezdettől fogva így van!!!

2010. jan. 13. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Védőnő itt nincs (külf), orvosnál "futószalagon" megyünk, ilyesmiről nem lehet beszélgetni, kis is nevetne :)... (Ilyen kis mis-másra azt mondta, normális, másnál is ez van.)

Szóval: nem lehet-e vashiányos? (Sápadtabb.) Kislányom 2 hós korában derült ki vérvétellel, jó ideig szedte a felírt gyógyszertári vastablettát (amit nekem is kellett többször gyerekkoromban, mégis 17 éves koromig minden vérvétel kimutatta). 7 hós vizsgálaton azt mondta, amíg tart szedjük (kb 9-10 hóig szedtük), ezzel el volt intézve, azóta nem vizsgálta.

Ajánlanám az Energy szlovák cégtől a Flavocel terméket, ez szerves c vitamint tartalmaz, ami jobban felszívódik, mint a normál c vitamin. (Mivel c vitamin is kell a vasfelszívódáshoz, erre nem tudom, miért nem fordítanak figyelmet az orvosok.) Energy.hu

13 hós korában a kislányom még csak a banánt ette meg a gyümikből, kicsit több zöldséget, pedig 1-1.5 óráig tartott minden egyes étkezés, normálisabb napirendet most kezdek kialakítani, és a flavocelből akkor kezdtem el egy fél tablettát adni porráőrölve, kölesgolyóba rejtve vagy kenyérgalacsinba, banánba...stb, de inkább az utolsóelőtti falatba (mivel nagyon savanyú, nehogy azért abbahagyja az evést, és mégis ne ezt a savanyú szájíze legyen utána). Egyébként nem javasolnak a honlapon 3 év alatti gyereknek, de ennek szerintem más okai vannak (nem tesztelték, a cég levédje magát...stb), mégis olvastam olyanról, aki több terméket is adott ilyen korú gyerekeinek sikerrel. Így nem mindennap, de 3-4-szer egy felet adok neki, ha nem nagyon eszik vitamint.


Módszer: azt javasolták akikben megbízok, hogy nagyon különböző lehet a gyerekek szervezete, van, akinek kevesebb is elég, és sok helyen írják, hogy az anyukák ált. kevésnek gondolják amit eszik a gyerek.

A játékok bevonásáról a tapasztalatom: mértékkel. Nem jó, ha az evés erről szól, viszont akinek egyik kanál a másik után gyorsan lemegy, az szerintem más kategória. Őszintén szólva nekem is unalmas a másfél órás evés, zenét kapcsolom be, kávézok...stb, nem hiszem hogy a gyerekemtől elvárható ennél is több fegyelem. Mi még mondókára is etettünk, kb 12-13 hósan ezt befejeztük, megtiltottam a férjemnek :)), addig úgy tűnt csak így megy... DE: azóta azt tanítjuk meg a gyereknek, hogy az evés az evés, versek-játék nélkül, ő utánzással tanul. A fontosabb a jó szokások kialakítása, aztán 2. a védettség a vírusok...stb ellen szerintem.

Fontos, hogy ne azt lássa, az ő evése van a központban, közben mással foglalkozunk, pl. beszélgetünk, egymásra nézünk, nevetünk férjemmel, csak "mellékesen" kap 1-1 falatot...stb. Ha csak 2-en vagyunk itthon, az más, de ilyesmit próbálok akkor is. Nem baj eleinte, ha bármit összeken. Fontos a jó légkör, hogy kedve legyen.

3. válaszoló

2010. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt: ...legyen kedve enni (jó légkör az asztalnál).

Nekem azt tanácsolták itt, hogy hagyjam futkozni is, csak hogy egyen és megismerje az ételeket. Ezt részben megfogadtam, és valóban így ismerte meg az ízeket.

Kérdésemre a válaszokban is hátha találsz Nektek jót:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Hagytam eleinte futkozni, és közben kérdezgettem, bele akar-e ülni a székbe a katicához, és kis időre beleültettük, de a futkozásos időszakban is figyeltem arra, ne lássa azt, hogy az a központi téma, hogy mennyit eszik, vagy hogy az lenne a fontos, eszik-e. Majd egyre inkább abba az irányba mentünk el, hogy legalább a férjemmel közös étkezések alatt végig üljön az asztalnál, jó szokást tanuljon meg. Amikor beleül a székbe, nem teszünk a változtatás óta oda játékot, és amikor úgy tűnik, már nem tartható benne, kivesszük. Egyre inkább felnőtt módjára akar szerintem viselkedni, ahogy mi is végig ott ülünk, de ez időbe tellett.

18 hósnál a dackorszak miatt (bár korábban is szerintem) ez "fegyver lehet a kezében", játszhat a dolgokkal, míg a jó szokást akarod kialakítani, úgy, hogy a reakciótokat figyeli, emiatt fontos "ügyet sem vetni" bizonyos dolgokra.

Azt is megfogadtam, hogy amit (időszakosan) szeret, azt adom neki, pl egy időben a kedvence volt a banán, tegnap a kenyeret nem, de a kiflit megette. Jó "taktika" megkérdezni: melyiket kéred, a banánt vagy a narancsot, így még azt is hiszi, ő választott, és mégis eszik valamit.

Színes, ötletes terítés: állítólag tesóm erre nagy ügyet fordított mindig, eredménytelenül. Erre azt olvastam, hogy egy gyerek akkor eszik, ha éhes, különben mindegy, mit csinálsz...

A lassú evésre azt a tanácsot találtam legjobbnak, hogy időben nekiállni, fontos a napirend, amit mostanában kezdek jobban a kezembe venni.

Remélem, segítettem.

2010. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Vitacolan állítólag étvágynövelő vitamin, nálunk nem sokat használt.De érdemes kipróbálni.Kb 1400ft. 2,5 dl
2010. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13.15-ös válaszomból kimaradt, hogy HETENTE össz. 3-4szer egy felet értettem a Flavocelből. Csak ezt adtam, akkor már vas nélkül, és ekkortól evett mást is többet.

Javaslom, nézz utána a vashiány tüneteinek pontosan (sápadtság, étvágytalanság is!).

2010. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!