Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyirokcsomó duzzanat. Anyukák!...

Kisnita kérdése:

Nyirokcsomó duzzanat. Anyukák! Volt nálatok ilyen vagy hasonló? Kaptatok rá gyógyszert vagy magától elmúlt?

Figyelt kérdés
Ma reggel pelenka csere közben észre vettem a kisfiam hasa alján mind két oldalon két kis duzzanatot kb olyan nagyobb borsószemnyi golyók. Nagyon megijedtem azt hittem, hogy sérve van ezért levittem a gyerekorvoshoz. Megvizsgálta és azt mondta valószínű a nyirokcsomó be lehet gyulladva és azért duzzadt meg, de inkább megnézetné szakemberrel is. Kaptunk beutalót uh-ra 12.-én kell mennünk. Akinél esetleg volt ilyen vagy hasonló, mi történt, mi lett vele? Kaptatok rá gyógyszert? Remélem nem lesz semmi baj, de nagyon aggódok.
2011. ápr. 1. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomók az immunrendszer részei. Általában akkor duzzadtabbak, ha a szervezetben van valamilyen fertőzés, gyuladás vagy nem régen zaljott le valami ilyen. Persze, nem árt, ha megnézi szakember is, mert tényleg lehet jele valaminek, ami amúgy elsikkadna.

Az én gyerekeimnek általában a nyaki nyirokcsomói stoktak megduzzadni, betegség alatt, után néhány hétig. Erre gyógyszert sosoem kaptak, maga a szervezet "dolgozza ki" így a betegséget.

2011. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is a nyakán fordult ilyen elő de nem kaptunk rá soha semmit.
2011. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kb 7 hónapos volt mikor egyszer beteg volt és akkor neki is volt a füle mögött ilyen kis duzzanat ami magától elmúlt ahogy meggyógyult.

Most viszont nem beteg, nem is taknyos, nem köhög. Szerencsére nem beteges gyerek, ritkán szed össze valamit. Már arra is gondoltam, hogy éjjel megfázhatott mert mindig kitakarózik, de akkor elvileg más tünetnek is lenni kellene... Már kicsit megnyugodtam, mert egyébként semmi baja nincs a gyereknek, vidám tök olyan mint máskor, de rendesen csak akkor fogok megnyugodni ha megnézik uh-n is neki, de addig még majdnem két hét van...

2011. ápr. 1. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!